S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

Skvělý Cafourek! V Maroku skončil dělený třetí

Jan Cafourek dosáhl na Pro Golf Tour v marocké Casablance skvělého výsledku. Finálovým kolem za 68 ran se nejen udržel v TOP 10, ale posunul se na celkové dělené třetí místo. Na vítěze ztratil jen dvě rány.

10. 2. 2018   GolfExtra.cz

Finálové kolo Open Casa Green Golf 2018 se hrálo na delším ze dvou turnajových hřišt Casa Green Golf, na kterém Cafourek ve čtvrtek začínal výborným kolem za 69 ran (-3). Stejné skóre vůči paru zahrál i v pátek na Palmaraie. V sobotu svůj výkon ještě o jednu ránu vylepšil a připsal si výsledek, za který bere také body do světového žebříčku.

"Jsem spokojený. Pár chyb by se našlo, ale tak to bývá. Na to, že to byl druhý turnaj sezóny, to nebylo vůbec špatné. Ani první turnaj nebyl špatný, ale to jsem se do toho po třech měsících teprve dostával," řekl Cafourek po dohrání.

"Jsem potěšený stabilitou ve všech třech kolech. Šlapaly mi wedge, na kterých jsem přes zimu udělal kus práce a je vidět, že by to mohlo v sezóně fungovat," uvedl hráč Relmostu.

Cafourek dokonce v posledním kole bojoval o vítězství, když na první devítce zahrál -4 a byl dvě rány od vedení na druhém místě. Hned tři rány umazal skvělou úvodní sekvencí berdíků na prvních třech jamkách. Pak přišlo bogey na pětce, ale to napravil dokonce eaglem na osmičce.

Na desítce zapsal Cafourek druhé a poslední bogey dne. Klesl na dělenou pátou příčku, čímž se odhlásil z boje o vedení, ale stále bylo o co bojovat. Nejen o co nejlepší umístění, ale i o body do světového žebříčku, kterou brali hráči do čtvrtého místa.

Cafourek byl nakonec ještě o jedno místo lepší. Zahrál berdíka na čtrnáctce a kolo zakončil čtyřmi pary, čím si svou pozici v TOP 3 udržel. Nakonec k němu potřeboval výsledek -10.

Druhá účast na sérii Pro Golf Tour tak vynesla českému profíkovi 1428 bodů do Order of Merit, kde s celkovým ziskem 1766 bodů drží 23. místo. Ze čtyř turnajů odehrál polovinu.

Závěrečné kolo hráli vedle Cafourka ještě Martin Příhoda (-2, celkově T29), Cyril Suk (par, T44) a Stanislav Matuš (+2, T56). Vyhrál Julien De Poyen z Francie. O ránu zpět byl druhý Christopher Carstensen z Německa. Třetí místo dělil Cafourek s dalšími čtyřmi hráči.