S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

Skvělý Cafourek! V Maroku skončil dělený třetí

Jan Cafourek dosáhl na Pro Golf Tour v marocké Casablance skvělého výsledku. Finálovým kolem za 68 ran se nejen udržel v TOP 10, ale posunul se na celkové dělené třetí místo. Na vítěze ztratil jen dvě rány.


10. 2. 2018   GolfExtra.cz  


Finálové kolo Open Casa Green Golf 2018 se hrálo na delším ze dvou turnajových hřišt Casa Green Golf, na kterém Cafourek ve čtvrtek začínal výborným kolem za 69 ran (-3). Stejné skóre vůči paru zahrál i v pátek na Palmaraie. V sobotu svůj výkon ještě o jednu ránu vylepšil a připsal si výsledek, za který bere také body do světového žebříčku.

"Jsem spokojený. Pár chyb by se našlo, ale tak to bývá. Na to, že to byl druhý turnaj sezóny, to nebylo vůbec špatné. Ani první turnaj nebyl špatný, ale to jsem se do toho po třech měsících teprve dostával," řekl Cafourek po dohrání.

"Jsem potěšený stabilitou ve všech třech kolech. Šlapaly mi wedge, na kterých jsem přes zimu udělal kus práce a je vidět, že by to mohlo v sezóně fungovat," uvedl hráč Relmostu.

Cafourek dokonce v posledním kole bojoval o vítězství, když na první devítce zahrál -4 a byl dvě rány od vedení na druhém místě. Hned tři rány umazal skvělou úvodní sekvencí berdíků na prvních třech jamkách. Pak přišlo bogey na pětce, ale to napravil dokonce eaglem na osmičce.

Na desítce zapsal Cafourek druhé a poslední bogey dne. Klesl na dělenou pátou příčku, čímž se odhlásil z boje o vedení, ale stále bylo o co bojovat. Nejen o co nejlepší umístění, ale i o body do světového žebříčku, kterou brali hráči do čtvrtého místa.

Cafourek byl nakonec ještě o jedno místo lepší. Zahrál berdíka na čtrnáctce a kolo zakončil čtyřmi pary, čím si svou pozici v TOP 3 udržel. Nakonec k němu potřeboval výsledek -10.

Druhá účast na sérii Pro Golf Tour tak vynesla českému profíkovi 1428 bodů do Order of Merit, kde s celkovým ziskem 1766 bodů drží 23. místo. Ze čtyř turnajů odehrál polovinu.

Závěrečné kolo hráli vedle Cafourka ještě Martin Příhoda (-2, celkově T29), Cyril Suk (par, T44) a Stanislav Matuš (+2, T56). Vyhrál Julien De Poyen z Francie. O ránu zpět byl druhý Christopher Carstensen z Německa. Třetí místo dělil Cafourek s dalšími čtyřmi hráči.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

GolfExtra.cz 
Foto: Martin Kabát

 Sdílet tento příspěvek
VIDEO: Úchvatný přelet nad poděbradským hřištěm Jeden z nejhezčích pohledů na golfová hřiště je z ptačí perspektivy. Dokládá to i parádní video z Poděbrad, kde vypustili nad své hřiště dron s kamerou a místní osmnáctku si z výšky natočili. A je to parádní kousek, který nejspíše mnoho z nás donutí letos do Poděbrad vyrazit.


Hráči promluvili! Titleist představil nové míče AVX Už to nebudou pouze "provéčka". Společnost Titleist se rozhodla pustit na trh nové golfové míčky té nejvyšší výkonnostní kvality, které budou konkurovat i verzím Pro V1 a Pro V1x. Na jejich testování se podíleli samotní hráči a jejich ohlas přesvědčil firmu k jejich rozvoji.


Mini Myš se prohrabe i na Černý Most, celkem šestkrát Populární dětská golfová série Mini Myš v tomto roce poprvé opustí své dosavadní teritorium ve Mstěticích, kde byla založena. Hned šest turnajů se totiž letos uskuteční také na Černém Mostě, a děti si tak vyzkouší také jiné hřiště, které pro ně bylo nově znormované.


Berounské Czech Open už popáté, opět s Tatrou a bez žen Už popáté se letos v srpnu odehraje golfový turnaj WGM Czech Open. Konkrétně ve dnech 15. až 18. srpna a dějištěm bude opět hřiště Beroun Golf Clubu. Nemění se ani celková dotace – i letos je v banku turnaje 600 000 korun, z nichž si vítěz odnese rovných dvě stě tisíc.


Husa napadla golfistu, dostala ho na lopatky Golfisté mají ptáky vesměs rádi. S birdie, eagly nedejbože albatrossy se na hřišti potkávají moc rádi. Rozzuřená husa ale mezi vyhledávané společníky nepatří. Přesvědčil se o tom jeden středoškolský golfista, který po útoku jedné z nich skončil doslova na lopatkách.


McIlroy o vítězství na Masters: Věřím, že se to stane Poprvé od svého dalšího neúspěšného pokusu o uzavření kariérního Grand Slamu na Masters promluvil Rory McIlroy o tom, co se začátkem dubna v Augustě dělo. V exkluzivním rozhovoru pro BBC pak řekl, že věří, že zelené sako jednou získá. Minimálně rok si ale musí počkat.


Woods vzpomínal na první eso: Řekli mi, že jsem pitomec Tiger Woods se v minulém týdnu stavil za veterány na PGA Tour Champions, kde podstoupil také kliniku především pro ty nejmenší. Když se ptal na drivingu přítomných, jakou ránu má zahrát, dostalo se mu jednoduché odpovědi. Hole-in-one.


Dva metry od titulu! Spilková slavila i zapíjela žal pivem Těsně druhá, až po druhé dodatečné jamce, skončila Klára Spilková při obhajobě svého loňského titulu na Ladies European Tour v Maroku. Třiadvacetiletá golfistka se po 72 jamkách turnaje Lalla Meryem Cup dělila o první místo, nakonec ale v play off neuspěla.


V Texasu zářil 19letý Chilan, z prvního titulu se raduje Landry Letošní Valero Texas Open mělo dva vítěze. Tím skutečným se stal Andrew Landry, který se díky tomu raduje ze svého prvního titulu na PGA Tour v kariéře. Jako vítěz se ale může cítit také 19letý Chilan Joaquin Niemann, který při svém profi debutu skončil šestý.


Levy dobyl Maroko a myslí na domácí Ryder Cup Jestli má z francouzských hráčů vůbec někdo šanci zahrát si na domácím Ryder Cupu letos v Paříži, je to pouze Alexander Levy. Potvrdil to vítězstvím v Maroku na Trophée Hassan II., kde vyhrál svůj pátý titul na na European Tour.