S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

MRŮZEK slaví v EGYPTĚ páté místo: „Obrovská spokojenost,“ jásá

18. 1. 2018   GolfDigest.cz  


Páté místo je ovšem velmi dobrým startem pro 26letou českou stálici. V úvodu roku si navíc zvedl sebevědomí, které mu může pomoci obstát v příštích – daleko významnějších – turnajích sezony. 

Na turnaji Red Sea Egyptian Classic dosáhl po kolech 73-70-69 na konečné skóre -4. Úvodní kolo, v němž zahrál 73 ran (+1), bylo solidním začátkem po více než dvouměsíční zimní přestávce. S každým přibývajícím kolem pak své skóre vylepšoval. Ve druhém zapsal 70 ran a ve finálovém kole, ve kterém si s hráči pohrával silný vítr, se dokonce prezentoval druhým nejlepším výsledkem dne.

„Jsem naprosto spokojený. Všechna tři kola jsem hrál dobře, jen v tom prvním jsem nedokázal využívat šance na birdie. Překvapuje mě, jak dobře ten turnaj pro mě dopadl. Že budu hrát až takhle dobře, jsem nečekal,“popisuje Mrůzek.

Radost mu způsobilo i zjištění, že ve druhém kole zahrál 70 ran a ne 71, jak si původně myslel. Menší tlak na konečné umístění a žádné přehnané ambice při letošním prvním oťukávání se na profesionálním turnaji v zahraničí nakonec přineslo své ovoce.

Ale pochopitelně nejen to. Mrůzek v prosinci a na začátku ledna poctivě pracoval na fyzické kondici a v Egyptě trénoval o týden dřív. „Jsem spokojený s železy, protože ta jsem trefoval celý týden luxusně,“ líčí. Výrazný podíl na úspěchu má také Mrůzkova zkušenost s místním hřištěm v Sokhna Golf Clubu. „Dřív jsem tu na některých jamkách hrál agresivně, teď jsem zvolil konzervativnější strategii. A ta se vyplatila,“ dodává jediný Čech, který prošel na turnaji cutem.

Po dvou kolech se s turnajem rozloučila trojice Michal Pospíšil, Martin Příhoda a Cyril Suk. Nejblíže postupu do finálového kola měl Pospíšil. První kolo zvládl zahrát stejně jako Mrůzek za 73 ran, pak se ale o účast ve finálovém kole připravil 75 ranami ve středeční druhé rundě. Se skóre +4 o jedinou ránu cutem neprošel. Příhoda dohrál s +6, Suk s +8.

Stejná čtveřice českých golfistů by se měla objevit i na následujícím turnaji, který se uskuteční v termínu 22. – 24. ledna na stejném egyptském hřišti. Hrát se bude ovšem kombinace devítek B+C. Tento týden hráči čelili devítkám A+B.

LEADERBOARD

golfdigest.czSdílet tento příspěvek
Nicklaus útočí na Titleist. Firmu viní z pomalé hry Jack Nicklaus je dlouholetým bojovníkem proti důsledkům technologických dostihů v golfu. Hlasitě bojuje zejména proti moderním míčkům, kvůli nimž se musí prodlužovat hřiště. Jsou prý příčinou fenoménu pomalé hry. A Zlatý medvěd z toho viní největšího výrobce balónků na světě.


Harrington hájí hlučné diváky. Hráče kritizuje Co vzkázal Padraig Harrington svým kolegům profesionálům, se některým z nich asi moc líbit nebude. Zejména těm, kteří si v poslední době stěžují na chování diváků. Trojnásobný major šampion se zastal i té části fanoušků, která se na turnajích nechová zrovna příkladně.


Woods má jistý Ryder Cup, minimálně jako asistent Tiger Woods se stal členem amerického týmu pro Ryder Cup 2018 v Paříži. Kapitán Jim Furyk, který bude usilovat o první americké vítězství na soupeřově půdě po 25 letech, ho přidal do svého týmu zástupců společně se Stevem Strickerem.


Blíží se hendikepový třesk - jednotný světový systém Už za dva roky by se měl celý golfový svět řídit jedním hendikepovým systémem. V úterý to uvedly ve společném prohlášení R&A a USGA, když byly prezentovány také první body, jak by měl systém fungovat. Jeho hlavním cílem má být usnadnit novým hráčům cestu ke golfu.


Normana Woods nezajímá. Pozornost si zaslouží mladší Legendární Žralok Greg Norman prohlásil, že ho absolutně nebere mánie, která se rozpoutala kolem Tigera Woodse po jeho návratu k soutěžnímu golfu. Humbuk už je na něj příliš velký a Normanovi je prý jedno, jestli bude Tiger úspěšný či nikoliv.


VIDEO: Za 30metrový putt si z veletrhu odvezl 2 miliony Po 28 let je možné se na golfovém veletrhu v Minnesotě přihlásit za 5 dolarů do puttovací soutěže a zkusit štěstí. Výhru za 100 000 dolarů za trefený 100 yardový putt si ale ještě nikdo neodvezl. Až teď.


Výsledek neodpovídá mé hře, lituje Rory McIlroy Letos za sebou má čtyři turnaje. Zatímco v úvodu to na European Tour vypadalo, že se Rory McIlroy brzy vrátí na vítěznou vlnu, ze které loni vystoupil, poslední týdny na PGA Tour už tak optimistické nebyly. Přesto se aktuálně desátý hráč světa snaží být pozitivní.


Na návštěvě v golfovém studiu šampiona Luitena Zajímá vás, kde a jak dennodenně trénují šampioni European Tour? Jedním z nich je Nizozemec Joost Luiten, který o víkendu získal v Ománu svůj šestý titul na evropské sérii v kariéře.


VIDEO: John Daly dal mezi veterány parádní hole-in-one John Daly pořád umí. Naposledy to dokázal v neděli na Chubb Classic v rámci PGA Tour Champions, kde se mu podařilo trefit během finálového kola parádní hole-in-one. I díky němu se nakonec probojoval do TOP 10, když skončil na děleném osmém místě.


Watson dokonal hattrick, i díky spěchu na WC Na jubilejní desáté vítězství na PGA Tour v kariéře si Bubba Watson musel počkat dva roky. Ale stálo za to. V neděli potřetí v kariéře vyhrál Genesis Open v Riviera CC, když se skóre -12 zvítězil o dvě rány.