Princezny českého golfu na Panoramě

Je už mnohaletou tradicí, že definitivní tečku za golfovou sezonou 2023 obstará vyhlášení výsledků ankety GOLFISTA ROKU. Jako obvykle v pořadu na ČT SPORT z golfového resortu Panorama Kácov


16. 4. 2024   Golfista Roku  


Mezi profesionály si vítězství vybojovali Klára Davidson SPILKOVÁ Jiří ZUSKA, kteří zabodovali i v žebříčku Order of Merit PGA of Czech Republic, mezi amatéry posbírali nejvíce hlasů Denisa VODIČKOVÁ Filip JAKUBČÍK. Jako obvykle se udělovala i speciální ocenění. Trofej pro budoucnost českého golfu pro rodící se hvězdu si odnesl mladý teprve 14letý Louis Klein. Tituly Princezen českého golfu včetně luxusních korunek získala hned pětice českých hráček Klára Davidson SPILKOVÁSára KOUSKOVÁJana MELICHOVÁKristýna NAPOLEAOVÁ Denisa VODIČKOVÁ

„Uplynulý rok hodnotím pozitivně. Přinesl sice i pár špatných věcí, ale převládaly ty pozitivní. I proto se těším na rok 2024 a jsem zvědavý, co přinese,“ ohlédl se za předchozí sezonou Jiří ZUSKA, který polovinu roku ještě odehrál jako amatér a poté sebevědomě naskočil mezi profesionály. Do paměti fanoušků se zapsal především výbornou hrou na D+D REAL Czech Masters, kde nejen prošel bezpečně cutem, ale nakonec bral v nabité konkurenci parádní 14. místo. 


Klára Davidson SPILKOVÁ je stálicí mezi českými golfistkami. Potvrdila to i loni. Na Ladies European Tour obsadila v konečném pořadí Race to Costa del Sol výborné 10. místo. „Rok 2023 byl skvělý. I proto, že se mnou mohl po turnajích jezdit můj manžel. Odpovídaly tomu i výsledky,“ potvrdila spokojeně Klára SPILKOVÁ. Třetí ke svým dvěma titulům z LET sice nepřidala, ale na Floridě skončila druhá a přidala ještě dalších pět umístění v TOP 10. Naše nejlepší profesionálka si odnesla ještě slušivou korunku jako speciální cenu pro PRINCEZNU ČESKÉHO GOLFU. Společně s ní se v princezny proměnily i Sára KOUSKOVÁ, Kristýna NAPOLEAOVÁ a Jana MELICHOVÁ za vynikající výkony na Ladies European Tour i za to, že všechny čtyři české hráčky i pro letošek získaly karty do první evropské golfové ligy. 

Společně s profesionálkami si korunku pro princeznu odnesla i Denisa VODIČKOVÁ, která v anketě GOLFISTA ROKU triumfovala mezi amatérkami. Mohla se radovat i z další speciální ceny, kterou byly klíčky od zapůjčeného vozu Mercedes-Benz od společnosti SAGA PRAHA. „Řidičský průkaz jsem dostala asi před dvěma týdny, zatím ještě nemám moc zkušeností" pronesla při převzetí ceny půvabná Denisa VODIČKOVÁ, za kterou mluví hlavně golfové úspěchy minulého roku. Podruhé si zahrála juniorský Solheim Cup, vyhrála všechna své tři utkání a výrazně přispěla k výhře týmu Evropy na výběrem USA. Pomohla ke třetímu místu týmu Česka na juniorském mistrovství světa družstev v Kanadě a v pořadí jednotlivkyň nenašla přemožitelku. 

Ze speciální ceny pro rodící se hvězdu českého golfu se radoval teprve 14letý Louis KLEIN. Loni toho stihl opravdu dost. Na domácí scéně posbíral řadu vítězství včetně toho na mezinárodním juniorském mistrovství ČR, nebo v konečném pořadí Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour. Jako nejmladší hráč v historii Challenge Tour dokázal na podniku této série na brněnské Kaskádě projít cutem. To mu bylo ještě třináct. „Tahle cena pro mě znamená moc. Utvrzuje mě v tom, že cesta, po které s tátou jdeme, se vyplácí,“ uvedla mladá naděje českého golfu.

Cenu Středočeského kraje za nejoblíbenější areál si z rukou paní hejtmanky Petry PECKOVÉ převzal manager resortu Panorama Kácov Tomáš MALEC. 

Partnery projektu jsou vedle ČT SPORT i společnosti SAGA PRAHA zajišťující prodej a servis vozů značky Mercedes-Benz, J&T BANKAVágner Design prodejce luxusních postelí Hästens, energetická skupina SEV.EN, největší klinika estetické medicíny a plastické chirurgie v ČR Yes VisageSlemr Spedition pro tuzemskou i mezinárodní dopravu, komunikační a marketingová agentura RedElephant, pojišťovna Respect Group pro korporátní klientelu, přírodní kosmetika Biofreshkosmetika, významný hráč na českém trhu pánské i dámské módy Steilmann, výrobce luxusních golfových vozíků Geum Technology, cestovní kancelář Snail Travel, zážitková expozice Pilsner Urquell Experience v centru Prahy, nejoblíbenější hřiště středních Čech Panorama Golf Resort, hostitel turnajů evropské tour Albatross Golf Resort, thajské masáže Tawan, revoluční metoda na zpevnění těla BodyExpress nebo golfový časopis GolfSdílet tento příspěvek