Na Zbraslavi vede Angličanka Gainer, skvělá Hinnerová dělí 4. místo

Druhé větrné kolo turnaje Amundi Czech Ladies Challenge na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi řádně promíchalo pořadím v horních patrech leaderboardu. Do čela se vyhoupla Angličanka Cara Gainer, která zahrála 66 ran a s celkovým skóre -7 vede o dvě rány před Finkou Tiiou Koivisto. Skvěle si s větrem poradila i česká profesionálka Lucie Hinnerová a se skóre -3 se usadila na dělené 4. pozici jako nejlepší z českých hráček. Do první desítky se ještě vešly Agáta Vahalová a Barbora Bujaková.


17. 9. 2020   GolfDigest.cz  


Hinnerová startující z desáté jamky sice zahrála hned na jedenáctce bogey, ale na dalších jamkách už nechybovala. Naopak, na čtyřech si připsala birdie a zakončila kolo se skóre -3. V součtu s úvodní rundou se posunula na dělenou 4. příčku společně se Skotkou Gabrielle Macdonald a Slovinkou Piou Babnik.

„Jsem velice spokojená. Zahrát kolo tři pod v podmínkách, které byly o hodně horší než včera, to se počítá. S větrem jsem se dokázala vyrovnat, putovala jsem lépe než včera a létala mi železa do greenu. Jsem teď v dobré pozici a chtěla bych se udržet v top 10. Ale čím výš to bude, tím budu spokojenější,“ zhodnotila kolo Lucie Hinnerová.

Naopak ke spokojenosti měla daleko 17letá Slovinka Pia Babnik, která se ředí k největším favoritkám turnaje. Ve druhém kole ani jednou neskórovala, zapsala dvě bogey a na vedoucí hráčku ztrácí čtyři rány.

Do první desítky se vměstnaly i dvě české amatérky Agáta Vahalová a Barbora Bujaková, obě celkově v paru. „Začala jsem dobře a vydrželo mně to celou devítku. Na jedenáctce ale začaly trable. Na třináctce jsem utopila míček, na čtrnáctce zase a bylo z toho double bogey. A pak jsem ještě na osmnáctce neproměnila metrový putt,“ okomentovala druhé kolo Vahalová, která v prvním kole zahrála dvě rány pod par, zatímco ve druhém dvě nad.

Na druhé kolo bude chtít rychle zapomenout Sára Kousková. Zapsala v něm totiž šest ran nad par a z první desítky se propadla na dělenou 18. příčku, kterou sdílí s celkovým skóre +3 společně s dalšími dvěma českými amatérkami Kristýnou Frýdlovou a Patricií Mackovou.

„To je golf, někdy jsou horší dny a na některých jamkách se to překlopí někdy na lepší stranu, jindy na horší. Dneska to bylo častěji na horší. Začínala jsem na druhé devítce, brzy jsem zahrála triple po ráně do vody a čtyřech puttech. Pak ještě přišlo pár trojputtů, protože Zbraslav trestá každou ránu, která skončí dál od vlajky,“ popsala své kolo Sára Kousková.

Kristýna Frýdlová sice dělí stejnou příčku, ale byla mnohem spokojenější. To proto, že se ve druhé rundě zlepšila a zahrála ji v paru. „Měla jsem dobrý začátek, i když se hrálo v mnohem horších podmínkách než včera. Hlavně vítr byl hodně nepříjemný. Uprostřed kola na mě přišla trochu krize, ale zase jsem měla povedený závěr,“ konstatovala česká amatérka.

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge s dotací 37 500 euro vyvrcholí zítra v pátek finálovým kolem, do něhož nastoupí všechny hráčky. To proto, že cut byl vzhledem k nižšímu počtu golfistek zrušen. Finálový kole na hřišti Prague Golf City na Zbraslavi startuje v 8 hodin.

Průběžné pořadí po 2. kole: https://letaccess.com/reports-page/?tourn=5010&season=2020&report=tmscores~season=2020~params=P*2ESC02~Sdílet tento příspěvek