NOVINKY

Facebook novinky

Instagram novinky

Turnaj LET se vrací do Česka po třech letech. Poprvé na Karlštejn

7. 6. 2019   GolfDigest.cz  

Po tříleté odmlce se do Česka vrací golfový turnaj „první evropské ženské ligy“. Turnaj Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční ve dnech 23. – 25. srpna 2019 a hrát se bude na hřišti na Karlštejně. Podnik s dotací 120 tisíc euro, z níž si vítězka odnese 19 200 euro je společnou akcí Ladies European Tour a nižšího okruhu LET Access Series. A jeho pořadatelé živí i naději, že při jeho obnovené premiéře by se mohly objevit i dvě slavné členky karlštejnského klubu, Jessica a Nelly Kordovy.

Číst více


Zlato paragolfistů na European Nations Cup

7. 6. 2019   GolfDigest.cz  

Ve španělském Real Novo Sancti Petri Golf Club se ve dnech 4.-6. 6. 2019 odehrálo Mistrovství Evropy týmů v golfu hendikepovaných, během něhož paragolfisté poměřili síly ve dvou kategoriích, stroke play gross (European Team Championship for Golfers with Disability) a stableford net (European Nations Cup). Český tým nastoupil ve složení Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík a Václav Mráz. První soutěžní kolo se hrálo ve formátu Foursome a Češi po něm figurovali na průběžné třetí příčce se ztrátou 2 bodů na vedoucí Španělsko. Druhý den patřil formátu Greensome a znamenal odsun z medailové pozice. Nicméně odstupy mezi jednotlivými týmy zůstaly minimální a skvělým finišem v závěrečných singlech dokázali čeští paragolfisté přeskočit týmy Dánska, Anglie i Španělska a vybojovat pro Českou republiku senzační vítězství.

Číst více


Měsíc ženského golfu

1. 6. 2019   GolfDigest.cz  

Přes čtyřicet golfových subjektů se přihlásilo k Women’s Golf Day, který se uskuteční v úterý 4. června. Letos však nebudou akce jako v minulých letech časově omezeny na jeden den. ČGF věnuje ženskému golfu premiérově celý červen - pod sloganem „Přebarvíme červen na růžovo“ tak budou akce rozprostřeny do celého měsíce.

Číst více


Czech Challenge už poosmé, ale poprvé na Kaskádě

23. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Osmý ročník D+D Real Czech Challenge je po dvou týdnech už druhou turnajovou zastávkou série Challenge Tour v České republice. Po pražské Zbraslavi přivítá čtrnáctku českých golfistů, řadu zvučných golfových jmen i možných hvězd budoucnosti od čtvrtka do neděle 23. – 26. května premiérově brněnská Kaskáda, která letos poprvé vystřídala Kunětickou Horu, kde se odehrálo předchozích sedm ročníků podniku „druhé evropské ligy“.

Číst více


Šestý ročník turnaje WGM Czech Open startuje už 1. – 4. srpna

14. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Golfový turnaj WGM Czech Open vstupuje už do své druhé pětiletky. V pořadí 6. ročník turnaje s dotací 600 tisíc korun, který prioritně cílí především na české golfisty, profesionály i amatéry, se letos odehraje ve dnech 1. až 4. srpna 2019, stejně jako v předchozích pěti letech opět na hřišti Beroun Golf Clubu. Vítěz si stejně jako v předchozích letech odnese částku 200 tisíc korun.

Číst více


Šestý ročník turnaje WGM Czech Open se hraje v prvním srpnovém týdnu

14. 5. 2019   Golfista Roku  

WGM Czech Open se letos uskuteční již pošesté. Turnaj s dotací 600 tisíc korun, který prioritně cílí především na české golfisty, profesionály i amatéry, se letos odehraje už na počátku srpna (1. - 4. srpna) znovu na hřišti Beroun Golf Clubu.

Číst více


České trápení na Challengi

14. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Mohli bychom ty články psát doslova přes kopírák. Čeští golfisté v konkurenci té zahraniční opět neuspěli. Pouze jediný hráč, který prošel cutem na turnaji Challenge Tour na Zbraslavi, to je hubený výsledek na to, že českých reprezentantů startovalo přes deset.

Číst více


Na Ypsilonce zvítězil Němec Fleer

13. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Složité povětrnostní podmínky účastníkům finálového dne turnaje EXTEC Trophy 2019 by Atomic Drinks na hřišti Ypsilon Golf Resort neumožnily příliš velké skórování. Pod par hřiště se dnes dostalo pouze 9 hráčů. Nejvíc se dařilo Němci Finnu Fleerovi, který si konzistentním výkonem po všechny tři dny nakonec zajistil celkové prvenství (za -11) před dvojicí Robbie van West (NL) & Leonard Bem (F) (oba -10).

Číst více


Hospitality Golf Cup vstúpil do druhej desaťročnice

11. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Už 11. ročník charitatívneho turnaja Hospitality Golf Cup sa uskutočnil v tradičnom termíne, na Sviatok práce, a na tradičnom mieste, v Golf & Country Clube Piešťany. Hospitality Golf Cup 2019 bol výnimočný hneď v dvoch ohľadoch. Partnerom podujatia bola legendárna Miguel Ángel Jiménez Golf Academy a účastníkom turnaja sa podarilo vyzbierať rekordnú sumu 8 030 EUR pre Denné detské sanatórium v Trnave.

Číst více


Na Ypsilonce opět zvítězil Lieser

9. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Slunečné ale větrné počasí s prudkými poryvy prověřilo dnes hráče kvalifikace na EXTEC Pro Golf Tour by Atomic Drinks. Nejlépe se s nástrahami jarní Ypsilonky vypořádal „skoro místní“ Ondřej Lieser s výkonem -3.

Číst více


Challenge Tour na Zbraslavi: bitvy o peníze, o pivo i o auto

8. 5. 2019   GolfDigest.cz  

Vidět špičkový golf na vlastní oči? Proč ne? V Česku máte tuhle možnost hned třikrát během roku. A tu první už od čtvrtka do neděle, tedy od 9. do 12. května v resortu Prague City Golf v pražské Zbraslavi při turnaji Prague Golf Challenge, který je součástí European Challenge Tour. K vidění budou nejen vítězi turnajů Europena Tour ve startovním poli, ale také jedenáct českých golfistů v akci, bitva o nejdelší drive a šance odjet ve voze Škoda Kodiaq za hole-in-one na tříparové jamce číslo 18.

Číst více


Cíle ČGF pro rok 2019: sportovní golf i golf pro veřejnost

19. 4. 2019   GolfDigest.cz  

Hlavní cíle České golfové federace pro letošní sezonu? Ve výkonnostním golfu opět o něco výš posunout sportovní úroveň a výsledky českých golfistů, v golfu takříkajíc pro každého představovat golf stále více jako přístupný sport pro všechny, od dětí až po seniory, a to prostřednictvím platformy Bav se golfem, nebo projektu Se školou na golf.

Číst více


Els, Harrington, Westwood a Bjorn hvězdami 6. ročníku Czech Masters

27. 3. 2019   GolfDigest.cz  

Vítěz čtyř majorů a 71 turnajů různých světových sérií Jihoafričan Ernie Els, vítěz tří majorů Ir Padraig Harrington a bývalá světová jednička a vítěz 43 turnajů po celém světě Angličan Lee Westwood jsou třemi největšími hvězdami turnaje D+D Real Czech Masters, který je jedním z dílů European Tour a na hřišti Albatross se letos v srpnu (15. – 18. 8.) hraje už pošesté.

Číst více


Na D+D REAL Czech Masters 2019 znovu s Westwoodem. Které další hvězdy dorazí?

27. 3. 2019   GolfDigest.cz  

Na D+D REAL Czech Masters 2019 dorazí jako největší hvězdy Lee Westwood, Padraig Harrington a Ernie Els. Kdo další je v jednání?

Číst více


Všudehrálové slaví pětiletku a chystají turnaj

5. 3. 2019   GolfDigest.cz  

Před pěti lety vznikl v českém golfovém prostředí spolek Všudehrálů - www.vsudehralove.cz. Ten sdružuje hráče, kteří mají rádi česká hřiště a také na nich hrají ve zvýšené míře. Limitem pro vstup k Všudehrálům je šedesát odehraných českých golfových hřišť. Česká republika má přitom podle České golfové federace v současnosti 107 znormovaných areálů.

Číst více