Česká 1 ohlašuje termíny svých akcí na rok 2020

Promotérská společnost Česká 1 ohlašuje termíny svých dvou golfových eventů pro rok 2020. Oba spolupořádá s Pro Golf Tour, Ypsilonku s názvem EXTEC Trophy by Atomic Drinks v termínu 13. – 17. května a západočeský dvouevent s názvem Huatech Trophy by EXTEC potom v termínu 26. – 30. srpna na hřištích Sokolov a Kynžvart.


3. 3. 2020   GolfDigest.cz  


Ypsilonka je pro Českou 1 již tradičním zahájením golfové sezony a květnový termín už mají všichni golfisté odpovídající úrovně napevno ve svém kalendáři. Jedinou změnou v zaběhlém programu je zde vynechání kvalifikačního turnaje – Česká 1 pozve hráče, které by chtěla ve startovním poli Pro Golf Tour mít. První projevili zájem mladý Gordan Brixi a brzy senior Roman Šebrle, další hráči se postupně hlásí či jsou oslovováni promotérem. Počet nominantů České 1 do turnaje je deset.

Naproti tomu srpnový termín a hru na dvou hřištích zároveň promotér poprvé vyzkoušel vloni v srpnu a s výsledkem akce byl nadmíru spokojen. Pro rok 2020 je tedy termín shodný a jen drobná změna nastává u hřišť – k Sokolovu přibude Kynžvart.

Plány na příští rok komentuje šéf promotérské společnosti Česká 1 Pavel Krenk: „Ypsilonka už je v našem kalendáři trvalkou. Srpnovou akci na dvou hřištích zároveň jsme testovali jako zajímavou novinku a příznivé reakce nás přesvědčily, že jde o správnou cestu. Podařilo se nám vedení Pro Golf Tour přesvědčit o tom, že bychom v Západních Čechách umožnili hrát víc než tradičním 156 hráčům – formát dvou hřišť to umožňuje. Šli jsme spolupromotérovi i hráčům naproti zvýšením dotace prize-money na 40.000 eur a zároveň zvednutím cutu na 50 + T. Věřím, že to ke zvýšení atraktivity i sportovní úrovně našeho turnaje významně napomůže“.

Dalším tradičním zpestřením západočeského dvoueventu je „Missed Cut Tournament“ pro hráče, kteří nedali cut ale počítali s pobytem v místě až do neděle. Finanční odměna jim pak může být alespoň malou náplastí.

Termíny:

EXTEC Trophy by Atomic Drinks, Ypsilon GC: 13. – 17. 5. 2019

  1. 5. – Turnaj partnerů CzechOne
  2. 5. – Cvičné kolo
  3. 5. – První hrací den EXTEC Trophy by Atomic Drinks
  4. 5. – Druhý hrací den EXTEC Trophy by Atomic Drinks

Cut pro 40+T

  1. 5. – Finálový den EXTEC Trophy by Atomic Drinks o 30.000 Eur

 

Huatech Trophy by EXTEC, Sokolov & Kynžvart 26. – 30. 8. 2020.

  1. & 27. 8. Cvičná kola na obou hřištích
  2. 8. První den Huatech Trophy by EXTEC (obě hřiště)
  3. 8. Druhý den Huatech Trophy by EXTEC (obě hřiště)

Cut pro 50+T

  1. 8. Finálový den Huatech Trophy by EXTEC hřiště Kynžvart o 40.000 Eur
  2. 8. „Missed Cut Tournament“ pro hráče Pro Golf Tour co neprošli cutem, hřiště Sokolov

 

Kontakt pro další informace

Ing. Radovan Vrátný

777 959 348

vratny@parliamo.czSdílet tento příspěvek