Kousková zakončí sezónu v Austrálii

Česká golfistka Sára Kousková po vítězství v celoročním žebříčku Ladies European Tour Access Series ještě nekončí sezónu. Rozhodla se přijmout pozvání na prestižní ISPS Handa Australian Open, který se uskuteční od 1. do 4. prosince v Melbourne.


11. 11. 2022   GolfDigest.cz  


„Moc si vážím pozvání na tak prestižní turnaj, jakým Australian Open dozajista je. Vyměnili jsme si několik emailů s ředitelkou turnaje, která projevila velký zájem o to, abych do Melbourne přijela. I to nakonec nejspíš rozhodlo, že jsme dali přednost Austrálii před Španělskem,“ vysvětluje Kousková, která zvažovala také možnost startu na Open de Espana, finálovém turnaji Ladies European Tour. Ten bude vrcholit jen čtyři dny před startem Australian Open, což s ohledem na složitý přesun nakonec nebylo reálné skloubit. „Do Austrálie chci přijet odpočatá a připravená, proto poletím s dostatečným předstihem, abych se měla možnost srovnat s časovým posunem a seznámit se s podmínkami, které v Melbourne budou panovat,“ vysvětluje třiadvacetiletá golfistka.

ISPS Handa Australian Open je nejvýznamnějším turnajem konaným v Austrálii a každoročně láká velké hvězdy světového golfu. Hraje se současně jak mužský, tak ženský turnaj, který letos poprvé v historii doplní ještě nejlepší handicapovaní golfisté a golfistky. V ženském podání se v Melbourne můžeme těšit třeba na Minjee Lee, Hannah Green nebo Stephanie Kyriacou. Chybět nebude ale třeba ani veteránka Laura Davies nebo Jennifer Kupcho. V mužské části budou mít diváci možnost vidět např. domácí hvězdy Camerona Smithe nebo Adama Scotta. Oba turnaje mají dotaci 1,7 milionu australských dolarů, vítězové obdrží šek na 275 tisíc AUD.

„Moc se do Melbourne těším. Bude to taková zajímavá ochutnávka toho, co mne příští rok na Ladies European Tour čeká. Už dávno se totiž nehraje jen v Evropě. Zároveň bych ráda letošní vydařenou sezónu zakončila dobrým výkonem a poměřila síly s hráčkami, se kterými jsem si zatím neměla možnost zahrát. Spokojená budu s tím, pokud se mi povede předvádět podobnou hru, se kterou jsem se prezentovala celou letošní sezónu,“ líčí Kousková cíle, se kterými do Austrálie pojede.

Kousková po říjnovém ukončení sezóny na LETAS vyplnila turnajovou pauzu tréninkem. „Měla jsem možnost si díky dobrému počasí dobře zatrénovat tady v Česku s trenérem Pavlem Ničem mladším. Našel se čas i na fyzickou přípravu v Nymburce s Českou golfovou federací a mým kondičním koučem Milanem Mojžíšem,“ svěřuje se aktuálně druhá nejlépe umístěná česká golfistka na světovém žebříčku.

Více než týden pak strávila v listopadu v Austinu, kde ještě letos na jaře studovala. „Bylo to ohromně milé. Kromě svatby mé bývalé spoluhráčky jsem stihla kvalitní trénink v tréninkovém středisku University of Texas, které patří k nejlepším svého druhu na světě. Moc si vážím toho, že se mám možnost do Texasu prakticky kdykoli vracet a využít veškerého servisu, který jsem tam měla při studiu,“ popsala svůj pobyt v USA třiadvacetiletá golfistka. Nyní ji čeká herní příprava v tureckém Beleku a poté již cesta do zmíněné Austrálie.Sdílet tento příspěvek