V USA využívají golfisté celotělovou elektrickou svalovou stimulaci pro zlepšení výkonu

21. května 2023 časopis PGA, Americká golfová fitness asociace a společnost miha bodytec podepsaly exklusivní partnerství s cílem rozšířit dosah celotělové elektrostimulace svalů v golfovém průmyslu.


2. 8. 2023   Golfista Roku  


Jako exkluzivní partner pro zařízení WB-EMS bude společnost miha bodytec demonstrovat účinnost tréninku WB-EMS přidružené asociaci Golf Fitness Association of America, kterou vydavatelé časopisu PGA Magazine vytvořili v roce 2020, aby uspokojila rostoucí trh profesionálů v oblasti fitness, zdraví a wellness. Tréninky s celotělovým EMS před nebo po golfovém kole se ukázaly jako prospěšné jako zahřívací protokol a také pomohly hráčům všech úrovní rozvinout symetrickou sílu a stabilitu a zvýšit rychlost švihu a vzdálenost úderu. miha bodytec je vědecky ověřené řešení pro celotělový trénink a je schváleno FDA pro cvičení, preskriptivní i nepředpisové lékařské použití a pro sportovní rehabilitaci.

"Jsme potěšeni, že můžeme uzavřít toto partnerství s časopisem PGA a americkou golfovou fitness asociací," řekl Brian Dillman, výkonný ředitel společnosti miha bodytec USA. "Rozumíme výzvám, které dnes trénink a fitness v golfovém průmyslu přináší, a jsme nadšeni, že máme příležitost těmto významným skupinám široce demonstrovat účinnost našeho osvědčeného, časově efektivního celotělového EMS tréninku."

"Jsme nadšeni, že můžeme uzavřít víceleté partnerství s firmou miha bodytec USA, předním tréninkovým systémem pro elektrostimulaci svalů," uvedl Brian Folino, prezident časopisu PGA a Golf Fitness Association of America, která bude partnerství s firmou miha bodytec USA řídit. "Vzhledem k tomu, že se golf a jeho hráči stále více zaměřují na zdraví a wellness, jsme nadšeni, že se miha bodytec USA zapojí do mnoha různých platforem PGA Magazine a Golf Fitness Association of America, což bude zahrnovat zážitkové příležitosti po celých Spojených státech pro PGA profesionály i fitness profesionály, čímž se zvýší jejich možnost zhodnotit výhody tohoto tréninkového režimu v celém golfovém průmyslu."

Country kluby s plným servisem již vidí výhody školení WB-EMS. Například Ocean Reef Club v Key Largo na Floridě nedávno zařadil miha bodytec II do své nové nabídky fitness. Luis Bracamonte, ředitel fitness a wellness v Ocean Reef, považuje komerční tréninková zařízení WB-EMS za způsob, jak uspokojit potřeby členů, kteří "hledají technologie a další aspekty fitness, které jsou nové a vzrušující".

Společnost Miha bodytec provedla rozsáhlé testy s hráči a trenéry, včetně výukových profesionálů Titleist Performance Institute, kteří po tréninku s WB-EMS zaznamenali okamžitý úspěch na golfovém hřišti. Golfisté zjistili, že týdenní dvacetiminutové tréninky s využitím trenažéru miha bodytec WB-EMS může podstatně:

• vybudovat dynamickou sílu
• zvýšit rychlost hlavy hole
• zlepšit přesnost a vzdálenost úderů
• rozvíjet stabilitu středu těla (core) a zad
• snížit únavu na hřišti

Na nejvyšších úrovních může trénink EMS pomoci zvýšit rychlost míče a celkovou výkonnost, zatímco amatéři vnímají tento tréninkový systém jako účinný způsob prevence zranění, udržení kondice a tréninku mimo sezónu.

Systém WB-EMS funguje tak, že vysílá impulsy do svalů prostřednictvím elektrod umístěných na osmi hlavních svalových skupinách. Impulzy se zaměřují na všechny hlavní svalové skupiny současně a aktivují je, takže uživatel zapojuje více svalů těla než při tradičním tréninku. Systém WB-EMS zároveň podněcuje úplnější svalovou kontrakci a aktivuje více vláken uvnitř každého svalu (98 % oproti 60 %), což vytváří větší počet svalových kontrakcí. Trénink WB-EMS netrvá déle než 20 minut, ale přináší stejné výhody jako dvě a půl hodiny běžného silového tréninku, a to s mnohem menším dopadem na klouby.

bodytec-miha-logoNíže přikládáme přepis rozhovoru s generálním ředitelem společnosti miha bodytec pro podcast BACK9BOYS GOLF ze dne 17.5.2023 (https://thegolfwire.com/back9boys-miha-bodytec)

Co byste udělali pro zlepšení své hry? Naším dalším hostem je Brian Dellman, CEO společnosti miha bodytec, aby nám o tom řekl více. Dobré ráno Briane a vítejte v podcastu Back9boys golf.

Dobré ráno

Řekněte nám o této celotělové elektrické svalové stimulaci, o které všichni říkáte, že zlepší náš výkon na hřišti.

Takže, miha bodytec je systém elektrické svalové stimulace, který využívá systém slabých impulsů k vybudování síly středu těla, stability a vytrvalosti pomocí svalové stimulace.

Dobře a jak procházíme tímto procesem.

Zábavné je, že máte na sobě základní vrstvu, říkáme tomu funkční prádlo a pak přiložíte elektrody na osm hlavních svalových skupin na vašem těle, takže hrudník břicho, tři místa na zádech, ruce a hýždě a procházíte funkčním tréninkem. Pomalým funkčním tréninkem. Děláte dřepy, výpady nebo něco podobného, zatímco tyto elektrody vytvářejí impulsy nebo vytvářejí nedobrovolné svalové kontrakce.

Jak jste vy a váš tým přišli na ten nápad s WB EMS?

Chtěl bych být dost chytrý, abych na to přišel, ale vynalezl to německý inženýr asi před 17 lety, který také paradoxně vynalezl ve stejnou dobu stroj na tenisové míčky. Takže prostě takový inženýr, vědec, který hledal způsob, jak lidem pomoci s budováním a obnovou síly.

Takže jsme prošli tím, že jsme si oblékli tento oblek se všemi těmi elektrodami a společným příslušenstvím. A jaké jsou výsledky, kterými jste prošly, které vás možná překvapily na začátku, když jste s tím začínali?

Tak my jsme právě dokončili výzkum s Mayo klinikou, výzkum trval 16 týdnů a probíhal se zdravými pacienty. Polovina z nich byla v kontrolované skupině, polovina v testovací skupině a zaznamenali jsme zlepšení cholesterolu, lepší poměr boků k pasu, což znamená, že lidé zhubli. Neuvěřitelně se zvýšila síla středu těla, ale také se zlepšila maximální hodnota VO2 a zvýšila se efektivita dýchání. To znamená prostě spousta dobrých věcí, zvláště když si uvědomíte, co se děje, když stárnete. Všichni ztrácíme svalovou hmotu, my všichni, jak víte přicházíme o některé schopnosti, které jsme měli, když jsme byli mladší a toto je skvělá alternativa, jak je získat zpět.

Tak některé golfové kluby mají tuto informaci a mají také elektrický stimulátor svalů celého těla. Kolikrát to musíte absolvovat, je to pravidelná věc, kterou musíme dělat?

Je to jednou týdně, což je také velmi příjemné, že to není časově náročné, vlastně vám to dává nějaký čas ve vašem životě, pokud chcete dělat i jiné věci. Ale ano, je to jednou týdně, je to 20. minutový posilovací program a spousta klubů jako Ocean Reef Club je skvělým příkladem, že tam teď chodí do fitness centra lidé, které nikdy předtím nepotkali. Takže to považuji za opravdu příjemný přínos pro členy.

Jakmile se jednou obléknete do tohoto obleku a projdete tím cvičením a 20 min., pak projdete s trenérem celý proces s trenérem. Takže to, co se stane?

To co se stane, je že se silový trénink odehraje během těch 20 minut a je to pak běžný proces, takže výsledky začnou být vidět asi za šest týdnů. Ale lidé mají tendenci se na tom stát závislými a pokračují dál a dál, takže začnou vidět výsledky ne prostřednictvím analýzy od trenérů, ale spíš díky tomu, co vidí při pohledu do zrcadla.

Tím pádem dostanou okamžitou zpětnou vazbu, co se děje s jejich tělem, když procházejí tímto tréninkem.

Absolutně, a trenér je rozhodující pro úspěch tohoto procesu, protože trenér je tam proto, aby se ujistil, že to dělají správně. Že aktivují své svaly správně a že to dělají se správnou formou a funkcí.

Vím, že jste mluvil o některých zpětných vazbách, které jste dostal, ale zřejmě jste dostali více zpětných vazeb od lidí. Překvapilo vás něco z toho nebo jste od začátku věděl, čeho to dosáhnete?

Myslím, že překvapivé je, jak se lidé cítí a ano udělali jsme další studii a nějaký výzkum s některými golfisty, kteří hlásili, že se cítí lépe na osmnácté jamce než na první jamce a víte, že odpaly jsou delší a přímější, a i stabilita je lepší a bolest zad je pryč.

Takovéto možnosti jsou teď k dispozici jednotlivcům nebo právě prostřednictvím určitých klubů, které si kupují zařízení?

Ano, je to určeno pro komerční použití, takže to není opravdu určeno pro domácí užití, musí být určitě dohled. Je to zdravotnický prostředek FDA druhé třídy, takže přitom určitě potřebujete dohled od certifikovaného trenéra.

A kolik klubů to má?

Jsme teď asi v tuctu klubů, ale také jsme právě uzavřeli dohodu s golfovou asociací Fitness Association of America, takže se chystáme vytvořit mnohem větší skupinu a myslím, že se tak stane. My také spolupracujeme s asociací klubů Management Association of America a proto si myslím, že začínáme vidět opravdu dobrý nárůst a úspěch.

Chci se Vás zeptat na webové stránky, protože vím, že pokud jsou naši posluchači do toho opravdu zažraní, chtějí najít klub, se kterým mohou spolupracovat. Sdělte nám vaše webové stránky.

Naše webové stránky jsou miha-bodytec.com, tam je také lokátor webové stránky s názvem ems-training.us, kde můžete najít někoho v místní oblasti.

A řekl jste, že je 11 různých klubů, myslím, že to jste řekl. Pokud jde o 11 klubů a lokátor vám pomůže zjistit, zda je klub ve vašem okolí, můžete projít tímto procesem.

Buď klub nebo operátor, máme i nezávislé operátory, ať už je to samostatné studio, nebo máme také samostatné provozovatele, či trenéry, kteří mohou skutečně přijít k vám domů a trénovat vás ve vašem domácím prostředí.

Takže toto celkově zvýší rychlost našeho švihu, dá nám to delší odpal, větší sílu a stabilitu, protože zhubneme a posílíme sílu středu těla?

Síla středu těla je klíčem k tomu všemu. Zejména jak obnovíte sílu ve vašich hýždích a břišních svalech, zejména jako golfisté, anebo všichni, kteří jsou ve středním věku. Víte, ideální demografická skupina pro toto cvičení je 50 plus, kteří nejsou aktivní nebo víte, chtějí udělat něco, co by oddálilo proces stárnutí.

Myslím, že to zní jako fantastický produkt, myslím, že každý teď v tomto světě pohodlí chce dělat věci rychleji a cvičit jednou týdně 20 minut zní tak, že to bude vyhovovat každému.

Ano vím, že to zní příliš dobře, aby to byla pravda, což je důvodem, proč to opravdu musíte vyzkoušet, protože víte, není snadné, není to hack, je to vlastně tak těžké, jako cvičení, jak potřebujete, ale účinnost těch nedobrovolných svalových kontrakcí je opravdu to, co dělá rozdíl, pokud používáte ten přístroj.

Používáte ten přístroj, já jsem si jistý, že ano

Každý týden už asi 200 týdnů

Opravdu?

Opravdu ano, a já jsem si nechal vyměnit oba kyčelní klouby a bylo to fantastické pro rehabilitaci a návrat zpět.

Když jste ho použil poprvé, co vás překvapilo?

Byl jsem poté překvapený, jak mě bolely všechny svaly v těle, včetně svalů, o kterých jsem nevěděl, že je mám,

Což je zajímavé tvrzení, protože víte, že spousta lidí prochází tréninkem a když je to dobré cvičení tak říkají, že mě bolí to, co mě nikdy předtím nebolelo, což znamená, že jste měli skvělý trénink.

Zajímavé je, když se vrátíme k hýžďovým svalům, které jsou jedny z neobtížnějších, jsou to jedny z největších svalů, ale je to jeden z nejobtížnějších svalů, které se opravdu aktivují, a to je jedna z věcí, které lidé uvádějí, jak se jejich hýždě zvětšují, posilují a zpevňují na základě používání EMS.

Záleží na tělesné velikosti člověka? Jestli máte nadváhu, nebo nejste příliš svalnatí, nebo naopak jste příliš svalnatí?

Vůbec na tom nezáleží. Může zde být jedinec s 80 libry až po 500 liber, je to prostě dobré pro všechny. Takže víte, že další výhodou je průtok krve a krevního oběhu, který se vám dostane, když děláte EMS. Jestli se teprve snažíte být znovu aktivní, nebo už jste více aktivní. Jsou to výhody pro každého, nebo

Musíte mít povolení od lékaře?

Myslím, že ne od lékaře, ale existují zde určité kontraindikace, které by Vám zakazovaly použití této metody. Jako například kardiostimulátor nebo těhotenství nebo rakovina nebo podobné věci. Každý z trenérů, které máme po celé zemi, a máme jich asi 200, je certifikovaný a ví, jak se ptát na tyto otázky a ujistit se, že předtím, než půjdete cvičit vás seznámí se vším potřebným.

Dobře, dejte nám ještě jednou tu webovou stránku, protože mě to fascinuje, protože, jak jsem řekl, tohle se hodí do životního stylu každého člověka, do jeho rozvrhu, myslím jednou týdně na 20 minut, jak byste to mohli nedělat?

Myslím, že máš pravdu, myslím, že čas je jediná věc, nad kterou nemáme kontrolu. Takže pokud najdeš způsob, jak si udělat čas, na webové stránce ems-training.us mohou lidé najít poskytovatele v jejich oblasti.

Říkal jsi že jste prošel pravidelnými tréninky 200 krát, nebo 200 týdnů?

200 týdnů v řadě a nikdy jsem nevynechal.

Wao, takže to je něco, co už je ve vašem týdenním rozvrhu, něco, bez čeho již nemůžete být, něco jako tento týden to musím jít udělat.

Je to také ten takt, víte, když nemůžete dát sobě a svému tělu a svému zdraví 20 minut týdně, tak máte větší problémy.

To je pravda. Briane, děkuji, že jste si udělal čas a přišel jste nás seznámit s touto metodou. Děkujeme za odkaz na webové stránky. Je to fascinující protože 20 minut každý v našem rozvrhu může nalézt.

Děkuji Richi, nemůžu se dočkat, až přijdeš. Spojím se s Tebou, nebo kontaktuji tvou společnost a vymyslíme, kam půjdeme. Doufám, že najdeme něco blízko.

To zní jako plán. Děkuji ti moc.

Brian Delman generální ředitel společnosti Miha Bodytec celotělové elektrické stimulace svalů. Jednou týdně 20 minut, a zlepší a pomůže vám se sílou středu těla, rychlostí švihu, delším odpalem, větší sílou a stabilitou a je to pro lidi 50 plus. Domnívám se, že je to, jak říkáte, všichni můžeme nalézt čas dělat takové věci.

Více informací o možnosti vyzkoušet tuto technologii v České republice najdete na stránkách www.golfistaroku.cz/rozhovorems, kde přinášíme rozhovor s Tomášem Krmíčkem, zakladatelem největší sítě EMS studií Body Express v České republice.

Připravil: Jan Hrubeš, Golfista roku
Foto: miha bodytec


Zdroj:
https://thegolfwire.com/pga-magazine-miha-bodytec-usa-partnership/
https://thegolfwire.com/back9boys-miha-bodytec/

bodytec-logo-250


 Sdílet tento příspěvek