Skvělý den českých amatérek: Macková s Vítů prošly na LETAS ve Švýcarsku cutem

Parádní sobotu prožily české amatérky na profesionální sérii Ladies European Tour Access Series ve Švýcarsku. Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů zahrály ve třetím kole VP Bank Ladies Open pod 70 ran a bezpečně prošly cutem. Profesionálky Šideri Váňová i Lucie Hinnerová po dvou kolech končí.


5. 5. 2018   GolfDigest.cz  


Mladé reprezentantky svými výsledky potvrzují, že si volné karty na turnaj druhé nejvyšší evropské profesionální série zaslouží právem. Ve Švýcarsku drží krok s evropskými profesionálkami a v neděli budou bojovat o vynikající výsledek. Macková je zatím druhou nejlepší amatérkou průběžného pořadí.

Gabriela Roberta Vítů sice v úvodním kole v pátek zahrála 76 ran, ale v sobotu si značně zlepšila náladu 67 údery (-5) a společně s dalšími dvěma hráčkami předvedla nejnižší kolo dne. To Patricie Macková se blýskla dvěma vyrovnanými koly. V tom prvním zahrála dvě pod par i díky skvělému finiši pěti birdie v řadě. V sobotu byla ještě o ránu lepší a s celkovým skóre -5 je jen krok od TOP 10.

Finálové kolo se už naopak nebude týkat obou českých profesionálek Šideri Váňové ani Lucie Hinnerové. Váňová zahrála v sobotu 74 (+2) a cut jí utekl o dvě rány. Hinnerová nezvládla druhého kolo, ve kterém nasbírala hned šest ran nad par a se ztrátou sedmi ran zůstala pod čarou.

Na čele výsledkové listiny je zatím Belgičanka Chloe Leurquin se skóre -10.

LEADERBOARD

Foto: ČGFSdílet tento příspěvek