NOVINKY

Facebook novinky

Instagram novinky

Spilková ve hře již dnes, Matuše čeká reparát od zítřka a poprvé v novém roce uvidíme i Cafourka

12. 2. 2020   GolfDigest.cz  

V Austrálii se vynikající formu pokusí již od dnešního večera potvrdit Klára Spilková. Na Challenge Tour poté bude o první výraznější výsledek bojovat Stanislav Matuš.

Číst více


Spilková startuje desátou profisezonu, druhou na LPGA Tour

23. 1. 2020   GolfDigest.cz  

V pouhých 25 letech vstupuje Klára Spilková do své již desáté profesionální golfové sezony. Někdejší nejmladší hráčka v historii Ladies European Tour je druhým rokem členkou LPGA, kde letos debutuje na novém turnaji série, Gainbridge at Boca Rio v Boca Raton na Floridě.

Číst více


Ondřej Lieser Golfistou roku 2019

21. 1. 2020   GolfDigest.cz  

Nejvýše postavený český profesionál na světovém žebříčku Ondřej Lieser se stal během slavnostního večera na pražském Žofíně Golfistou roku pro rok 2019.

Číst více


ONDŘEJ PRAVDA: St. Andrews je moje srdeční záležitost

11. 12. 2019   GolfDigest.cz  

MOŽNÁ SE BUDETE PTÁT, proč jsme dali prostor člověku, jehož jméno málokdo v českém golfovém světě zná. Je to proto, že je jeden z Čechů, který se již ve 22 letech dokázal prosadit tam, kde byste to málo čekali. Žije a golf hraje v St. Andrews – na památném Old Course je jako doma. Svým způsobem je tohle hřiště jeho domácí osmnáctkou. Cesta do Mekky golfu přesto málem začala fiaskem.

Číst více


Klára Spilková bude hrát LPGA Tour i v příštím roce

3. 11. 2019   Golfista Roku  

Klára Spilková stejně jako před rokem zvládla závěrečnou kvalifikaci LPGA Tour a získala členství na nejvýznamnější světové sérii pro rok 2020. V závěrečném dnu osmikolové Q-Series odehrála v paru a obsadila v konečném účtování dělené 38. místo.

Číst více


Do Mnichova jezdit nemusíte, na Zbraslavi nás čeká Oktober Golf Fest

16. 10. 2019   GolfDigest.cz  

Jeden z posledních turnajů letošní golfové sezóny se uskuteční na Zbraslavi. V sobotu 19. října se na skvěle připraveném hřišti odehraje Oktober Golf Fest.

Číst více


Ondřej Lieser postoupil na Challenge Tour 2020

3. 10. 2019   Golfista Roku  

Nejvýše postavený český profesionál na světovém žebříčku Ondřej Lieser získal kategorii 13b pro start na Challenge Tour 2020

Číst více


Mezi novináři triumfoval Alois Žatkuliak

3. 10. 2019   GolfDigest.cz  

Již třiadvacátý ročník turnaje pro české novináře a jejich hosty organizoval populární televizní komentátor Jaromír Bosák. Tradiční Press Cup tentokrát proběhl v pátek 27. září ve spolupráci s nově založeným Czech Media Golf Clubem a s podporou Plzeňského Prazdroje a Renomie na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdě u Prahy.

Číst více


Nick Faldo se představil na Greensgate

20. 9. 2019   GolfDigest.cz  

Šestinásobný vítěz turnajů kategorie major, Sir Nick Faldo, se poprvé představil na českém hřišti. Dvaašedesátiletý Angličan přijel na pozvání Greensgate Golf & Leisure Resortu na Dýšinu, kde se letos již počtvrté konalo národní finále turnaje Faldo Golf Series pro mladé hráče.

Číst více


Golfová i negolfová zastavení v okolí Bratislavy

16. 9. 2019   GolfDigest.cz  

V bratislavském regionu a jeho okolí se nachází úctyhodný počet deseti golfových hřišť, z nichž nejstarší je Bernolákovo a nejznámější Penati, jehož osmnáctka „Legend“ se letos poprvé dostala do prestižního žebříčku TOP 100 Golf Courses, pro kontinentální Evropu. Stalo se tak pod záštitou magazínu Golf World, zatímco hřiště „Heritage“ si ještě polepšilo (oproti minulému roku) o čtyři příčky na celkové 79. místo. Nejmladším přírůstkem v golfové rodině je Golf Resort Sedín, který jsme navštívili, abychom posoudili, kam se od jeho otevření v dubnu 2017 dostalo, a zda si našlo své místo na výsluní.

Číst více


OAKS Prague otevřelo první devítku golfového hřiště PGA National Czech Republic

12. 9. 2019   GolfDigest.cz  

Dlouho očekávané golfové hřiště PGA National Czech Republic otevřelo první devítku do testovacího provozu. Golfisté si na něm letos zahrají pouze na pozvání a těšit se můžou na prvotřídní hrací povrch a jedinečné standardy služeb společnosti Troon. Jediné hřiště v České republice s licencí PGA National je součástí rozsáhlého developerského projektu Oaks Prague a je umístěno jihovýchodně od Prahy.

Číst více


Motolské pozvání nadchlo napoprvé

27. 8. 2019   GolfDigest.cz  

První ročník turnaje Motol Invitation PRO-AM by Golf Club Praha 1926 proběhl na tradičním devítijamkovém hřišti v metropoli. Patrony se stali dlouholetí členové klubu, profesionálové Jan Juhaniak a Jiří Moučka.

Číst více


Carly Booth vyhrála profesionální turnaj na Karlštejně, Macková nejlepší amatérkou

25. 8. 2019   GolfDigest.cz  

Velkým úspěchem skončil profesionální turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Golf Resortu Karlštejn pro osmnáctiletou amatérku Patricii Mackovou , která obsadila dělené dvanácté místo a současně získala cenu pro nejlepší amatérku. Vítězkou se stala skotská golfistka Carly Booth, o výsledku se rozhodovalo až na poslední jamce. Na děleném druhém místě o ránu zpět zůstaly čtyři hráčky.

Číst více


Välimäki stabilním výkonem potvrdil a vyhrál

25. 8. 2019   GolfDigest.cz  

Jedním z vrcholů finálového dne turnaje EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks ze série Pro Golf Tour byl nový rekord hřiště Karlovy Vary – Olšová vrata zaznamenaný dnes německým hráčem Davidem Heinzingerem, který do klubovny donesl 63. Celkovým vítězem turnaje se však stal lídr po včerejšku Fin Sami Välimäki, který odolal ataku Ondřeje Liesera a po vyrovnaném výkonu 67, 66, 67 zaslouženě vyhrál.

Číst více


Čtyři Češky prošly na Karlštejně do finále, Macková stále bojuje o čelo

25. 8. 2019   GolfDigest.cz  

Čtyři české hráčky prošly do finálového kola společného turnaje LET/LETAS, který se hraje s názvem Tipsport Czech Ladies Open v Golf Resortu Karlštejn. Patricie Macková (-5) je nadále vysoko ve výsledkové listině, do třetího kola odstartuje z dělené čtvrté pozice se ztrátou dvou ran na vedení. Cutem prošly také Kateřina Vlašínová (-1), Tereza Melecká (E) a Jana Melichová (+2).

Číst více