S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

O ANKETĚ


Anketa GOLFISTA ROKU patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice. Je nejširší soutěžní platformou v golfu, kde si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu. Základem nominací jsou oficiální žebříčky ČGF a výsledky české profesionální PGA. Do ankety přispívají amatérští a profesionální hráči, sportovní kluby i trenéři. Důležitou roli sehrávají i hlasy široké veřejnosti mezi fanoušky, kteří se o golf zajímají a každým rokem se zapojují do hlasování o nejlepších českých golfistech. GOLFISTA ROKU je jedinou odbornou soutěž svého druhu v České republice. 


Hlavním smyslem každého ročníku soutěže Golfista roku je hodnocení výkonů mladých a nadějných talentů a domácích hráčů. Zároveň se oceňují ti, kteří Českou republiku reprezentují na zahraničních soutěžích a turnajích. Při hodnocení golfistů záleží na herních výkonech, ale také sympatiích, kvalitě techniky i celkového herního projevu. Soutěž má dlouhodobou podporu Klubu sportovních novinářů ČR, který sdružuje přes 80 sportovních redakcí v ČR, má vazby na veřejnoprávní média (ČT,ČRo) a spolupracuje s předními golfovými časopisy GOLF, ForGolf a Golf Digest.

Žebříčky soutěže GOLFISTA ROKU vycházejí z oficiálních výsledků Asociace profesionálních golfistů (PGA)
a České golfové federace (ČGF).

O vítězích rozhodují hlasy amatérských a profesionálních hráčů, sportovních klubů a trenérů, ale i sympatie široké veřejnosti. Jedna z nejprestižnějších cen ankety je Cena sportovních novinářů. V této kategorii se volí nejlepší hráčka a hráč českého golfu ve smíšené kategorii pro amatérské a profesionální hráče.

Absolutní vítěz ankety GOLFISTA ROKU je hráč/ka s největším počtem všech odevzdaných hlasů. Vítězové ankety GOLFISTA ROKU se mohou těšit na mediální pozornost, rozhovory v rozhlasových a televizních stanicích, časopisech a na golfových portálech. Věříme, že anketa jim pomůže otevřít cestu k potenciálním sponzorům, kteří je budou trvale podporovat v jejich aktivní sportovní kariéře.

 

CENY JSOU UDĚLOVÁNY V KATEGORIÍCH

  • CENA PARTNERŮ ANKETY
  • AMATÉR ŽENY + MUŽI
  • PROFESIONÁL ŽENY + MUŽI
  • CENA SPORTOVNÍCH NOVINÁŘŮ
  • ABSOLUTNÍ VÍTĚZ ANKETY