S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

Skvělý Cafourek! V Maroku skončil dělený třetí

Jan Cafourek dosáhl na Pro Golf Tour v marocké Casablance skvělého výsledku. Finálovým kolem za 68 ran se nejen udržel v TOP 10, ale posunul se na celkové dělené třetí místo. Na vítěze ztratil jen dvě rány.


10. 2. 2018   GolfExtra.cz  


Finálové kolo Open Casa Green Golf 2018 se hrálo na delším ze dvou turnajových hřišt Casa Green Golf, na kterém Cafourek ve čtvrtek začínal výborným kolem za 69 ran (-3). Stejné skóre vůči paru zahrál i v pátek na Palmaraie. V sobotu svůj výkon ještě o jednu ránu vylepšil a připsal si výsledek, za který bere také body do světového žebříčku.

"Jsem spokojený. Pár chyb by se našlo, ale tak to bývá. Na to, že to byl druhý turnaj sezóny, to nebylo vůbec špatné. Ani první turnaj nebyl špatný, ale to jsem se do toho po třech měsících teprve dostával," řekl Cafourek po dohrání.

"Jsem potěšený stabilitou ve všech třech kolech. Šlapaly mi wedge, na kterých jsem přes zimu udělal kus práce a je vidět, že by to mohlo v sezóně fungovat," uvedl hráč Relmostu.

Cafourek dokonce v posledním kole bojoval o vítězství, když na první devítce zahrál -4 a byl dvě rány od vedení na druhém místě. Hned tři rány umazal skvělou úvodní sekvencí berdíků na prvních třech jamkách. Pak přišlo bogey na pětce, ale to napravil dokonce eaglem na osmičce.

Na desítce zapsal Cafourek druhé a poslední bogey dne. Klesl na dělenou pátou příčku, čímž se odhlásil z boje o vedení, ale stále bylo o co bojovat. Nejen o co nejlepší umístění, ale i o body do světového žebříčku, kterou brali hráči do čtvrtého místa.

Cafourek byl nakonec ještě o jedno místo lepší. Zahrál berdíka na čtrnáctce a kolo zakončil čtyřmi pary, čím si svou pozici v TOP 3 udržel. Nakonec k němu potřeboval výsledek -10.

Druhá účast na sérii Pro Golf Tour tak vynesla českému profíkovi 1428 bodů do Order of Merit, kde s celkovým ziskem 1766 bodů drží 23. místo. Ze čtyř turnajů odehrál polovinu.

Závěrečné kolo hráli vedle Cafourka ještě Martin Příhoda (-2, celkově T29), Cyril Suk (par, T44) a Stanislav Matuš (+2, T56). Vyhrál Julien De Poyen z Francie. O ránu zpět byl druhý Christopher Carstensen z Německa. Třetí místo dělil Cafourek s dalšími čtyřmi hráči.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

GolfExtra.cz 
Foto: Martin Kabát

 Sdílet tento příspěvek
Nicklaus útočí na Titleist. Firmu viní z pomalé hry Jack Nicklaus je dlouholetým bojovníkem proti důsledkům technologických dostihů v golfu. Hlasitě bojuje zejména proti moderním míčkům, kvůli nimž se musí prodlužovat hřiště. Jsou prý příčinou fenoménu pomalé hry. A Zlatý medvěd z toho viní největšího výrobce balónků na světě.


Harrington hájí hlučné diváky. Hráče kritizuje Co vzkázal Padraig Harrington svým kolegům profesionálům, se některým z nich asi moc líbit nebude. Zejména těm, kteří si v poslední době stěžují na chování diváků. Trojnásobný major šampion se zastal i té části fanoušků, která se na turnajích nechová zrovna příkladně.


Woods má jistý Ryder Cup, minimálně jako asistent Tiger Woods se stal členem amerického týmu pro Ryder Cup 2018 v Paříži. Kapitán Jim Furyk, který bude usilovat o první americké vítězství na soupeřově půdě po 25 letech, ho přidal do svého týmu zástupců společně se Stevem Strickerem.


Blíží se hendikepový třesk - jednotný světový systém Už za dva roky by se měl celý golfový svět řídit jedním hendikepovým systémem. V úterý to uvedly ve společném prohlášení R&A a USGA, když byly prezentovány také první body, jak by měl systém fungovat. Jeho hlavním cílem má být usnadnit novým hráčům cestu ke golfu.


Normana Woods nezajímá. Pozornost si zaslouží mladší Legendární Žralok Greg Norman prohlásil, že ho absolutně nebere mánie, která se rozpoutala kolem Tigera Woodse po jeho návratu k soutěžnímu golfu. Humbuk už je na něj příliš velký a Normanovi je prý jedno, jestli bude Tiger úspěšný či nikoliv.


VIDEO: Za 30metrový putt si z veletrhu odvezl 2 miliony Po 28 let je možné se na golfovém veletrhu v Minnesotě přihlásit za 5 dolarů do puttovací soutěže a zkusit štěstí. Výhru za 100 000 dolarů za trefený 100 yardový putt si ale ještě nikdo neodvezl. Až teď.


Výsledek neodpovídá mé hře, lituje Rory McIlroy Letos za sebou má čtyři turnaje. Zatímco v úvodu to na European Tour vypadalo, že se Rory McIlroy brzy vrátí na vítěznou vlnu, ze které loni vystoupil, poslední týdny na PGA Tour už tak optimistické nebyly. Přesto se aktuálně desátý hráč světa snaží být pozitivní.


Na návštěvě v golfovém studiu šampiona Luitena Zajímá vás, kde a jak dennodenně trénují šampioni European Tour? Jedním z nich je Nizozemec Joost Luiten, který o víkendu získal v Ománu svůj šestý titul na evropské sérii v kariéře.


VIDEO: John Daly dal mezi veterány parádní hole-in-one John Daly pořád umí. Naposledy to dokázal v neděli na Chubb Classic v rámci PGA Tour Champions, kde se mu podařilo trefit během finálového kola parádní hole-in-one. I díky němu se nakonec probojoval do TOP 10, když skončil na děleném osmém místě.


Watson dokonal hattrick, i díky spěchu na WC Na jubilejní desáté vítězství na PGA Tour v kariéře si Bubba Watson musel počkat dva roky. Ale stálo za to. V neděli potřetí v kariéře vyhrál Genesis Open v Riviera CC, když se skóre -12 zvítězil o dvě rány.