Na golf ještě ne. Kodejš by bral i povolení po Velikonocích

Na golfová hřiště se ještě nějaký ten týden nedostaneme. Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš nyní promluvil o tom, jak se situace momentálně vyvíjí.


1. 4. 2020   GolfDigest.cz  


Ačkoliv šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička chtěl venkovní sporty obnovit v tomto týdnu, nakonec se tak nestane. Nouzový režim nadále platí v plné podobě a golf si tak ještě nějaký ten týden nezahrajeme.

Nyní se k aktuální situaci vyjádřil sám prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš. "Vedení českého golfu bezpečnostní situaci ve světě a v ČR sleduje od počátku a neustále modeluje prognózy a situace tak, abychom mohli Vám, golfistům, do těžkých časů přinést nějaké optimistické zprávy. Nikoliv laciné, nepodložené a plané sliby, ale skutečné informace a naději. Naději, že budeme moci opět vykročit na naše milovaná hřiště, abychom si připomněli, že i ten hrozný zatažený drive do autu, nebo neuvěřitelný metrový trojputt jsou okamžiky, které nám přinášejí vzpomínky a radost," uvedl Kodejš na oficiálním webu ČGF.

"Věřte, že děláme veškeré potřebné kroky k tomu, aby se i ti, kteří mají osudy nás všech v rukou dozvěděli, že právě golf, a s ním i řada jiných venkovních sportů, nikomu neuškodí. Právě naopak, že pohyb na vzduchu velmi pozitivně ovlivní psychiku a nastartují víru občanů této země, že se boj vyvíjí dobře, a že se ho daří zvládat," má jasno prezident ČGF.

Podle něj by bylo velkým úspěchem, kdy se na golf poprvé mohlo vyrazit po Velikonocích. 

"Buďte ujištěni, že vynakládáme maximální snahu o to, aby přístup na golfová hřiště byl umožněn co nejdříve, jak to bude možné podle momentální situace celé epidemie. Osobně jsem měl za cíl to dokázat již v tomto týdnu, což ale není objektivně možné. Ale pokud se nám podaří vyrazit na hřiště hned po Velikonocích, budu to považovat za úspěch," doplnil Kodejš a popřál všem jen to nejlepší a především pevné zdraví.

Celé vyjádření prezidenta ČGF si můžete přečíst zdeSdílet tento příspěvek