Čtyři Češky prošly na Karlštejně do finále, Macková stále bojuje o čelo

Čtyři české hráčky prošly do finálového kola společného turnaje LET/LETAS, který se hraje s názvem Tipsport Czech Ladies Open v Golf Resortu Karlštejn. Patricie Macková (-5) je nadále vysoko ve výsledkové listině, do třetího kola odstartuje z dělené čtvrté pozice se ztrátou dvou ran na vedení. Cutem prošly také Kateřina Vlašínová (-1), Tereza Melecká (E) a Jana Melichová (+2).


25. 8. 2019   GolfDigest.cz  


V čele je na skóre -7 dvojice  Sanna Nuutinen (Fin.) a Skotka Carly Booth. Finka vyhrála nedávný turnaj na Konopišti a také tentokrát bude chtít získat titul, za který by si odvezla přes 19.000 eur.

Češka Patricie Macková (dnes 73) se také dnes dlouho pohybovala na čelních pozicích leaderboardu, ale pak ztratila na jamkách 18 a 1 (startovala z desítky), ale se skóre -5 nadále zůstává ve velké naději udržet TOP 10 a získat velkých úspěch pro český golf, navíc se bude prát na dálku s Piou Babnik o titul nejlepší amatérské hráčky v turnaji.

Macková je aktuálně na děleném osmém místě. „Ztratila jsem dvě rány za sebou, na jedničce jsem dokonce přestřelila green. A pak na mě padla zvláštní únava, to jsem ještě nikdy nezažila ani ve třetím kole,“ přiznala upřímně.

Kateřina Vlašínová (71) byla spokojená, že dokázala napravit některé chyby. „Hra nebyla naprosto ideální, ale uměla jsem napravit chyby a uhrát pary, kde se mi moc nedařilo. Ve výsledku je z toho klidný postup cutem, takže jsem spokojená,“ uvedla hráčka, která je před nedělí na 26. místě.

Tereza Melecká má na turnajích LETAS skvělé výsledky, teď přidala i cut na vyšší sérii LET. „Zase mi to tam moc nepadalo, ale snažila jsem si pohlídat, abych nedělala moc chyb,“ svěřila se další hráčka v české partě, na kterou se mohou diváci těšit v neděli.

Dranatický podvečer zažila Jana Melichová - dlouho se držela nad hranicí postupu, jenže na druhé devítce zahrála 39 ran a spadla na chvíli těsně pod. Ale pak přišla skvělá zpráva ze hřiště, že cut je na jejím skóre +2. „Definitivně mě poslaly mimo tři putty na sedmičce,“ povzdechla si česká golfistka po podepsání skórkarty, kdy byla přesvědčena, že v turnaji končí. Když už byla na cestě domů, přišel telefonát z Karlštejna. „Cože, fakt jsem postoupila? Tak to mám ohromnou radost,“ změnila se nálada golfistce, která hned v pondělí odlétá do USA, kde hraje za univerzitní tým ve Virginii.

Dopolední program nic na čele leaderboardu nezměnil. Nejlepší výsledek z českých hráček zaznamenala Karolína Stará (-1), která chvíli dokonce překvapivě pokukovala po hranici cutu, ale stejně jako řada dalších hráček včetně těch nejlepších ztratila v „údolí smrti“, jak je přezdíváno trojici technicky náročných jamek 4.-6., a s konečným výsledkem +3 minula nedělní finále o pouhou ránu.

Cutem prošlo nakonec profesionálek a šest amatérských hráček. V neděli se startuje z odpališť jamek č. 1 a 10, finálový flight startuje v 9:45, dohráno by mělo být po 14:00. ČT Sport v neděli vysílá dva přenosy (10:25-11:25 a 13:30-14:30).Sdílet tento příspěvek