NOVINKY

Facebook novinky

Instagram novinky

Spilková se kvalifikovala do Q-series LPGA, Váňové postup unikl

19. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Nejúspěšnější česká golfistka Klára Spilková slaví pohodlný postup do závěrečného kvalifikačního dvouturnaje, ve kterém se pokusí získat kartu LPGA. Třiadvacetiletá profesionálka ve čtvrtek obsadila čtvrté místo ve druhé fázi kvalifikace. Šideri Váňová těsně neuspěla, Karolína Vlčková už do finálového kola nenastoupila.

Číst více


Q-School LPGA: Skvělá Spilková je blízko postupu. O ten bojuje i Váňová

18. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Třetí kolo kvalifikační školy LPGA výrazně napovědělo o šancích jednotlivých hráček probojovat se do závěrečné Q-series. Z českého pohledu se situace vyvíjí parádně pro Kláru Spilkovou, která aktuálně dělí čtvrté místo a už jen jedno dobré kolo ji dělí od postupu. Velmi dobrou šanci má nadále i Šideri Váňová, naopak Karolína Vlčková si letošní finále kvalifikace nezahraje.

Číst více


Kvalifikace LPGA: Vlčkové utíká postup, pohoršily si i ostatní Češky

17. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Po skvělém vstupu do druhé fáze kvalifikační školy LPGA přišlo z českého pohledu vystřízlivění ve druhém kole. Všechny tři Češky zahrály hřiště Panther Course nad par a v průběžném pořadí si pohoršily. Nejvíce Karolína Vlčková, která se propadla až do druhé stovky.

Číst více


Výborný start. Češky v Q-school začaly nadějně

16. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Trio českých golfistek má za sebou povedený start do druhé fáze kvalifikační školy LPGA. Všechny tři se v pondělí představily na hřišti Bobcat, na kterém si vybudovaly skvělou výchozí pozici pro příští kola. Nejlépe odstartovala Klára Spilková, která dělí čtvrté místo. Patnáctou příčku dělí Šideri Váňová a v první čtyřicítce se drží i Karolína Vlčková.

Číst více


Kniha Andreje Halady Golfová hra v proměnách času získala cenu E. E. Kische

15. 10. 2018   GolfDigest.cz  

S velikým potěšením si dovolujeme oznámit, že kniha Golfová hra v proměnách času – Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu našeho kolegy, respektovaného golfového novináře, zástupce šéfredaktora Golf Digest C&S, Andreje Halady, získala cenu Egona Ervína Kische, kterou uděluje Klub literatury faktu. Porotu zaujal jak způsob, kterým autor zpracoval danou problematiku, tak i celkové grafické a nakladatelské pojetí publikace.

Číst více


Tři Češky nastupují k druhé fázi Q-school o LPGA

14. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová v pondělí nastoupí do druhé fáze kvalifikační školy o LPGA. Trio českých golfistek se ve floridském Venice spolu se 190 dalšími hráčkami utká o 15 – 25 postupových míst do finálové Q-series.

Číst více


Matuš zahrál 61 a vede turnaj Challenge Tour. Po kole musel na doping

6. 9. 2018   GolfDigest.cz  

Deset ran pod par, vyrovnaný rekord hřiště, sedm birdie v řadě a průběžné vedení turnaje Challenge Tour v anglickém Lutonu. Stanislav Matuš má za sebou fantastický vstup do Bridgestone Challenge. Jeho výkon vyvolal takový ohlas, že musel po kole zamířit na antidopingovou kontrolu.

Číst více


Spilková a Váňová se představí na LET ve Francii

5. 9. 2018   GolfDigest.cz  

Evropská ženská profesionální série Ladies European Tour se po měsíci hlásí o slovo. Ve Francii se uskuteční její další turnaj, na kterém nebudou chybět ani české hráčky Klára Spilková a Šideri Váňová. Čtyřkolový turnaj Lacoste Ladies Open de France v Le Pian-Médoc se hraje od 6. do 9. září.

Číst více


Czech Masters: Pavan přetlačil Harringtona a slaví první vítězství na ET

26. 8. 2018   GolfDigest.cz  

Nový rekord turnaje a první vítězství na European Tour si v neděli na Albatrossu při Czech Masters připsal Andrea Pavan. Italský golfista ve finálovém kole přetlačil hvězdu turnaje Padraiga Harringtona a slaví největší vítězství kariéry.

Číst více


Harrington jde na Czech Masters do vedení. Po bezchybném kole

25. 8. 2018   GolfDigest.cz  

Před finálovým kolem D+D REAL Czech Masters se na čele výsledkové listiny usadil asistent kapitána evropského týmu pro letošní Ryder Cup. Padraig Harrington předvedl v sobotu ve větrné loterii bezchybné kolo a v neděli bude bojovat o svůj šestnáctý titul na European Tour. Spolu s ním vede Ital Andrea Pavan.

Číst více


Hvězdy čeká na Czech Masters o víkendu boj o titul, Češi končí

24. 8. 2018   GolfDigest.cz  

Páteční kolo na D+D REAL Czech Masters přineslo dobrou i horší zprávu. Tou dobrou je, že hlavní hvězdy turnaje budou pokračovat i o víkendu a většina z nich má reálnou šanci získat v neděli titul. Horší zprávou pro české fanoušky je konec všech domácích hráčů. Nejblíž postupu byl Filip Mrůzek.

Číst více


Živo na Czech Masters v úvodu: Eso, hvězdy na čele, dobří Češi

23. 8. 2018   GolfDigest.cz  

První kolo D+D REAL Czech Masters na Albatrossu přineslo řadu vzrušujících okamžiků. Němec Alexander Knappe trefil eso na sedmé jamce a vyhrál postel za milion korun. Dvaapadesátiletý John Daly se usadil na čele s bývalým vítězem turnaje Thomasem Pietersem se skóre -8 a tři Češi rozehráli turnaj skvěle třemi údery pod par.

Číst více


Svátek golfu je tu. Hvězdné Czech Masters i s tuctem Čechů začíná

22. 8. 2018   GolfDigest.cz  

Tři major šampióni, bývalá světová jednička ale i dvanáct českých nadějí se představí od čtvrtka na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu, kde odstartuje pátý ročník D+D REAL Czech Masters. Turnaj ze série European Tour je pro několik hráčů také jednou z posledních možností, jak oslovit Thomase Bjorna při výběru Evropanů do Ryder Cupu.

Číst více


Vlčková slaví druhé TOP 10 v řadě, nejdůležitější část sezony přichází

20. 8. 2018   GolfDigest.cz  

O jednu příčku vylepšila své letošní maximum na Symetra Tour a připsala druhý nejvyšší finanční příspěvek v sezoně. Karolína Vlčková skončila na FireKeepers Casino Hotel Championship dělená čtvrtá i přes double bogey na poslední jamce turnaje, z něhož si odváží 4 105 dolarů. V průběžném pořadí Symetra Tour jí patří 33. místo před nejdůlěžitější částí sezony.

Číst více


Mrůzek vyhrál s rekordně nízkým skóre WGM Czech Open

18. 8. 2018   GolfDigest.cz  

Až zápletka hodná filmového thrilleru na závěrečné osmnácté jamce rozhodla o tom, že se vítězem 5. ročníku WGM Czech Open s dotací 600 tisíc korun na hřišti Beroun Golf Clubu stal Filip Mrůzek. Český profesionál vyhrál s rekordně nejnižším skóre -22 v historii turnaje a o jedinou ránu před Portugalcem Tiagem Cruzem, který na poslední jamce neproměnil metrový putt, jímž by si vynutil play-off. Třetí skončil Aleš Kořínek (-19), čtvrtý a zároveň nejlepší amatér Gordan Brixi se skóre -11.

Číst více