ANKETA


Anketa GOLFISTA ROKU patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice. Je nejširší soutěžní platformou v golfu, kde si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu. Základem nominací jsou oficiální žebříčky ČGF a výsledky české profesionální PGA. Do ankety přispívají amatérští a profesionální hráči, sportovní kluby i trenéři. Důležitou roli sehrávají i hlasy široké veřejnosti mezi fanoušky, kteří se o golf zajímají a každým rokem se zapojují do hlasování o nejlepších českých golfistech. GOLFISTA ROKU je jedinou odbornou soutěží svého druhu v České republice.

 

 

Hlavním smyslem soutěže Golfista roku je hodnocení výkonů mladých a nadějných talentů a domácích hráčů. Zároveň se oceňují ti, kteří Českou republiku reprezentují na zahraničních soutěžích a turnajích. Při hodnocení golfistů záleží na herních výkonech, ale také sympatiích, kvalitě techniky i celkového herního projevu. Soutěž má dlouhodobou podporu Klubu sportovních novinářů ČR, který sdružuje přes 80 sportovních redakcí v ČR, má vazby na veřejnoprávní média (ČT,ČRo) a spolupracuje s předními golfovými časopisy Golf Digest a Golf.

Žebříčky soutěže GOLFISTA ROKU vycházejí z oficiálních výsledků Asociace profesionálních golfistů (PGA)
a České golfové federace (ČGF) a reflektují i žebříček Golf Digest C&S Order of Merit 2017 by Czech One zahrnující kompletní výsledkový servis českých hráčů na domácích i zahraničních turnajích.

 

 

 

 

O vítězích rozhodují hlasy amatérských a profesionálních hráčů, sportovních klubů a trenérů, ale i sympatie široké veřejnosti. Jedna z nejprestižnějších cen ankety je Cena sportovních novinářů. V této kategorii se volí nejlepší hráčka a hráč českého golfu ve smíšené kategorii pro amatérské a profesionální hráče.

Absolutní vítěz ankety GOLFISTA ROKU je hráč/ka s největším počtem všech odevzdaných hlasů. Vítězové ankety GOLFISTA ROKU se mohou těšit na mediální pozornost, rozhovory v rozhlasových a televizních stanicích, časopisech a na golfových portálech. Věříme, že anketa jim pomůže otevřít cestu k potenciálním sponzorům, kteří je budou trvale podporovat v jejich aktivní sportovní kariéře.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE

CENA PARTNERŮ ANKETY

AMATÉR ŽENA + MUŽ

PROFESIONÁL ŽENA + MUŽ

CENA SPORTOVNÍCH NOVINÁŘŮ

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ ANKETY