SENZACE! Klára Spilková vyhrála turnaj LET v Maroku

Nepovedená sezona 2016 je zapomenuta, Klára Spilková hraje životní golf a připisuje si premiérové vítězství mezi profesionálkami! Díky senzačnímu finálovému kolu za 66 ran (-6) vyhrála Lalla Meryem Cup s celkovým skóre -8 o ránu před Norkou Suzann Pettersen.


13. 11. 2017   Golfista Roku  


Nepovedená sezona 2016 je zapomenuta, Klára Spilková hraje životní golf a připisuje si premiérové vítězství mezi profesionálkami! Díky senzačnímu finálovému kolu za 66 ran (-6) vyhrála Lalla Meryem Cup s celkovým skóre -8 o ránu před Norkou Suzann Pettersen.
Že se děje něco dobrého bylo patrné už začátkem dubna, kdy Spilková při své turnajové premiéře v roce 2017 skončila dělená čtvrtá ve Francii na Terre Blanche Ladies Open v rámci nižší série LET Access. Změna kouče tak velmi rychle přinesla své ovoce. 

Čtvrté místo z Francie byl ale pouze začátek. V tomto týdnu čekal na Spilkovou první turnaj v tomto roce na LET a od prvního kola byla ve hře o své nejlepší umístění v kariéře. Po prvním kole byla druhá, po druhém devátá a po třetím šestá se ztrátou čtyř ran na ty nejlepší.
V neděli však začala ztrátu velmi rychle stahovat. První birdie si připsala na pětce, druh na šestce a třetí na osmičce. Před závěrečnou devítkou se tak dostala na kontakt a motivovaná vidinou prvního profesionálního titulu pokračovala dál ve skvělé hře.

Čtvrté birdie dne na desítce znamenalo posun na skóre -6, na vedoucí Pettersen ztrácela v tu chvíli dvě rány.
A pak přišly klíčové okamžiky celého turnaje.

 

Zatímco 22letá Češka zahrála další dvě birdie na jamkách 13 a 14, Pettersen se po dvou bogey na jamkách 10 a 15 propadla a obě hráčky si vyměnily role. Najednou to byla Spilková, kdo byl ve vedení a koho ostatní naháněly.

Ve hře byla ještě Angličanka Annabel Dimmock, která si však po bogey na šestnáctce pohoršila na -6 a ztrátu už dohnat nezvládla. Pettersen si naopak berdíkem na sedmnáctce vytvořila další šanci, když ale musela bezpodmínečně zaskórovat na osmnáctce.

A to se jí dlouhým puttem do birdie nepovedlo její pokus zůstal krátký. Nejlepší česká golfistka se tak na počátku své sedmé sezony na Ladies European Tour mohla začít radovat ze zatím životního úspěchu. A také prvního českého vítězství na nejvyšším evropském golfovém okruhu.

"Nemohu tomu stále uvěřit. Je to skvělé, ale ani zatím necítím žádné zvláštní emoce. Možná to přijde zítra," řekl bezprostředně po dohrání v televizním rozhovoru. Během dohrávk závěrečných dvou flightů přitom nezamířila na putting, proč? "Meditovala jsem, možná i to mi nyní pomáhá držet své emoce pod kontrolou,"dodala.

 

30 NEJLEPŠÍCH FOTEK KLÁRY SPILKOVÉ Z TURNAJE ZDE

 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

GolfExtra.czVIDEO: Golfový trickshot na dvou snowboardech Golfové trickshoty nezastaví ani sněhová nadílka. Dokumentuje to tento případ, kdy se dvojici na svahu povedl husarský kousek. Jeden míček svým snowboardem "nadhodil" a druhý ho drivem poslal do dálky. Ani nechceme vědět, kolik pokusů potřebovali...


McIlroy viděl pozitivní věci: Jsem na tom líp než v říjnu Prožil bídný rok 2017. Hlavním důvodem bylo zranění žeber, k čemuž se přidaly velké změny v osobním životě, se kterými se Rory McIlroy musel srovnat. To už je ale podle všeho minulost. Na začátku nového roku je ve skvělé formě a málem si hned připsal velké vítězství.


Brady se přirovnal k Woodsovi, mluvil o aroganci Poté, co quarterback Tom Brady dovedl v neděli svůj tým New England Patriots k další účasti v Super Bowlu, zmínil před novináři mimo jiné jméno Tigera Woodse. V jaké souvislosti?


Rahm vyhrál v play-off, stal se světovou dvojkou Dramatické vyvrcholení si pro fanoušky připravili hráči na letošní CareerBuilder Challenge. O vítězi rozhodlo až play-off, ve kterém si na čtvrté jamce připsal své druhé vítězství na PGA Tour v kariéře Jon Rahm. Díky tomu se posunul na druhé místo ve světovém žebříčku.


Famózní závěr! Fleetwood obhájil titul v Abu Dhabi


Garcia začal sezónu jasným vítězstvím na Singapore Open Sergio Garcia proměnil hned svůj první start v nové sezóně ve vítězství. Vybral si pro něj turnaj SMBC Singapore Open v rámci Asia Tour. V neděli tam ukázal své sebevědomí, které loňský Hráč roku European Tour nabral po vítězství na Masters.


Beef lituje večírků: Loni jsem pil moc piva Po minulé sezóně prý Andrew „Beef“ Johnston pátral po ztracené duši a vyplatilo se mu to. Opustil PGA Tour a vrátil se do Evropy, kde bude v následující sezóně honit už jen jednoho zajíce. V Abu Dhabi naznačil, že to bude dobrá cesta.


V La Quintě vede Cook, Rahm ztrácí před finále dvě rány Až po třetím kole jsme dostali reálný obrázek o situaci v leaderboardu na CareerBuilder Challenge. Všichni hráči totiž v La Quintě obehráli všechna tři hřiště, včetně toho nejtěžšího Stadium Course. Na to doplatil i Phil Mickelson, který ho hrál jako poslední.


Skvělý návrat McIlroye! V Abu Dhabi jde po vítězství Rory McIlroy se po třetím kole v Abu Dhabi dostal do pozice, kdy vysílá jasný vzkaz o tom, v jaké je formě po svém návratu k soutěžnímu golfu. Svůj první start po třech a půl měsících může dost dobře proměnit ve vítězství.


Záhada s rukou vyřešena. Koepka věří aspoň v Masters Nikoliv pár týdnů, jak původně předpokládal, ale pár měsíců nebude hrát loňský šampion US Open Brooks Koepka. Malé pozitivum je, že konečně ví, co je s jeho rukou. Má natrženou šlachu na levém zápěstí.
Rubriky

Golfista Roku