S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

MRŮZEK slaví v EGYPTĚ páté místo: „Obrovská spokojenost,“ jásá

18. 1. 2018   GolfDigest.cz  


Páté místo je ovšem velmi dobrým startem pro 26letou českou stálici. V úvodu roku si navíc zvedl sebevědomí, které mu může pomoci obstát v příštích – daleko významnějších – turnajích sezony. 

Na turnaji Red Sea Egyptian Classic dosáhl po kolech 73-70-69 na konečné skóre -4. Úvodní kolo, v němž zahrál 73 ran (+1), bylo solidním začátkem po více než dvouměsíční zimní přestávce. S každým přibývajícím kolem pak své skóre vylepšoval. Ve druhém zapsal 70 ran a ve finálovém kole, ve kterém si s hráči pohrával silný vítr, se dokonce prezentoval druhým nejlepším výsledkem dne.

„Jsem naprosto spokojený. Všechna tři kola jsem hrál dobře, jen v tom prvním jsem nedokázal využívat šance na birdie. Překvapuje mě, jak dobře ten turnaj pro mě dopadl. Že budu hrát až takhle dobře, jsem nečekal,“popisuje Mrůzek.

Radost mu způsobilo i zjištění, že ve druhém kole zahrál 70 ran a ne 71, jak si původně myslel. Menší tlak na konečné umístění a žádné přehnané ambice při letošním prvním oťukávání se na profesionálním turnaji v zahraničí nakonec přineslo své ovoce.

Ale pochopitelně nejen to. Mrůzek v prosinci a na začátku ledna poctivě pracoval na fyzické kondici a v Egyptě trénoval o týden dřív. „Jsem spokojený s železy, protože ta jsem trefoval celý týden luxusně,“ líčí. Výrazný podíl na úspěchu má také Mrůzkova zkušenost s místním hřištěm v Sokhna Golf Clubu. „Dřív jsem tu na některých jamkách hrál agresivně, teď jsem zvolil konzervativnější strategii. A ta se vyplatila,“ dodává jediný Čech, který prošel na turnaji cutem.

Po dvou kolech se s turnajem rozloučila trojice Michal Pospíšil, Martin Příhoda a Cyril Suk. Nejblíže postupu do finálového kola měl Pospíšil. První kolo zvládl zahrát stejně jako Mrůzek za 73 ran, pak se ale o účast ve finálovém kole připravil 75 ranami ve středeční druhé rundě. Se skóre +4 o jedinou ránu cutem neprošel. Příhoda dohrál s +6, Suk s +8.

Stejná čtveřice českých golfistů by se měla objevit i na následujícím turnaji, který se uskuteční v termínu 22. – 24. ledna na stejném egyptském hřišti. Hrát se bude ovšem kombinace devítek B+C. Tento týden hráči čelili devítkám A+B.

LEADERBOARD

golfdigest.czSdílet tento příspěvek
VIDEO: Úchvatný přelet nad poděbradským hřištěm Jeden z nejhezčích pohledů na golfová hřiště je z ptačí perspektivy. Dokládá to i parádní video z Poděbrad, kde vypustili nad své hřiště dron s kamerou a místní osmnáctku si z výšky natočili. A je to parádní kousek, který nejspíše mnoho z nás donutí letos do Poděbrad vyrazit.


Hráči promluvili! Titleist představil nové míče AVX Už to nebudou pouze "provéčka". Společnost Titleist se rozhodla pustit na trh nové golfové míčky té nejvyšší výkonnostní kvality, které budou konkurovat i verzím Pro V1 a Pro V1x. Na jejich testování se podíleli samotní hráči a jejich ohlas přesvědčil firmu k jejich rozvoji.


Mini Myš se prohrabe i na Černý Most, celkem šestkrát Populární dětská golfová série Mini Myš v tomto roce poprvé opustí své dosavadní teritorium ve Mstěticích, kde byla založena. Hned šest turnajů se totiž letos uskuteční také na Černém Mostě, a děti si tak vyzkouší také jiné hřiště, které pro ně bylo nově znormované.


Berounské Czech Open už popáté, opět s Tatrou a bez žen Už popáté se letos v srpnu odehraje golfový turnaj WGM Czech Open. Konkrétně ve dnech 15. až 18. srpna a dějištěm bude opět hřiště Beroun Golf Clubu. Nemění se ani celková dotace – i letos je v banku turnaje 600 000 korun, z nichž si vítěz odnese rovných dvě stě tisíc.


Husa napadla golfistu, dostala ho na lopatky Golfisté mají ptáky vesměs rádi. S birdie, eagly nedejbože albatrossy se na hřišti potkávají moc rádi. Rozzuřená husa ale mezi vyhledávané společníky nepatří. Přesvědčil se o tom jeden středoškolský golfista, který po útoku jedné z nich skončil doslova na lopatkách.


McIlroy o vítězství na Masters: Věřím, že se to stane Poprvé od svého dalšího neúspěšného pokusu o uzavření kariérního Grand Slamu na Masters promluvil Rory McIlroy o tom, co se začátkem dubna v Augustě dělo. V exkluzivním rozhovoru pro BBC pak řekl, že věří, že zelené sako jednou získá. Minimálně rok si ale musí počkat.


Woods vzpomínal na první eso: Řekli mi, že jsem pitomec Tiger Woods se v minulém týdnu stavil za veterány na PGA Tour Champions, kde podstoupil také kliniku především pro ty nejmenší. Když se ptal na drivingu přítomných, jakou ránu má zahrát, dostalo se mu jednoduché odpovědi. Hole-in-one.


Dva metry od titulu! Spilková slavila i zapíjela žal pivem Těsně druhá, až po druhé dodatečné jamce, skončila Klára Spilková při obhajobě svého loňského titulu na Ladies European Tour v Maroku. Třiadvacetiletá golfistka se po 72 jamkách turnaje Lalla Meryem Cup dělila o první místo, nakonec ale v play off neuspěla.


V Texasu zářil 19letý Chilan, z prvního titulu se raduje Landry Letošní Valero Texas Open mělo dva vítěze. Tím skutečným se stal Andrew Landry, který se díky tomu raduje ze svého prvního titulu na PGA Tour v kariéře. Jako vítěz se ale může cítit také 19letý Chilan Joaquin Niemann, který při svém profi debutu skončil šestý.


Levy dobyl Maroko a myslí na domácí Ryder Cup Jestli má z francouzských hráčů vůbec někdo šanci zahrát si na domácím Ryder Cupu letos v Paříži, je to pouze Alexander Levy. Potvrdil to vítězstvím v Maroku na Trophée Hassan II., kde vyhrál svůj pátý titul na na European Tour.