Challenge Tour na Zbraslavi: bitvy o peníze, o pivo i o auto

Vidět špičkový golf na vlastní oči? Proč ne? V Česku máte tuhle možnost hned třikrát během roku. A tu první už od čtvrtka do neděle, tedy od 9. do 12. května v resortu Prague City Golf v pražské Zbraslavi při turnaji Prague Golf Challenge, který je součástí European Challenge Tour. K vidění budou nejen vítězi turnajů Europena Tour ve startovním poli, ale také jedenáct českých golfistů v akci, bitva o nejdelší drive a šance odjet ve voze Škoda Kodiaq za hole-in-one na tříparové jamce číslo 18.


8. 5. 2019   GolfDigest.cz  


Ale popořadě… Na Zbraslavi si zahrají i trojnásobný vítěz turnajů „první evropské ligy“ Francouz Gregory Havret, dva turnaje European Tour vyhrál i Chilan Felipe Aguilar. Ve startovním poli figuruje i příjmení Koepka, ale jméno Chase, což je mladší bratr aktuálně třetího hráče světa Brookse Koepky, který svou kariéru odstartoval také na Challenge Tour a dodnes drží rekord hřiště na Kunětické Hoře. Dnes už má ve své sbírce i tři tituly z majorů.

„Přesunuli jsme turnaj Prague Golf Challenge z července na květen a podle silného obsazení vidíme, že to byl velmi dobrý krok. Za dva týdny se hraje druhý turnaj z našeho portfolia patřící do Challenge Tour na brněnské Kaskádě a oba podniky jsou předkrmem před tradičním D+D Real Czech Masters na Albatrossu v srpnu,“ konstatoval Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

V banku letošní turnaje na Zbraslavi je 200 tisíc euro a vítěz si odnese 32 tisíc. V předchozích dvou ročnících se na hřišti na okraji Prahy, na jehož designu se podílel i mariánsko-lázeňský rodák a hráč zámořské PGA Tour Alex Čejka, dařilo anglickým golfistům – premiérový ročník vyhrál Garrick Porteous a loňský titul obhajuje Ben Stow.

Své schopnosti v mezinárodní konkurenci otestuje i jedenáct českých golfistů – mezi šesticí profesionálů jsou Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Petr Gál, Aleš Kořínek a Daniel Suchan, pětici amatérů tvoří Matyáš Zapletal, Gordan Brixi, Filip Ráža, Petr Janík a Pavel Foubík. Dosud nejlepším výsledkem českého hráče v letošní sezoně Challenge Tour je 38. místo Mrůzka na Challenge de Espana.

Stejně jako před rokem, i letos si to golfoví ranaři rozdají v bitvě o nejdelší drive na pětiparové jamce číslo 7. Před rokem nejdál dopálil Nizozemec Lars van Meijel, který zahrál drive dlouhý 324 yardů. A odnesl si za to od společnosti Pilsner Urquell pivo na celý rok. A jen tak mimochodem, samotný hráč potvrdil, že si tuhle odměnu se svými přáteli náležitě užil. Stejnou odměnu získá i letošní nejdelší ranař.

Kromě pivní odměny má některý z hráčů šanci „odjet“ ze Zbraslavi v novém autě. Na osmnácté tříparové jamce dlouhé 176 yardů je totiž v „banku“ Škoda Kodiaq pro toho, kdo na jamce zahraje hole-in-one během třetího a čtvrtého kola. Před rokem na osmnáctce padlo během turnaje 48 birdie, ale eso žádné. Tak co letos?

Můžete být u toho. Vstup pro diváky je zdarma. Na Zbraslavi se začíná každý den v 8 hodin a hraje se až do večera. Třetího vítěze turnaje budeme znát po nedělním finálovém kole přibližně kolem patnácté hodiny.Sdílet tento příspěvek