S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

Spilková předvedla skvělý závěr. Vynesl ji na 12. místo

Ještě čtyři jamky před koncem ActewAGL Canberra Classic šla Klára Spilková v paru a pohybovala se na konci čtvrté desítky leaderboardu. Pak ale přišla závěrečná exploze čtyř berdíků a najednou z toho bylo další výborné umístění na Ladies European Tour.


11. 2. 2018   GolfExtra.cz  


Spilková byla v Austrálii nakonec jedinou ránu od TOP 10. Přitom až do závěrečné sekvence čtyř jamek nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží další velmi dobrý výsledek na LET.

"Mám radost, byl to moc příjemný týden, korunovaný vyrovnanou hrou," komentovala Spilková výkon 4 pod par (72, 72, 68) v Royal Canberra Golf Clubu.

Turnaj přitom nezačala dobře. Po prvních devíti jamkách byla v pátek na skóre +4. "Na první devítce jsem hledala tempo a na dvou jamkách minula dva metrové putty. Greeny jsou tu hodně tvrdé a někdy je potřeba hrát i před ně, což jsem ne vždy dobře vypočítala a odskok mi nepomohl."

Druhá devítka úvodního kola ale byla od té první jako den a noc. "Začala jsem hrát znovu jen na pocit, dala jsem pár hezkých puttů a stáhla výsledek zpět na par."

I druhé kolo zahrála Spilková v paru a prošla tak cutem s náskokem jediné rány, když její hra už postrádala výkonnostní vlnu z prvního kola.

"Druhé kolo jsem hrála už vyrovnaně, ale bohužel jsem nevyužila pětipary, na kterých se dalo hrát druhou ránu na green a skórovat. Bylo 35 stupňů, pořádné teplo," ohlédla se Klára za sobotním výkonem.

V paru šla i v neděli po 14 jamkách, když zahrála tři bogey (2, 5 a 12) a tři birdie (4. 6 a 7).

"Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových puttech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila," řekla ke svému parádnímu finiši.

Turnaj vyhrála s náskokem šesti ran Korejka Jiyai Shin. Bývalá světová jednička zahrála parádní třetí kolo za 64 ran a jasně si došla pro svou druhou výhru na tomto podniku v kariéře.

Hned po turnaji se Spilková se svým kedíkem Martinem Konečným přesunula v rámci Austrálie do Adelaide. Zkusí tam kvalifikaci o Australian Women´s Open, kde se utká 104 hráček o tři místa na podniku LPGA.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

GolfExtra.cz
Foto: Tristan JonesSdílet tento příspěvek
Nicklaus útočí na Titleist. Firmu viní z pomalé hry Jack Nicklaus je dlouholetým bojovníkem proti důsledkům technologických dostihů v golfu. Hlasitě bojuje zejména proti moderním míčkům, kvůli nimž se musí prodlužovat hřiště. Jsou prý příčinou fenoménu pomalé hry. A Zlatý medvěd z toho viní největšího výrobce balónků na světě.


Harrington hájí hlučné diváky. Hráče kritizuje Co vzkázal Padraig Harrington svým kolegům profesionálům, se některým z nich asi moc líbit nebude. Zejména těm, kteří si v poslední době stěžují na chování diváků. Trojnásobný major šampion se zastal i té části fanoušků, která se na turnajích nechová zrovna příkladně.


Woods má jistý Ryder Cup, minimálně jako asistent Tiger Woods se stal členem amerického týmu pro Ryder Cup 2018 v Paříži. Kapitán Jim Furyk, který bude usilovat o první americké vítězství na soupeřově půdě po 25 letech, ho přidal do svého týmu zástupců společně se Stevem Strickerem.


Blíží se hendikepový třesk - jednotný světový systém Už za dva roky by se měl celý golfový svět řídit jedním hendikepovým systémem. V úterý to uvedly ve společném prohlášení R&A a USGA, když byly prezentovány také první body, jak by měl systém fungovat. Jeho hlavním cílem má být usnadnit novým hráčům cestu ke golfu.


Normana Woods nezajímá. Pozornost si zaslouží mladší Legendární Žralok Greg Norman prohlásil, že ho absolutně nebere mánie, která se rozpoutala kolem Tigera Woodse po jeho návratu k soutěžnímu golfu. Humbuk už je na něj příliš velký a Normanovi je prý jedno, jestli bude Tiger úspěšný či nikoliv.


VIDEO: Za 30metrový putt si z veletrhu odvezl 2 miliony Po 28 let je možné se na golfovém veletrhu v Minnesotě přihlásit za 5 dolarů do puttovací soutěže a zkusit štěstí. Výhru za 100 000 dolarů za trefený 100 yardový putt si ale ještě nikdo neodvezl. Až teď.


Výsledek neodpovídá mé hře, lituje Rory McIlroy Letos za sebou má čtyři turnaje. Zatímco v úvodu to na European Tour vypadalo, že se Rory McIlroy brzy vrátí na vítěznou vlnu, ze které loni vystoupil, poslední týdny na PGA Tour už tak optimistické nebyly. Přesto se aktuálně desátý hráč světa snaží být pozitivní.


Na návštěvě v golfovém studiu šampiona Luitena Zajímá vás, kde a jak dennodenně trénují šampioni European Tour? Jedním z nich je Nizozemec Joost Luiten, který o víkendu získal v Ománu svůj šestý titul na evropské sérii v kariéře.


VIDEO: John Daly dal mezi veterány parádní hole-in-one John Daly pořád umí. Naposledy to dokázal v neděli na Chubb Classic v rámci PGA Tour Champions, kde se mu podařilo trefit během finálového kola parádní hole-in-one. I díky němu se nakonec probojoval do TOP 10, když skončil na děleném osmém místě.


Watson dokonal hattrick, i díky spěchu na WC Na jubilejní desáté vítězství na PGA Tour v kariéře si Bubba Watson musel počkat dva roky. Ale stálo za to. V neděli potřetí v kariéře vyhrál Genesis Open v Riviera CC, když se skóre -12 zvítězil o dvě rány.