"Víte, že oficiálním balónem ankety je Bridgestone Tour B330S, který si vybral i nejlepší hráč světa Tiger Woods?"

O ANKETĚ
 

Anketa GOLFISTA ROKU patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice. Je nejširší soutěžní platformou v golfu, kde si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu. Základem nominací jsou oficiální žebříčky ČGF a výsledky české profesionální PGA. Do ankety přispívají amatérští a profesionální hráči, sportovní kluby i trenéři. Důležitou roli sehrávají i hlasy široké veřejnosti mezi fanoušky, kteří se o golf zajímají a každým rokem se zapojují do hlasování o nejlepších českých golfistech. GOLFISTA ROKU je jedinou odbornou soutěž svého druhu v České republice. 

Hlavním smyslem každého ročníku soutěže Golfista roku je hodnocení výkonů mladých a nadějných talentů a domácích hráčů. Zároveň se oceňují ti, kteří Českou republiku reprezentují na zahraničních soutěžích a turnajích. Při hodnocení golfistů záleží na herních výkonech, ale také sympatiích, kvalitě techniky i celkového herního projevu. Soutěž má dlouhodobou podporu Klubu sportovních novinářů ČR, který sdružuje přes 80 sportovních redakcí v ČR, má vazby na veřejnoprávní média (ČT,ČRo) a spolupracuje s předními golfovými časopisy GOLF, ForGolf a Golf Digest.

Žebříčky soutěže GOLFISTA ROKU vycházejí z oficiálních výsledků Asociace profesionálních golfistů (PGA)
a České golfové federace (ČGF).

O vítězích rozhodují hlasy amatérských a profesionálních hráčů, sportovních klubů a trenérů, ale i sympatie široké veřejnosti. Jedna z nejprestižnějších cen ankety je Cena sportovních novinářů. V této kategorii se volí nejlepší hráčka a hráč českého golfu ve smíšené kategorii pro amatérské a profesionální hráče.

Absolutní vítěz ankety GOLFISTA ROKU je hráč/ka s největším počtem všech odevzdaných hlasů. Vítězové ankety GOLFISTA ROKU se mohou těšit na mediální pozornost, rozhovory v rozhlasových a televizních stanicích, časopisech a na golfových portálech. Věříme, že anketa jim pomůže otevřít cestu k potenciálním sponzorům, kteří je budou trvale podporovat v jejich aktivní sportovní kariéře.

 

CENY JSOU UDĚLOVÁNY
V KATEGORIÍCH:

CENA PARTNERŮ
ANKETY

AMATÉR 
ŽENY + MUŽI

PROFESIONÁL
ŽENY + MUŽI

CENA SPORTOVNÍCH
NOVINÁŘŮ

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ
ANKETY

 

Anketa Golfista roku podporuje i největší sportovně společenskou golfovou tour GOLFMASTERS 2017 presented by Golfista roku, která startuje  koncem dubna v Mstěticích. Série 10 turnajů nabídne svým hráčům bohatou a atraktivní možnost zahrát si na nejlepších hřištích ČR se závěrečným dvoudenním finále v Rakousku v Diamond Country Club.

V rámci turnajů na hráče čeká mnoho turnajových soutěží - longest drive, nearest to the pin, hole in one, sázka na zahraná birdie, beat the PRO a mnoho další. Celoroční tour nabídne několik soutěží o atraktivní ceny.

Zahajovací turnaj v Mstěticích proběhne prvně ve formátu Texas Scramble dvojic a tak zavedeme do túry i soutěž a mistrovství v tomto formátu. Dalšími celoročními soutěžemi bude mistrovství túry v patování, které proběhne v rámci turnaje na Zbraslavi. Celoročně budeme sledovat nejlepší hráče na rány a na stablefordové body a to jak netto, tak i v brutto výsledcích. Celkově se hráči budu moci těšit na mnoho nových statistik a sledování rekordů.

Nejlepší hráči tour se mohou stejně jako v roce 2016 těšit na dvoudenní grandfinále, v roce 2017 premiérově v Diamond Country Clubuv Rakousku, na hřišti, které hostí i turnaje European Tour.

Nejlepší hráč turnaje (max 2×netto + brutto bodů v turnaji) postupuje automaticky na turnaj Golfista roku 2017 Invitational, který proběhne závěrem sezóny v Cihelnách.

Turnaje nabídnou hráčům a partnerům tour špičkový servis, kvalitní organizaci, celodenní catering, rozsáhlý informační servis, soutěže, mediální a reklamní prostor.