Ceny ankety GOLFISTA ROKU a PGA of Czech Republic

V resortu Panorama Kácov byly předány za přítomnosti kamer ČT SPORT předány ceny české profesionální asociace PGA of Czech republic a ankety GOLFISTA ROKU


23. 4. 2023   Golfista Roku  


V resortu Panorama Kácov byly předány za přítomnosti kamer ČT SPORT ceny české profesionální asociace PGA of Czech republic a ankety GOLFISTA ROKU.

Mezi profesionálkami triumfovala Klára Davidson Spilková, která vedle vítězství v anketě ovládla i finanční žebříček Order of Merit české PGA. Mezi profesionály na sebe skvělými výkony upozornil Aleš Kořínek, který obsadil první příčku v bodování Order of Merit, v hlasování mezi sportovní veřejností v anketě GOLFISTA ROKU nejvíc hlasů získal Jan Cafourek.Mezi amatéry zvítězili Jiří Zuska a Denisa Vodičková, cenu za mimořádný výkon získala Sára Kousková a ocenění za okamžik roku převzali zástupci Royal Beroun Golf Clubu Vojtěch Matějček a Michal Tůma, kteří už několik let úspěšně pořádají turnaj Czech Open i přesto, že je v minulém roce opustil titulární partner.

„Rok 2022 mi přinesl i pár příjemných překvapení, které jsem ani nečekala. A souvisely s turnaji Ladies European Tour. Začalo to druhým místem v Berouně. To pro mě bylo velké a namotivovalo mě to do dalších turnajů. Pak se mi podařilo vyhrát v Irsku turnaj LET po pěti letech, na konci roku pak svatba. Zkrátka, rok 2022 přinesl hodně povedených věcí,“ shrnula minulou sezonu nejlepší profesionálka Klára Davidson Spilková.Vítěz Order of Merit české PGA Aleš Kořínek si pochvaloval především závěr sezony. „Asi nejvíc bych vyzdvihl Czech Masters, i když se mi tam pár jamek nepodařilo. Radost mi udělalo 60 ran v Berouně na Czech Open. Konec sezony byl fajn a chtěl bych na něj letos navázat,“ přál si Kořínek.

Mezi profesionály poprvé zvítězil Jan Cafourek. „Je to pro mě ocenění, kterého si vážím a beru ho i jako satisfakci po sezoně, která byla pěkná. Byť v ní chyběla třešnička na dortu v podobě postupu na Challenge Tour, ale třeba se mi to povede letos,“ konstatoval Cafourek.

Cenu za mimořádný výkon si z rukou prezidenta české PGA Jana Mergla převzala osobně Sára Kousková, která v polovině sezony přestoupila od amatérek mezi profesionálky a zaskvěla se parádním tažením v LET Access Series, kde z deseti turnajů tři vyhrála a zajistila si kartu na LET. „Ze všeho nejvíc mě potěšilo to, že přechod mezi profesionálky byl plynulý, žádný skok. A že jsem zahrála dost výsledků na to, abych se dostala na LET. Až mě trochu zaskočilo, že to šlo tak rychle,“ pochvalovala si mladá hráčka.

Ručně vyráběné poháry vytvořil umělecký sklář Milan Mottl a s jejich výrobou a financováním významně pomohla společnost REALISTIC, která vyrábí průmyslové pece pro české i světové strojírenské společnosti.
 Tradičními partnery projektu jsou vedle ČT SPORT společnosti Mercedes-Benz PRAHA, J&T BANKA, Vagner prodejce luxusních postelí Hästens, tvůrce ručně vyráběných šperků firma K Jitka Kudlackova Jewels, Panorama Golf Resort, cestovní kancelář Snail Travel, thajské masáže Tawan, společnost Slemr Spedition pro tuzemskou i mezinárodní dopravu, Respect, Kerava Automotive nebo Serviscentrum Vysočina. Projekt spolupracuje i s předním prodejcem golfového vybavení GolfShop4YOu a nejznámější značkou na českém trhu pro miminka i maminky MALVÍK.

Všem partnerům děkujeme za podporu a nejlepším českým golfistům přejeme do nové sezóny co nejvíce úžasných her i vítězných turnajů s českými barvami na leaderboardu ⛳️Sdílet tento příspěvek