Pavan opět úřadoval na české půdě, nejlepším domácím Lieser

Andrea Pavan se podruhé raduje v České republice. Po triumfu na Czech Masters v dramatickém souboji ovládl i D+D Real Czech Challenge. Nejlepším domácím hráčem se stal Ondřej Lieser, po dobré finálové rundě dělí čtyřicátou pozici.


4. 6. 2023   GolfDigest.cz  


Před pěti lety triumfoval Andrea Pavan na Czech Masters. Následně vyhrál ještě BMW International Open, ovšem od té chvíle se italský golfista neuvěřitelně trápí. Čekání na titul ukončil až na Kácově, kde o jedinou ránu ovládl D+D Real Czech Challenge.

Pavan bojoval především s Jihoafričanem Caseym Jarvisem. Ten sice na sedmičce zapsal double-bogey, jinak hrál ale parádně. Zapsal eagle, šest birdie a jedno bogey, celkem tak hrál pět pod.

Jenže opět po týdnu skončil druhý. Zatímco v Dánsku jej porazil Matteo Manassero, nyní turnaj ovládl Pavan. Po pěti jamkách finálového kola to přitom ideálně rozhodně nevypadalo. Pavan ztratil tři rány, ještě v průběhu první devítky ale vše napravil.

Na té druhé zazářil sérií tří birdie od jedenáctky do třináctky a titul už si ujít nenechal. Na Challenge Tour vyhrál popáté v kariéře, ovšem poprvé po téměř deseti letech!

Vynikající finálové kolo má za sebou Ondřej Lieser. Na trojce zapsal jediné bogey dne, přidal čtyři zásahy a s výsledkem -2 obsadil konečné dělené 40. místo. To druhý český zástupce o víkendu Jan Hejna se finálovou rundou protrápil.

Na třech jamkách přišel o dvě rány, na dalších šesti poté o ránu. Skórovat dokázal na sedmičce a desítce, přesto zahrál za +10 a v celkovém pořadí jej najdeme na 64. pozici. Sdílet tento příspěvek