GOLFISTA ROKU INVITATIONAL 2017 / 07. 10. 2017 PANORAMA KÁCOV

V příjemném podzimním počasí se na hřišti PANORAMA GOLF RESORT KÁCOV uskutečnil tradiční turnaj GOLFISTA ROKU INVITATIONAL 2017, který startuje anketu GOLFISTA ROKU.


15. 11. 2017   Golfista Roku  


Sezóna pomalu končí, golf má za sebou daší parádní rok, který předznamenal fenomenální úspěch Kláry Spilkové na profesionálním turnaji v Maroka a už brzy se rozhodne jaké jsou šance nejlepších golfistů na umístění v anketě GOLFISTA ROKU 2017. Na turnaj přijelo přes 60 hráčů, kteří si užili hru na dobře připraveném hřišti, ale i skvělou prezentaci společnosti Aurogenio Art, která se specializuje na budování značky, tzv. brand building v oblasti umění. Joe Muczka jr. představil svoji práci při "action paintingu" přímo v klubovně resortu. Joe Muczka jr. je autorem obrazu, který při slavnostním galavečeru záskala i absolutní vítězka soutěže GOLIFSTA ROKU, profesionálka Klára Spilková, víc v glaerii a záznamech posledního galavečera.

GOLFISTA ROKU patří mezi největší sportovní, odborné a nezávislé soutěže u nás. Anketa je dostupná široké veřejnosti, své hlasy odevzdávají i golfové kluby, trenéři a výkonnostní hráči amatérské i profesionální úrovně. Jednu z hlavních cen udělují sportovní novináři s podporou Klubu sportovních novinářů ČR, který sdružuje přes 80 redakcí v ČR a Asociací amatérských sportů České republiky. Patronem každoročního hlasování o nejlepších golfistech je česká centrála cestovního ruchu Czechtourism.

Připomeňte si slavnostní galavečer Golfista roku, který se letos uskutečnil v hotelu AMBASSADOR ZLATÁ HUSA:

https://youtu.be/EnxZW63KrHU
https://youtu.be/-w5vgynVsYI
https://youtu.be/NsmIlq6d5hg
https://youtu.be/ylAMTfjeGS8Fotogalerie
VIDEO: Golfový trickshot na dvou snowboardech Golfové trickshoty nezastaví ani sněhová nadílka. Dokumentuje to tento případ, kdy se dvojici na svahu povedl husarský kousek. Jeden míček svým snowboardem "nadhodil" a druhý ho drivem poslal do dálky. Ani nechceme vědět, kolik pokusů potřebovali...


McIlroy viděl pozitivní věci: Jsem na tom líp než v říjnu Prožil bídný rok 2017. Hlavním důvodem bylo zranění žeber, k čemuž se přidaly velké změny v osobním životě, se kterými se Rory McIlroy musel srovnat. To už je ale podle všeho minulost. Na začátku nového roku je ve skvělé formě a málem si hned připsal velké vítězství.


Brady se přirovnal k Woodsovi, mluvil o aroganci Poté, co quarterback Tom Brady dovedl v neděli svůj tým New England Patriots k další účasti v Super Bowlu, zmínil před novináři mimo jiné jméno Tigera Woodse. V jaké souvislosti?


Rahm vyhrál v play-off, stal se světovou dvojkou Dramatické vyvrcholení si pro fanoušky připravili hráči na letošní CareerBuilder Challenge. O vítězi rozhodlo až play-off, ve kterém si na čtvrté jamce připsal své druhé vítězství na PGA Tour v kariéře Jon Rahm. Díky tomu se posunul na druhé místo ve světovém žebříčku.


Famózní závěr! Fleetwood obhájil titul v Abu Dhabi


Garcia začal sezónu jasným vítězstvím na Singapore Open Sergio Garcia proměnil hned svůj první start v nové sezóně ve vítězství. Vybral si pro něj turnaj SMBC Singapore Open v rámci Asia Tour. V neděli tam ukázal své sebevědomí, které loňský Hráč roku European Tour nabral po vítězství na Masters.


Beef lituje večírků: Loni jsem pil moc piva Po minulé sezóně prý Andrew „Beef“ Johnston pátral po ztracené duši a vyplatilo se mu to. Opustil PGA Tour a vrátil se do Evropy, kde bude v následující sezóně honit už jen jednoho zajíce. V Abu Dhabi naznačil, že to bude dobrá cesta.


V La Quintě vede Cook, Rahm ztrácí před finále dvě rány Až po třetím kole jsme dostali reálný obrázek o situaci v leaderboardu na CareerBuilder Challenge. Všichni hráči totiž v La Quintě obehráli všechna tři hřiště, včetně toho nejtěžšího Stadium Course. Na to doplatil i Phil Mickelson, který ho hrál jako poslední.


Skvělý návrat McIlroye! V Abu Dhabi jde po vítězství Rory McIlroy se po třetím kole v Abu Dhabi dostal do pozice, kdy vysílá jasný vzkaz o tom, v jaké je formě po svém návratu k soutěžnímu golfu. Svůj první start po třech a půl měsících může dost dobře proměnit ve vítězství.


Záhada s rukou vyřešena. Koepka věří aspoň v Masters Nikoliv pár týdnů, jak původně předpokládal, ale pár měsíců nebude hrát loňský šampion US Open Brooks Koepka. Malé pozitivum je, že konečně ví, co je s jeho rukou. Má natrženou šlachu na levém zápěstí.
Rubriky

Golfista Roku