Klára SPILKOVÁ opět královnou, ovládla 3. ročník anekty GOLFISTA ROKU

Profesionálka Klára SPILKOVÁ se stala absolutní vítězkou ankety GOLFISTA ROKU 2016. Dvaadvacetiletá česká profesionálka zvítězila v letošním ročníku ankety, která je největší veřejnou odbornou soutěží svého druhu v České republice. O absolutním vítězství Spilkové rozhodli svým hlasováním výkonnostní hráči, trenéři, sportovní novináři a zástupci golfových resortů.


13. 11. 2017   Golfista Roku  


Zatímco vyhlášení ankety Golfista roku roku měnilo potřetí místo a po zastávkách v jihomoravské Lednici a v Karlových Varech se další ročník odehrál v hotelu Ambassador Zlatá Husa v Praze, jméno absolutního vítěze, přesněji řečeno vítězky zůstalo stejné – pomyslný hattrick oslavila Klára SPILKOVÁ.

Šestá sezona na Ladies European Tour sice nepatřila v kariéře 22 leté hráčky k nejpovedenější, ale i tak vedle absolutního pořadí zvítězila i v kategorii nejlepší profesionálka a uhájila pozici první dámy českého golfu. Stejně jako kartu na příští sezonu „první evropské ligy“, byť se tak stalo až na posledním turnaji roku Omega Dubai Ladies Masters, kde obsadila dělené 14. místo. Klára Spilková nechyběla ani při premiéře golfu po dlouhých 112 letech na olympijských hrách v Riu de Janeiru. 

Mezi profesionály zazářil Filip MRŮZEK, který v roce 2016 prošel cutem na čtyřech turnajích Challenge Tour a na turnaji European Tour na Albatrossu si nejen zahrál po boku legendárního Johna Dalyho, ale také podruhé za sebou prošel v elitním evropském turnaji cutem. Jeho maximem na Challenge Tour bylo 15. místo v Itálii. Právě na turnaji Terre dei Consoli Open se 25letý gol sta blýskl skvělým výkonem, když na prvních devíti jamkách turnaje zahrál šest birdie v řadě a do karty zapsal neuvěřitelných 29 ran. Filip Mrůzek a Klára Spilková zvítězili i podle nově představeného žebříčku GolfDigest Order of Merit by CzechOne, který je dílem promotérské společnosti CzechOne a časopisu Golf Digest. Právě podle jeho kritérií chce anketa Gol sta roku v příštích letech nominovat nejúspěšnější české golfisty. 

V amatérských kategoriích získala mezi ženami nejvíc hlasů talentovaná 17letá Sára KOUSKOVÁ z Prague City Golf Clubu na Zbraslavi, mezi amatéry posbíral nejvíc hlasů Šimon ZACH z Golf Clubu Erpet Praha, který na loňském mistrovství Evropy v Tallinu zahrál svou první životní hole- in-one a v konečném účtování obsadil skvělé třetí místo. 

Před téměř dvěma stovkami hostů v hotelu Ambassador nechyběly v programu slavnostního večera ani další dvě tradiční kategorie – cena partnerů a cena sportovních novinářů. 

Cenu partnerů si odnesl další z českých golfových talentů, amatér Jiří ZUSKA mladší z Golf Clubu Podbořánky, který loni vyhrál v Anglii pod dohledem samotného Sira Nicka Falda jubilejní 20. ročník Faldo Series Grand Final a zařadil se mezi zvučná golfová jména předchozích vítězů, mezi nimiž jsou i Rory McIlroy, či Yani Tseng. 

Cenu novinářů za rok 2016 získala česká verze televizní stanice Golf Channel Česká republika a Slovensko, jediná televize, která vysílá golf 24 hodin denně a letos slaví 10. výročí od zahájení vysílání. 

Díky spolupráci se společností Produkce na jedničku s.r.o. si mohli celý galavečer vychutnat i golfoví fanoušci na sociální síti Facebook, kam se streamoval živý přenos. V programu vystoupili Michaela Gemrotová, Felix Slováček, Emma Smetana, český Freddie Mercury Jaroslav Břeský nebo operně rocková zpěvačka Iveta Aman. Martina Bárta poprvé v české premiéře zazpívala píseň „My Turn“ se kterou bude Česká republika bojovat v polovině května v soutěži Eurovize v Kyjevě. Celý záznam z galavečera je k dispozici na www.golfistaroku.cz a na facebookovém profilu.

O ANKETĚ GOLFISTA ROKU 

ANKETA GOLFISTA ROKU se řadí mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v ČR. Je nejširší soutěžní platformou v golfu, v níž si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu. Základem nominací jsou ofciální žebříčky ČGF a výsledky PGA a nově také podle žebříčku GolfDigest Order of Merit by CzechOne. Do ankety přispívají amatérští i profesionální hráči, sportovní kluby a trenéři. Své místo mají i hlasy z řad široké veřejnosti mezi fanoušky, kteří se o golf zajímají. 

Cílem ANKETY GOLFISTA ROKU je zvýšit povědomí o golfu a prezentovat tento sport jako celospolečenský fenomén a sportovní odvětví dostupné pro všechny. Měřeno herními možnostmi se ČR řadí do evropské špičky – k dnešku je v zemi 107 hřišť a 43 175 registrovaných golfistů. 

JAN HRUBEŠ
Founder & CEO projektu

t: +420 736 515 316 | e: jan.hrubes@golfistaroku.cz | www.gol staroku.cz GOLFMASTERS presented by GOLFISTA ROKU | www.golfmasters.cz 

Markéta KLOSOVÁ 
produkce Thema Trade s.r.o.

t: +420 702 213 957 | e: klosova@thematrade.cz
www.thematrade.czVIDEO: Golfový trickshot na dvou snowboardech Golfové trickshoty nezastaví ani sněhová nadílka. Dokumentuje to tento případ, kdy se dvojici na svahu povedl husarský kousek. Jeden míček svým snowboardem "nadhodil" a druhý ho drivem poslal do dálky. Ani nechceme vědět, kolik pokusů potřebovali...


McIlroy viděl pozitivní věci: Jsem na tom líp než v říjnu Prožil bídný rok 2017. Hlavním důvodem bylo zranění žeber, k čemuž se přidaly velké změny v osobním životě, se kterými se Rory McIlroy musel srovnat. To už je ale podle všeho minulost. Na začátku nového roku je ve skvělé formě a málem si hned připsal velké vítězství.


Brady se přirovnal k Woodsovi, mluvil o aroganci Poté, co quarterback Tom Brady dovedl v neděli svůj tým New England Patriots k další účasti v Super Bowlu, zmínil před novináři mimo jiné jméno Tigera Woodse. V jaké souvislosti?


Rahm vyhrál v play-off, stal se světovou dvojkou Dramatické vyvrcholení si pro fanoušky připravili hráči na letošní CareerBuilder Challenge. O vítězi rozhodlo až play-off, ve kterém si na čtvrté jamce připsal své druhé vítězství na PGA Tour v kariéře Jon Rahm. Díky tomu se posunul na druhé místo ve světovém žebříčku.


Famózní závěr! Fleetwood obhájil titul v Abu Dhabi


Garcia začal sezónu jasným vítězstvím na Singapore Open Sergio Garcia proměnil hned svůj první start v nové sezóně ve vítězství. Vybral si pro něj turnaj SMBC Singapore Open v rámci Asia Tour. V neděli tam ukázal své sebevědomí, které loňský Hráč roku European Tour nabral po vítězství na Masters.


Beef lituje večírků: Loni jsem pil moc piva Po minulé sezóně prý Andrew „Beef“ Johnston pátral po ztracené duši a vyplatilo se mu to. Opustil PGA Tour a vrátil se do Evropy, kde bude v následující sezóně honit už jen jednoho zajíce. V Abu Dhabi naznačil, že to bude dobrá cesta.


V La Quintě vede Cook, Rahm ztrácí před finále dvě rány Až po třetím kole jsme dostali reálný obrázek o situaci v leaderboardu na CareerBuilder Challenge. Všichni hráči totiž v La Quintě obehráli všechna tři hřiště, včetně toho nejtěžšího Stadium Course. Na to doplatil i Phil Mickelson, který ho hrál jako poslední.


Skvělý návrat McIlroye! V Abu Dhabi jde po vítězství Rory McIlroy se po třetím kole v Abu Dhabi dostal do pozice, kdy vysílá jasný vzkaz o tom, v jaké je formě po svém návratu k soutěžnímu golfu. Svůj první start po třech a půl měsících může dost dobře proměnit ve vítězství.


Záhada s rukou vyřešena. Koepka věří aspoň v Masters Nikoliv pár týdnů, jak původně předpokládal, ale pár měsíců nebude hrát loňský šampion US Open Brooks Koepka. Malé pozitivum je, že konečně ví, co je s jeho rukou. Má natrženou šlachu na levém zápěstí.
Rubriky

Golfista Roku