S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

SENZACE! Klára Spilková vyhrála turnaj LET v Maroku

Nepovedená sezona 2016 je zapomenuta, Klára Spilková hraje životní golf a připisuje si premiérové vítězství mezi profesionálkami! Díky senzačnímu finálovému kolu za 66 ran (-6) vyhrála Lalla Meryem Cup s celkovým skóre -8 o ránu před Norkou Suzann Pettersen.


13. 11. 2017   GolfExtra.cz  


Nepovedená sezona 2016 je zapomenuta, Klára Spilková hraje životní golf a připisuje si premiérové vítězství mezi profesionálkami! Díky senzačnímu finálovému kolu za 66 ran (-6) vyhrála Lalla Meryem Cup s celkovým skóre -8 o ránu před Norkou Suzann Pettersen.
Že se děje něco dobrého bylo patrné už začátkem dubna, kdy Spilková při své turnajové premiéře v roce 2017 skončila dělená čtvrtá ve Francii na Terre Blanche Ladies Open v rámci nižší série LET Access. Změna kouče tak velmi rychle přinesla své ovoce. 

Čtvrté místo z Francie byl ale pouze začátek. V tomto týdnu čekal na Spilkovou první turnaj v tomto roce na LET a od prvního kola byla ve hře o své nejlepší umístění v kariéře. Po prvním kole byla druhá, po druhém devátá a po třetím šestá se ztrátou čtyř ran na ty nejlepší.
V neděli však začala ztrátu velmi rychle stahovat. První birdie si připsala na pětce, druh na šestce a třetí na osmičce. Před závěrečnou devítkou se tak dostala na kontakt a motivovaná vidinou prvního profesionálního titulu pokračovala dál ve skvělé hře.

Čtvrté birdie dne na desítce znamenalo posun na skóre -6, na vedoucí Pettersen ztrácela v tu chvíli dvě rány.
A pak přišly klíčové okamžiky celého turnaje.

 

Zatímco 22letá Češka zahrála další dvě birdie na jamkách 13 a 14, Pettersen se po dvou bogey na jamkách 10 a 15 propadla a obě hráčky si vyměnily role. Najednou to byla Spilková, kdo byl ve vedení a koho ostatní naháněly.

Ve hře byla ještě Angličanka Annabel Dimmock, která si však po bogey na šestnáctce pohoršila na -6 a ztrátu už dohnat nezvládla. Pettersen si naopak berdíkem na sedmnáctce vytvořila další šanci, když ale musela bezpodmínečně zaskórovat na osmnáctce.

A to se jí dlouhým puttem do birdie nepovedlo její pokus zůstal krátký. Nejlepší česká golfistka se tak na počátku své sedmé sezony na Ladies European Tour mohla začít radovat ze zatím životního úspěchu. A také prvního českého vítězství na nejvyšším evropském golfovém okruhu.

"Nemohu tomu stále uvěřit. Je to skvělé, ale ani zatím necítím žádné zvláštní emoce. Možná to přijde zítra," řekl bezprostředně po dohrání v televizním rozhovoru. Během dohrávk závěrečných dvou flightů přitom nezamířila na putting, proč? "Meditovala jsem, možná i to mi nyní pomáhá držet své emoce pod kontrolou,"dodala.

 

30 NEJLEPŠÍCH FOTEK KLÁRY SPILKOVÉ Z TURNAJE ZDE

 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

GolfExtra.czSdílet tento příspěvek
VIDEO: Úchvatný přelet nad poděbradským hřištěm Jeden z nejhezčích pohledů na golfová hřiště je z ptačí perspektivy. Dokládá to i parádní video z Poděbrad, kde vypustili nad své hřiště dron s kamerou a místní osmnáctku si z výšky natočili. A je to parádní kousek, který nejspíše mnoho z nás donutí letos do Poděbrad vyrazit.


Hráči promluvili! Titleist představil nové míče AVX Už to nebudou pouze "provéčka". Společnost Titleist se rozhodla pustit na trh nové golfové míčky té nejvyšší výkonnostní kvality, které budou konkurovat i verzím Pro V1 a Pro V1x. Na jejich testování se podíleli samotní hráči a jejich ohlas přesvědčil firmu k jejich rozvoji.


Mini Myš se prohrabe i na Černý Most, celkem šestkrát Populární dětská golfová série Mini Myš v tomto roce poprvé opustí své dosavadní teritorium ve Mstěticích, kde byla založena. Hned šest turnajů se totiž letos uskuteční také na Černém Mostě, a děti si tak vyzkouší také jiné hřiště, které pro ně bylo nově znormované.


Berounské Czech Open už popáté, opět s Tatrou a bez žen Už popáté se letos v srpnu odehraje golfový turnaj WGM Czech Open. Konkrétně ve dnech 15. až 18. srpna a dějištěm bude opět hřiště Beroun Golf Clubu. Nemění se ani celková dotace – i letos je v banku turnaje 600 000 korun, z nichž si vítěz odnese rovných dvě stě tisíc.


Husa napadla golfistu, dostala ho na lopatky Golfisté mají ptáky vesměs rádi. S birdie, eagly nedejbože albatrossy se na hřišti potkávají moc rádi. Rozzuřená husa ale mezi vyhledávané společníky nepatří. Přesvědčil se o tom jeden středoškolský golfista, který po útoku jedné z nich skončil doslova na lopatkách.


McIlroy o vítězství na Masters: Věřím, že se to stane Poprvé od svého dalšího neúspěšného pokusu o uzavření kariérního Grand Slamu na Masters promluvil Rory McIlroy o tom, co se začátkem dubna v Augustě dělo. V exkluzivním rozhovoru pro BBC pak řekl, že věří, že zelené sako jednou získá. Minimálně rok si ale musí počkat.


Woods vzpomínal na první eso: Řekli mi, že jsem pitomec Tiger Woods se v minulém týdnu stavil za veterány na PGA Tour Champions, kde podstoupil také kliniku především pro ty nejmenší. Když se ptal na drivingu přítomných, jakou ránu má zahrát, dostalo se mu jednoduché odpovědi. Hole-in-one.


Dva metry od titulu! Spilková slavila i zapíjela žal pivem Těsně druhá, až po druhé dodatečné jamce, skončila Klára Spilková při obhajobě svého loňského titulu na Ladies European Tour v Maroku. Třiadvacetiletá golfistka se po 72 jamkách turnaje Lalla Meryem Cup dělila o první místo, nakonec ale v play off neuspěla.


V Texasu zářil 19letý Chilan, z prvního titulu se raduje Landry Letošní Valero Texas Open mělo dva vítěze. Tím skutečným se stal Andrew Landry, který se díky tomu raduje ze svého prvního titulu na PGA Tour v kariéře. Jako vítěz se ale může cítit také 19letý Chilan Joaquin Niemann, který při svém profi debutu skončil šestý.


Levy dobyl Maroko a myslí na domácí Ryder Cup Jestli má z francouzských hráčů vůbec někdo šanci zahrát si na domácím Ryder Cupu letos v Paříži, je to pouze Alexander Levy. Potvrdil to vítězstvím v Maroku na Trophée Hassan II., kde vyhrál svůj pátý titul na na European Tour.