Šťastná Váňová po postupu na LET: Začíná mi nová cesta

Příští rok nebudeme na nejvyšší ženské evropské túře fandit jenom jedné, ale hned dvěma českým profesionálkám. Vedle Kláry Spilkové se na Ladies European Tour bude bít i Šideri Váňová, které po středeční postupu začala nová životní etapa.


22. 12. 2017   Golfista Roku  


Musela to být pro Váňovou obrovská satisfakce za minulý rok, kdy šla také do pátého kola finále Q-school s velkou nadějí na postup mezi evropskou elitu. Tehdy se to ještě nepovedlo, ale letos už bylo Maroko zemí zaslíbenou.

Váňová si nakonec postup pohlídala a potvrdila velké zlepšení, kterého během letoška, a hlavně v závěru sezóny dosáhla. Karta na LET toho budiž důkazem.

"YES, je to tam," napsala nadšeně na svůj oficiální profil na Facebooku. "Karta na Ladies European Tour je moje. Tím pro mě a můj tým začíná nová cesta," pokračovala.

"Chci poděkovat mojí rodině, ta je hlavní co stojí za mým úspěchem! Dále mému coachovi Andrewovi  Malleyovi a Karlovi Skopovemu jun., caddiemu Petrovi Salbotovi, kondičnímu trenérovi Romanovi Gomolovi, trenérovi na box Honzovi Šindelářovi a mojí mentorce Wandě Vorlové."

Váňová si tak nadělila bohatého ježíška, a navíc pomohla českému golfu završit úspěšný rok 2017. V tom následujícím bude na Ladies European Tour kvůli ní dvakrát tolik Češek.

"V neposlední radě obrovské díky všem sponzorům!" dodala ve svém příspěvku Váňová směrem ke svým partnerům.

Golfextra.czVIDEO: Golfový trickshot na dvou snowboardech Golfové trickshoty nezastaví ani sněhová nadílka. Dokumentuje to tento případ, kdy se dvojici na svahu povedl husarský kousek. Jeden míček svým snowboardem "nadhodil" a druhý ho drivem poslal do dálky. Ani nechceme vědět, kolik pokusů potřebovali...


McIlroy viděl pozitivní věci: Jsem na tom líp než v říjnu Prožil bídný rok 2017. Hlavním důvodem bylo zranění žeber, k čemuž se přidaly velké změny v osobním životě, se kterými se Rory McIlroy musel srovnat. To už je ale podle všeho minulost. Na začátku nového roku je ve skvělé formě a málem si hned připsal velké vítězství.


Brady se přirovnal k Woodsovi, mluvil o aroganci Poté, co quarterback Tom Brady dovedl v neděli svůj tým New England Patriots k další účasti v Super Bowlu, zmínil před novináři mimo jiné jméno Tigera Woodse. V jaké souvislosti?


Rahm vyhrál v play-off, stal se světovou dvojkou Dramatické vyvrcholení si pro fanoušky připravili hráči na letošní CareerBuilder Challenge. O vítězi rozhodlo až play-off, ve kterém si na čtvrté jamce připsal své druhé vítězství na PGA Tour v kariéře Jon Rahm. Díky tomu se posunul na druhé místo ve světovém žebříčku.


Famózní závěr! Fleetwood obhájil titul v Abu Dhabi


Garcia začal sezónu jasným vítězstvím na Singapore Open Sergio Garcia proměnil hned svůj první start v nové sezóně ve vítězství. Vybral si pro něj turnaj SMBC Singapore Open v rámci Asia Tour. V neděli tam ukázal své sebevědomí, které loňský Hráč roku European Tour nabral po vítězství na Masters.


Beef lituje večírků: Loni jsem pil moc piva Po minulé sezóně prý Andrew „Beef“ Johnston pátral po ztracené duši a vyplatilo se mu to. Opustil PGA Tour a vrátil se do Evropy, kde bude v následující sezóně honit už jen jednoho zajíce. V Abu Dhabi naznačil, že to bude dobrá cesta.


V La Quintě vede Cook, Rahm ztrácí před finále dvě rány Až po třetím kole jsme dostali reálný obrázek o situaci v leaderboardu na CareerBuilder Challenge. Všichni hráči totiž v La Quintě obehráli všechna tři hřiště, včetně toho nejtěžšího Stadium Course. Na to doplatil i Phil Mickelson, který ho hrál jako poslední.


Skvělý návrat McIlroye! V Abu Dhabi jde po vítězství Rory McIlroy se po třetím kole v Abu Dhabi dostal do pozice, kdy vysílá jasný vzkaz o tom, v jaké je formě po svém návratu k soutěžnímu golfu. Svůj první start po třech a půl měsících může dost dobře proměnit ve vítězství.


Záhada s rukou vyřešena. Koepka věří aspoň v Masters Nikoliv pár týdnů, jak původně předpokládal, ale pár měsíců nebude hrát loňský šampion US Open Brooks Koepka. Malé pozitivum je, že konečně ví, co je s jeho rukou. Má natrženou šlachu na levém zápěstí.
Rubriky

Golfista Roku