Klára Spilková bude hrát LPGA Tour i v příštím roce

Klára Spilková stejně jako před rokem zvládla závěrečnou kvalifikaci LPGA Tour a získala členství na nejvýznamnější světové sérii pro rok 2020. V závěrečném dnu osmikolové Q-Series odehrála v paru a obsadila v konečném účtování dělené 38. místo.

3. 11. 2019   Golfista Roku

Pro Kláru Spilkovou byl úspěch na turnaji pojistkou. Členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu má v příštím roce udělenu tzv. Medical Exemption na šest turnajů, což je počet, který letos v létě nuceně vynechala kvůli zdravotním obtížím

Pokud bude mít po těchto turnajích v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí TOP 100 na LPGA, obhájí navíc plnou členskou kartu. Ta má větší váhu než kategorie 14 z Q-Series, kterou získala dnes.

Klára Spilková v Severní Karolíně po osmi kolech skončila na skóre +4 (72+68+68+71+73+75+77+72), s náskokem jedné rány od 45. místa, které ještě zaručovalo kartu na LPGA Tour.

„Mám radost, tento týden byl pro mě psychicky náročnější než předchozí,“ komentovala v první reakci česká profesionálka čtyři kola hry na hřišti Pinehurst 9, které bylo pro hráčky náročnější než předchozí Pinehurst 6.

„Všechna čtyři kola jsem hrála solidně, jen mi tam nepadaly putty. Ale byla jsem trpělivá a věřila, že ve finálovém kole se to změní. A tak se také stalo. Moc se těším na příští rok. Mám jistou kartu na LPGA, a navíc šest turnajů díky Medical Exemption, kdy si mohu svůj status ještě zlepšit. Nebyl to lehký rok. Chtěla bych poděkovat všem, kdo mi pomáhali a stáli při mně. Děkuji partnerům, sponzorům, fanouškům a každému, kdo k tomuto úspěchu přispěl. Příští rok udělám všechno pro to, abych na LPGA uspěla,“ vzkázala golfistka prostřednictvím zastupující agentury GM Pro.