S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

GOLFISTA ROKU INVITATIONAL 2017 / 07. 10. 2017 PANORAMA KÁCOV

V příjemném podzimním počasí se na hřišti PANORAMA GOLF RESORT KÁCOV uskutečnil tradiční turnaj GOLFISTA ROKU INVITATIONAL 2017, který startuje anketu GOLFISTA ROKU.


15. 11. 2017   Golfista Roku  


Sezóna pomalu končí, golf má za sebou daší parádní rok, který předznamenal fenomenální úspěch Kláry Spilkové na profesionálním turnaji v Maroka a už brzy se rozhodne jaké jsou šance nejlepších golfistů na umístění v anketě GOLFISTA ROKU 2017. Na turnaj přijelo přes 60 hráčů, kteří si užili hru na dobře připraveném hřišti, ale i skvělou prezentaci společnosti Aurogenio Art, která se specializuje na budování značky, tzv. brand building v oblasti umění. Joe Muczka jr. představil svoji práci při "action paintingu" přímo v klubovně resortu. Joe Muczka jr. je autorem obrazu, který při slavnostním galavečeru záskala i absolutní vítězka soutěže GOLIFSTA ROKU, profesionálka Klára Spilková, víc v glaerii a záznamech posledního galavečera.

GOLFISTA ROKU patří mezi největší sportovní, odborné a nezávislé soutěže u nás. Anketa je dostupná široké veřejnosti, své hlasy odevzdávají i golfové kluby, trenéři a výkonnostní hráči amatérské i profesionální úrovně. Jednu z hlavních cen udělují sportovní novináři s podporou Klubu sportovních novinářů ČR, který sdružuje přes 80 redakcí v ČR a Asociací amatérských sportů České republiky. Patronem každoročního hlasování o nejlepších golfistech je česká centrála cestovního ruchu Czechtourism.

Připomeňte si slavnostní galavečer Golfista roku, který se letos uskutečnil v hotelu AMBASSADOR ZLATÁ HUSA:

https://youtu.be/EnxZW63KrHU
https://youtu.be/-w5vgynVsYI
https://youtu.be/NsmIlq6d5hg
https://youtu.be/ylAMTfjeGS8Fotogalerie
Sdílet tento příspěvek
VIDEO: Úchvatný přelet nad poděbradským hřištěm Jeden z nejhezčích pohledů na golfová hřiště je z ptačí perspektivy. Dokládá to i parádní video z Poděbrad, kde vypustili nad své hřiště dron s kamerou a místní osmnáctku si z výšky natočili. A je to parádní kousek, který nejspíše mnoho z nás donutí letos do Poděbrad vyrazit.


Hráči promluvili! Titleist představil nové míče AVX Už to nebudou pouze "provéčka". Společnost Titleist se rozhodla pustit na trh nové golfové míčky té nejvyšší výkonnostní kvality, které budou konkurovat i verzím Pro V1 a Pro V1x. Na jejich testování se podíleli samotní hráči a jejich ohlas přesvědčil firmu k jejich rozvoji.


Mini Myš se prohrabe i na Černý Most, celkem šestkrát Populární dětská golfová série Mini Myš v tomto roce poprvé opustí své dosavadní teritorium ve Mstěticích, kde byla založena. Hned šest turnajů se totiž letos uskuteční také na Černém Mostě, a děti si tak vyzkouší také jiné hřiště, které pro ně bylo nově znormované.


Berounské Czech Open už popáté, opět s Tatrou a bez žen Už popáté se letos v srpnu odehraje golfový turnaj WGM Czech Open. Konkrétně ve dnech 15. až 18. srpna a dějištěm bude opět hřiště Beroun Golf Clubu. Nemění se ani celková dotace – i letos je v banku turnaje 600 000 korun, z nichž si vítěz odnese rovných dvě stě tisíc.


Husa napadla golfistu, dostala ho na lopatky Golfisté mají ptáky vesměs rádi. S birdie, eagly nedejbože albatrossy se na hřišti potkávají moc rádi. Rozzuřená husa ale mezi vyhledávané společníky nepatří. Přesvědčil se o tom jeden středoškolský golfista, který po útoku jedné z nich skončil doslova na lopatkách.


McIlroy o vítězství na Masters: Věřím, že se to stane Poprvé od svého dalšího neúspěšného pokusu o uzavření kariérního Grand Slamu na Masters promluvil Rory McIlroy o tom, co se začátkem dubna v Augustě dělo. V exkluzivním rozhovoru pro BBC pak řekl, že věří, že zelené sako jednou získá. Minimálně rok si ale musí počkat.


Woods vzpomínal na první eso: Řekli mi, že jsem pitomec Tiger Woods se v minulém týdnu stavil za veterány na PGA Tour Champions, kde podstoupil také kliniku především pro ty nejmenší. Když se ptal na drivingu přítomných, jakou ránu má zahrát, dostalo se mu jednoduché odpovědi. Hole-in-one.


Dva metry od titulu! Spilková slavila i zapíjela žal pivem Těsně druhá, až po druhé dodatečné jamce, skončila Klára Spilková při obhajobě svého loňského titulu na Ladies European Tour v Maroku. Třiadvacetiletá golfistka se po 72 jamkách turnaje Lalla Meryem Cup dělila o první místo, nakonec ale v play off neuspěla.


V Texasu zářil 19letý Chilan, z prvního titulu se raduje Landry Letošní Valero Texas Open mělo dva vítěze. Tím skutečným se stal Andrew Landry, který se díky tomu raduje ze svého prvního titulu na PGA Tour v kariéře. Jako vítěz se ale může cítit také 19letý Chilan Joaquin Niemann, který při svém profi debutu skončil šestý.


Levy dobyl Maroko a myslí na domácí Ryder Cup Jestli má z francouzských hráčů vůbec někdo šanci zahrát si na domácím Ryder Cupu letos v Paříži, je to pouze Alexander Levy. Potvrdil to vítězstvím v Maroku na Trophée Hassan II., kde vyhrál svůj pátý titul na na European Tour.