NOVINKY

Facebook novinky

Instagram novinky

Rubrika GolfDigest.cz

Startuje Pro Golf Tour 2019, i s Čechy a Slováky

15. 1. 2019   GolfDigest.cz  

Série „třetí evropské ligy“ Pro Golf Tour je rozvojovou tour, která se zaměřuje na další postup v kariéře profesionálních hráčů. Pro české reprezentanty však byla až donedávna výkonnostním stropem. To se sice trochu změnilo, nicméně stále jde z pohledu českých golfových příznivců o poměrně sledovanou soutěž. Její letošní ročník začíná už v úterý 15. ledna, a to i s českým zastoupením.

Číst více


Golfistů v roce 2018 ubylo, ale jen mírně

27. 12. 2018   GolfDigest.cz  

Česká golfová federace vydala statistiky týkající se roku 2018. Z té hlavní, týkající se počtu hráčů, vyplývá jasné konstatování: golf v Česku už několik let nesroste, ale ani nijak výrazněji neklesá dolů. Drží se na svém.

Číst více


Spilková bude hrát o podstatně větší balík peněz

18. 12. 2018   GolfDigest.cz  

Klára Spilková by si v nadcházející sezóně 2019 mohla jakožto členka americké série LPGA Tour přijít na docela solidní peníze. Samozřejmě pokud bude hrát dobře, bude na turnajích postupovat cutem a přidá ještě nějaký hodně dobrý jednotlivý výsledek.

Číst více


U Všudehrálů letos vyhrála Ostravice, dlouhodobě ale vede Ypsilonka

10. 12. 2018   GolfDigest.cz  

Golfový spolek Všudehrálů sdružující hráče, kteří hráli na více než 60 českých hřištích, už po páté vybíral nejlepší české hřiště. Letos zvítězila osmnáctka na severu Moravy, Ostravice. Druhá je severočeská Ypsilonka a třetí Karlovy Vary. Ostravice tak triumfuje vůbec poprvé. Celkem hlasovalo 124 členů spolku, který má nyní už 176 členů.

Číst více


MARTIN KONEČNÝ: Klára na LPGA rozhodně má, bude to jízda

28. 11. 2018   GolfDigest.cz  

Je pravou rukou Kláry Spilkové. Nepostradatelnou součástí jejího týmu. Kedík Martin Konečný má zajisté velký podíl na úspěchu české profesionálky, která se minulý týden probojovala na LPGA po vynikajících výkonech v závěrečné části kvalifikace pod názvem Q-Series.

Číst více


Matuš se rozešel s Prague Golf Teamem

26. 11. 2018   GolfDigest.cz  

Novou sezonu už neodstartuje Stanislav Matuš coby hráč Prague Golf Teamu. Český profesionál oznámil ukončení spolupráce s šéfem týmu Michalem Krejčím. K ní došlo po veřejném oznámení kritické finanční situace týmu.

Číst více


Třetí ročník Media Ryder Cupu opět ovládli „oldies“

30. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Třetí ročník Media Ryder Cupu se možná rodil trošku v bolestech a v nejistotě, zda počasí v závěru října ještě dovolí odehrát turnaj pro novináře, kteří propadli kouzlu golfu, ale podařilo se. Po dvou ročnících na liberecké Ypsilonce se tentokrát stalo dějištěm hřiště v Machníně v nedalekém sousedství. Opět proti sobě stanuly dva osmičlenné týmy složené z hráčů těch dříve narozených, tedy „oldies, a těch později narozených, tedy mladých pušek. A výsledek? Opět slavili vítězství „oldies“. Potřetí za sebou.

Číst více


ČGF hodnotila sezónu a představila analýzu CzechTourismu

24. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Golfová sezóna v tuzemsku se nezadržitelně chýlí ke konci, a je čas na její úvodní bilancování. Vedení České golfové federace shrnulo letošní rok v úterý na setkání s novináři v pražské Hostivaři, kde byla mimo jiné potvrzena další spolupráce s reprezentačním koučem Staffanem Johanssonem a představena analýza agentury CzechTourism, která si slibuje větší příliv zahraničních turistů do českých resortů.

Číst více


ANDREJ HALADA: Honba za desítkami tisíc golfistů? To je sporná cesta

21. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Golf musíme ukazovat jako plnohodnotný sport a zároveň bohulibou relaxační aktivitu, během níž najdeme i spoustu fajn lidí. To jsou slova Andreje Halady, českého publicisty a golfového novináře, jehož knihu Golfová hra v proměnách času nedávno ocenil Klub autorů literatury faktu cenou E. E. Kische. Zásluhou Andreje a jeho knihy se o golfu zase mluví i mezi negolfisty. A to je cesta, ze které by golfová veřejnost neměla nikdy sejít. Stejně tak by měla naslouchat názorům odborníkům na slovo vzatým. Andrej takovým odborníkem bez pochyby je, jeho slova mají váhu, a proto jsme neváhali, abychom našeho kolegu z Golf Digest vyzpovídali.

Číst více


FILIP MRŮZEK: Barvy podle nálady

19. 10. 2018   GolfDigest.cz  

VYROSTL JSEM V MARIÁNKÁCH A DĚTSTVÍ JSEM PROŽIL NA HŘIŠTI a ve zdejší klubovně. Asi i díky tomu dodnes patřím k těm hráčům, kteří rádi dodržují golfové zvyklosti a tradice, i když se samozřejmě snažím jít s dobou a módou. Až tak tradiční, že bych hrál v bekovce nebo pumpkách, zase nejsem. Patřím navíc k těm pocitovým hráčům, kteří se někdy oblékají podle nálady. Není to ale naštěstí žádné „pravidlo“ – stejně jako ještě nemám svou nedělní barevnou kombinaci –, své oblečení si vybírám ještě před turnajem a na všechny čtyři dny dopředu. A základem je pro mě sladit čepici, pásek a boty.

Číst více


Spilková se kvalifikovala do Q-series LPGA, Váňové postup unikl

19. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Nejúspěšnější česká golfistka Klára Spilková slaví pohodlný postup do závěrečného kvalifikačního dvouturnaje, ve kterém se pokusí získat kartu LPGA. Třiadvacetiletá profesionálka ve čtvrtek obsadila čtvrté místo ve druhé fázi kvalifikace. Šideri Váňová těsně neuspěla, Karolína Vlčková už do finálového kola nenastoupila.

Číst více


Q-School LPGA: Skvělá Spilková je blízko postupu. O ten bojuje i Váňová

18. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Třetí kolo kvalifikační školy LPGA výrazně napovědělo o šancích jednotlivých hráček probojovat se do závěrečné Q-series. Z českého pohledu se situace vyvíjí parádně pro Kláru Spilkovou, která aktuálně dělí čtvrté místo a už jen jedno dobré kolo ji dělí od postupu. Velmi dobrou šanci má nadále i Šideri Váňová, naopak Karolína Vlčková si letošní finále kvalifikace nezahraje.

Číst více


Kvalifikace LPGA: Vlčkové utíká postup, pohoršily si i ostatní Češky

17. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Po skvělém vstupu do druhé fáze kvalifikační školy LPGA přišlo z českého pohledu vystřízlivění ve druhém kole. Všechny tři Češky zahrály hřiště Panther Course nad par a v průběžném pořadí si pohoršily. Nejvíce Karolína Vlčková, která se propadla až do druhé stovky.

Číst více


Výborný start. Češky v Q-school začaly nadějně

16. 10. 2018   GolfDigest.cz  

Trio českých golfistek má za sebou povedený start do druhé fáze kvalifikační školy LPGA. Všechny tři se v pondělí představily na hřišti Bobcat, na kterém si vybudovaly skvělou výchozí pozici pro příští kola. Nejlépe odstartovala Klára Spilková, která dělí čtvrté místo. Patnáctou příčku dělí Šideri Váňová a v první čtyřicítce se drží i Karolína Vlčková.

Číst více


Kniha Andreje Halady Golfová hra v proměnách času získala cenu E. E. Kische

15. 10. 2018   GolfDigest.cz  

S velikým potěšením si dovolujeme oznámit, že kniha Golfová hra v proměnách času – Kapitoly z historie a současnosti českého a světového golfu našeho kolegy, respektovaného golfového novináře, zástupce šéfredaktora Golf Digest C&S, Andreje Halady, získala cenu Egona Ervína Kische, kterou uděluje Klub literatury faktu. Porotu zaujal jak způsob, kterým autor zpracoval danou problematiku, tak i celkové grafické a nakladatelské pojetí publikace.

Číst více