NOVINKY

Facebook novinky

Instagram novinky

Cíle ČGF pro rok 2019: sportovní golf i golf pro veřejnost

19. 4. 2019   GolfDigest.cz  

Hlavní cíle České golfové federace pro letošní sezonu? Ve výkonnostním golfu opět o něco výš posunout sportovní úroveň a výsledky českých golfistů, v golfu takříkajíc pro každého představovat golf stále více jako přístupný sport pro všechny, od dětí až po seniory, a to prostřednictvím platformy Bav se golfem, nebo projektu Se školou na golf.

Číst více


Els, Harrington, Westwood a Bjorn hvězdami 6. ročníku Czech Masters

27. 3. 2019   GolfDigest.cz  

Vítěz čtyř majorů a 71 turnajů různých světových sérií Jihoafričan Ernie Els, vítěz tří majorů Ir Padraig Harrington a bývalá světová jednička a vítěz 43 turnajů po celém světě Angličan Lee Westwood jsou třemi největšími hvězdami turnaje D+D Real Czech Masters, který je jedním z dílů European Tour a na hřišti Albatross se letos v srpnu (15. – 18. 8.) hraje už pošesté.

Číst více


Na D+D REAL Czech Masters 2019 znovu s Westwoodem. Které další hvězdy dorazí?

27. 3. 2019   GolfDigest.cz  

Na D+D REAL Czech Masters 2019 dorazí jako největší hvězdy Lee Westwood, Padraig Harrington a Ernie Els. Kdo další je v jednání?

Číst více


Všudehrálové slaví pětiletku a chystají turnaj

5. 3. 2019   GolfDigest.cz  

Před pěti lety vznikl v českém golfovém prostředí spolek Všudehrálů - www.vsudehralove.cz. Ten sdružuje hráče, kteří mají rádi česká hřiště a také na nich hrají ve zvýšené míře. Limitem pro vstup k Všudehrálům je šedesát odehraných českých golfových hřišť. Česká republika má přitom podle České golfové federace v současnosti 107 znormovaných areálů.

Číst více


Klára Spilková je znovu golfovou hvězdou

28. 2. 2019   Golfista Roku  

Klára Spilková ovládla i popáté anketu Golfista roku 2018. Čtyřiadvacetiletá golfistka po předchozích čtyřech triumfech v anketě zvítězila v 5. ročníku v absolutním pořadí i v kategorii o nejlepší profesionálku po sezoně, v níž si jako první česká hráčka v historii vybojovala kartu na nejprestižnější ženskou světovou sérii LPGA

Číst více


Golfisté v gala. Klára Spilková už popáté vyhrála anketu Golfista roku

27. 2. 2019   GolfDigest.cz  

Golfisté se hodili do gala a na pražském Žofíně vyhlašovali nejlepší hráče za rok 2018. V pořadí už 5. ročník ankety Golfista roku měl stejného vítěze, nebo spíš vítězku, jako ve všech předešlých letech – v absolutní kategorii i mezi profesionálkami kralovala Klára Spilková. Čtyřiadvacetiletá hráčka se loni zapsala do historie českého golfu ziskem karty na nejprestižnější světovou ženskou sérii LPGA. Jako první Češka.

Číst více


Startuje Pro Golf Tour 2019, i s Čechy a Slováky

15. 1. 2019   GolfDigest.cz  

Série „třetí evropské ligy“ Pro Golf Tour je rozvojovou tour, která se zaměřuje na další postup v kariéře profesionálních hráčů. Pro české reprezentanty však byla až donedávna výkonnostním stropem. To se sice trochu změnilo, nicméně stále jde z pohledu českých golfových příznivců o poměrně sledovanou soutěž. Její letošní ročník začíná už v úterý 15. ledna, a to i s českým zastoupením.

Číst více


Golfistů v roce 2018 ubylo, ale jen mírně

27. 12. 2018   GolfDigest.cz  

Česká golfová federace vydala statistiky týkající se roku 2018. Z té hlavní, týkající se počtu hráčů, vyplývá jasné konstatování: golf v Česku už několik let nesroste, ale ani nijak výrazněji neklesá dolů. Drží se na svém.

Číst více


Spilková bude hrát o podstatně větší balík peněz

18. 12. 2018   GolfDigest.cz  

Klára Spilková by si v nadcházející sezóně 2019 mohla jakožto členka americké série LPGA Tour přijít na docela solidní peníze. Samozřejmě pokud bude hrát dobře, bude na turnajích postupovat cutem a přidá ještě nějaký hodně dobrý jednotlivý výsledek.

Číst více


U Všudehrálů letos vyhrála Ostravice, dlouhodobě ale vede Ypsilonka

10. 12. 2018   GolfDigest.cz  

Golfový spolek Všudehrálů sdružující hráče, kteří hráli na více než 60 českých hřištích, už po páté vybíral nejlepší české hřiště. Letos zvítězila osmnáctka na severu Moravy, Ostravice. Druhá je severočeská Ypsilonka a třetí Karlovy Vary. Ostravice tak triumfuje vůbec poprvé. Celkem hlasovalo 124 členů spolku, který má nyní už 176 členů.

Číst více


MARTIN KONEČNÝ: Klára na LPGA rozhodně má, bude to jízda

28. 11. 2018   GolfDigest.cz  

Je pravou rukou Kláry Spilkové. Nepostradatelnou součástí jejího týmu. Kedík Martin Konečný má zajisté velký podíl na úspěchu české profesionálky, která se minulý týden probojovala na LPGA po vynikajících výkonech v závěrečné části kvalifikace pod názvem Q-Series.

Číst více


Matuš se rozešel s Prague Golf Teamem

26. 11. 2018   GolfDigest.cz  

Novou sezonu už neodstartuje Stanislav Matuš coby hráč Prague Golf Teamu. Český profesionál oznámil ukončení spolupráce s šéfem týmu Michalem Krejčím. K ní došlo po veřejném oznámení kritické finanční situace týmu.

Číst více


Třetí ročník Media Ryder Cupu opět ovládli „oldies“

30. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Třetí ročník Media Ryder Cupu se možná rodil trošku v bolestech a v nejistotě, zda počasí v závěru října ještě dovolí odehrát turnaj pro novináře, kteří propadli kouzlu golfu, ale podařilo se. Po dvou ročnících na liberecké Ypsilonce se tentokrát stalo dějištěm hřiště v Machníně v nedalekém sousedství. Opět proti sobě stanuly dva osmičlenné týmy složené z hráčů těch dříve narozených, tedy „oldies, a těch později narozených, tedy mladých pušek. A výsledek? Opět slavili vítězství „oldies“. Potřetí za sebou.

Číst více


ČGF hodnotila sezónu a představila analýzu CzechTourismu

24. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Golfová sezóna v tuzemsku se nezadržitelně chýlí ke konci, a je čas na její úvodní bilancování. Vedení České golfové federace shrnulo letošní rok v úterý na setkání s novináři v pražské Hostivaři, kde byla mimo jiné potvrzena další spolupráce s reprezentačním koučem Staffanem Johanssonem a představena analýza agentury CzechTourism, která si slibuje větší příliv zahraničních turistů do českých resortů.

Číst více


ANDREJ HALADA: Honba za desítkami tisíc golfistů? To je sporná cesta

21. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Golf musíme ukazovat jako plnohodnotný sport a zároveň bohulibou relaxační aktivitu, během níž najdeme i spoustu fajn lidí. To jsou slova Andreje Halady, českého publicisty a golfového novináře, jehož knihu Golfová hra v proměnách času nedávno ocenil Klub autorů literatury faktu cenou E. E. Kische. Zásluhou Andreje a jeho knihy se o golfu zase mluví i mezi negolfisty. A to je cesta, ze které by golfová veřejnost neměla nikdy sejít. Stejně tak by měla naslouchat názorům odborníkům na slovo vzatým. Andrej takovým odborníkem bez pochyby je, jeho slova mají váhu, a proto jsme neváhali, abychom našeho kolegu z Golf Digest vyzpovídali.

Číst více