Jak zlepšit hru díky moderní technologii za 20 minut jednou týdně

Kdo by nechtěl zlepšit svoji hru, zlepšit švih, kondici, či vstávat z postele každé ráno bez omezující bolesti zad, s pocitem pevnějšího a silnějšího těla, nebo dokonce ubrat nějaké to kilo navíc.


5. 8. 2023   Golfista Roku  


Jenže představa hodin a hodin strávených cvičením, ve fitku, polykáním kilometrů na kole, nebo při běhání, leckoho odradí. Nicméně existuje způsob. Účinný, efektivní, bezpečný, a navíc stačí pouhých 20 minut procedury týdně, abyste dostali své tělo do kondice. Řeč je o EMS, tedy Elektro Myo Stimulaci, nebo chcete-li o elektrické stimulaci svalů. Technologii, kterou používá pro výcvik astronautů i NASA a kterou nyní využívají i golfisté pro svoje zlepšení. Nejlépe rovnou s tím nepovolanějším, Tomášem Krmíčkem, zakladatelem největší sítě EMS studií BODY EXPRESS v Česku, jenž využívá technologii miha bodytec.

 

Nejspíš se najde spousta pochybovačů, kteří budou tvrdit, že tak snadno své tělo do kondice není možné dostat... V čem spočívá „kouzlo" EMS a jak může pomoci golfistům?

Přesně tak! I já jsem byl jedním z nich. Nevěřící Tomáš. A pak jsem zažil v Německu první EMS lekci a byl jsem vyřízený jako po velmi, velmi těžkém tréninku. V té době jsem měl za sebou bohatou sportovní kariéru i 10 let vedení nejlepšího fitness klubu v Brně a myslel jsem, že o sportovním tréninku už vím vše. A pak přišlo EMS...

 

Jak EMS vlastně funguje?

Je to v podstatě komplexní elektroléčba. Tedy stimulace nejen jedné svalové partie, ale všech svalů najednou. Všechny, i atrofované (lenivé), svaly jsou slabými elektrickými impulzy podněcovány ke svalovým kontrakcím. A tím se zajistí, že během EMS procedury hodně pracují a po regeneraci jsou výkonnější a aktivnější. A to i díky tomu, že se obnoví nervo-svalová komunikace, tedy naše schopnost zapojit a ovládat všechny svaly. I ty, které jsme roky nepoužívali a jejich ovládání naše tělo už vlastně zapomnělo.

 

Co všechno tato procedura dokáže napravit?

Všechno, co souvisí se zanedbanými svaly. Nejrozsáhlejších úspěchů dosahujeme v odstraňování svalových dysbalancí, což je stav, kdy některé svaly nedělají nic a jiné jsou přetížené. EMS tyto dysbalance vyrovná a pak můžeme svaly přirozeně zapojit v celém jejich spektru. Na úrovni hlubokého zádového systému tím zajistíme správné postavení páteře a přestanou nás bolet záda, na úrovni větších svalových skupin nás nic nebude brzdit ve výkonu. Budeme mít vyšší kondici, větší sílu, rychlejší start nebo třeba lepší švih. Aktivní svaly se umí rychleji zapojit pro zpevnění těla a jsou tak perfektní prevencí zranění. Při sportu i v běžném životě. Kromě toho nám svaly samozřejmě tvarují postavu a spalují velké množství energie, a to i v klidu. Tím zvýšíme spotřebu těla a můžeme se bez výčitek dobře najíst. Protože svaly tu přijatou energii spálí.

 

Opravdu stačí jedna procedura týdně trvající 20 minut? Čím je tak účinná?

Ano, zní to neuvěřitelně. Ale když si uvědomíme, že díky celé soustavě elektrod působíme na všechny svaly najednou, a že počet stimulačních impulzů je 50 tisíc za 20 minut, tak už to dává smysl. Tělo je opravdu v obrovském záběru. 50 tisíc svalových kontrakcí celého těla je víc, než udělá svalová soustava průměrně aktivního jedince za týden. Plná regenerace, tedy aby bylo tělo připraveno na další takovýto EMS trénink, je 6-7 dní. Proto jednou týdně.

 

Hraju golf, ale mám problémy se zády. Pomůže mi EMS?

Ano, se zády pomůže EMS nejen golfistům. Vyrovná a zpevní všechny svaly zodpovědné za správné držení trupu a nic Vás už nebude omezovat při hře ani mimo ni. Nejnovější zprávy z americké golfové komunity (Golf Fitness Association of America) publikované v časopisu PGA uvádějí, že EMS tréninky pomohly hráčům všech úrovní rozvinout symetrickou sílu a stabilitu a zvýšit rychlost švihu a vzdálenost úderu. Amatérští i profesionální golfisté zjistili, že aplikace 20 minutého EMS tréninku jednou týdně jim podstatně napomohla:

 

• Vybudovat dynamickou sílu
• Zvýšit rychlost hlavy hole
• Zlepšit přesnost a vzdálenost úderů
• Rozvíjet stabilitu středu těla a zad
• Snížit únavu na hřišti

 

Pro jaké sportovní a pohybové aktivity tuto proceduru doporučujete?

Pro všechny fyzické aktivity. Ve sportu i mimo něj. Dobře fungující, aktivní a výkonný pohybový systém nám přináší lepší výsledky a větší radost z každé fyzické aktivity. Ať je to procházka se psem, práce na zahradě nebo kondiční či výkonnostní sport.

 

Kde a jak můžu s procedurou EMS začít?

Máme přes 30 EMS studií v Česku a dalších 10 na Slovensku. Od Karlových Varů po Poprad. Nejvíc v Praze, konkrétně 12. Stačí si vybrat na stránce https://bodyexpress.cz/golf. Začít je jednoduché a nepotřebujete k tomu žádné vybavení. Vše potřebné dostanete ve studiu, včetně speciálního oblečení. Úvodní procedura zabere hodinu a jmenuje se EMS Poprvé. Každý další trénink je již hotový za 30 minut včetně převlečení. Rezervaci si uděláte on-line přesně na čas, který Vám vyhovuje.

 

Mnohé může odradit nejistota, zda je procedura bezpečná a není bolestivá. Jsou obavy na místě?

Používáme německou EMS technologii miha bodytec a to s sebou přináší i německá pravidla bezpečnosti. Klienti jsou trénováni maximálně ve dvojici, pod individuálním vedením certifikovaným trenérem, který úspěšně prošel školením v Body Express Academy. Protože takto intenzivní trénink musí být vždy proveden precizně a maximálně bezpečně. Samotná procedura bolestivá není, člověk cítí jen mravenčení na povrchu těla a intenzivní práci svalů pod povrchem. Po náročném výkonu v průběhu regenerace samozřejmě menší či větší svalovou únavu cítíme, ale to je příjemná bolest, že?

 

Přesto, existují případy, kdy EMS nedoporučujete?

EMS proceduru není možné aplikovat osobám s kardiostimulátorem a těhotným ženám. A pak je tu několik vážných stavů těla, kdy je potřeba konzultovat aplikaci EMS s lékařem, jako například arterioskleróza, epilepsie, diabetes nebo onemocnění jater či ledvin. V případě, že je člověk unavený, není úplně fit nebo má zablokovaná záda, tak absolvuje variantní proceduru EMS Easy, která je méně intenzivní, tělo tolik nevyčerpá a pomáhá zejména k uvolnění zatuhlých svalů.
Kdo by nechtěl být fit. A čím dřív, tím líp. Za jako dlouho se účinky EMS na těle projeví?
EMS pomáhá v dosažení mnoha různých cílů a rychlost pokroku je také různá. Výrazné snížení až odstranění bolestí zad je zaznamenatelné již po 2 až 3 procedurách. Zvýšení výkonu celého organizmu, tvarování těla a zvýšená spotřeba energie je prokazatelná již během našeho nejkratšího (10 týdenního) programu, který se jmenuje Nastartuj změnu!

Pro naše čtenáře jsme domluvili speciální akci na letošní léto. Díky tomu nejen okusíte EMS technologii na vlastní kůži, ale zároveň i získáte první benefity této technologie pro vaše tělo, bližší info zde https://bodyexpress.cz/golf

Připravil: Alois Žatkuliak
Foto: Tomáš Krmíček, bývalý mistr světa ve sportovním aerobiku, zakladatel sítě Body Express

Zdroj:
https://thegolfwire.com/pga-magazine-miha-bodytec-usa-partnership/
https://thegolfwire.com/back9boys-miha-bodytec/

bodytec-logo-250


 Sdílet tento příspěvek