S podporou PGA OF CZECH REPUBLIC.

Váňová se zlepšila, ale cut byl daleko. V Austrálii končí

Výrazně lepší výkon a s tím spojený výsledek předvedla ve druhém kole Women's NSW Open česká golfistka Šideri Váňová. Par sice v Coffs Harbour Golf Clubu opět nepokořila, ale zahrála o sedm ran lépe než ve čtvrtek a posunula se díky tomu o 13 příček.


3. 3. 2018   GolfExtra.cz  


Váňová má za sebou premiérový turnaj Ladies European Tour z pozice stálé členky okruhu. Tou se stala díky úspěšně zvládnuté Q-school v loňském roce a letos si tak bude moci zahrát většinu turnajů.

Z prvního z nich však odjíždí zklamaná.

A to především kvůli nepovedenému prvnímu kolu. Možná i lehká nervozita stála za výsledkem 80 ran (+9), po kterém bylo takřka jisté, že si finálová kola na čtvrtém letošním turnaji LET nezahraje.

Česká profesionálka se s tím ale nechtěla smířit a do druhého kola vstoupila velmi dobře. Po čtyřech parech zahrála dva berdíky na jamkách pět a šest, což jí dalo alespoň teoretickou šanci na možný postup cutem.

Jenže to by musela v nastoleném trendu pokračovat a polepšit si ještě o čtyři rány. Cut se totiž nakonec zastavil na plus třech. To se ale Váňové nepovedlo, naopak si kvůli čtyřem bogey o čtyři rány pohoršila na konečně skóre +11 a dělené 105. místo.

Spravit náladu si může už v příštím týdnu na Investec SA Women's Open, kterého se také zúčastní a kterým bude zakončen letošní australský swing Ladies European Tour. Hrát se bude o 8. března ve Westlake Golf Clubu.

Aktuální turnaje Women's NSW Open mají nejlépe rozehraný domácí amatérka Jihye Park s Francouzkou Justine Dreher, které v polovině akce dělí se skóre -6 první místo. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

GolfExtra.cz 
Foto: LET - Tristan Jones Sdílet tento příspěvek
Prezident ČGF: V době chaosu plánujeme vyšší příjmy Konference ČGF, která se konala v sobotu v pražském hotelu Step, zvolila novou tříčlennou kontrolní komisi, schválila rozpočet na letošní rok, představila delegátům novou platformu Bav se golfem a vyloučila ze svých řad Nová Amerika Country Club.


Korda si pohoršila, ale další TOP 10 má stále na dosah Z pouhých dvou ran ztráty na vedení je jich po třetím kole již osm. Jessica Korda se tím zřejmě připravila o možnost zahrát si v neděli o svůj druhý triumf ze tří letošních startů na LPGA. Na vině není ani tak její špatná hra ve třetím kole, ale skvělá hra soupeřek.


Vlčková zabojovala, na Symetra Tour prošla cutem Jediná Češka s kartou na Symetra Tour Karolína Vlčková postoupila na prvním turnaji sezóny do finálového kola. Na ránu přesně prošla cutem, když se ve druhém kole zlepšila o tři údery a zahrála +1.


Woods si udržel šance na vítězství, McIlroy se probudil Dvě rány ze ztráty na vedení umazal v sobotu Tiger Woods, který tak před finále Arnold Palmer Invitational ztrácí už jen pět ran. Udržel tak své šance na vítězství v turnaji, kde v kariéře triumfoval už osmkrát.


Žila jsem roky v bolestech. Teď jsem šťastná a klidná Z její formy jsou všichni překvapení. Ne tolik už ona sama. Vše vězí ve složité operaci čelisti, kterou před sezónou podstoupila. Jessica Korda se po ní cítí šťastná a konečně klidná.


Korda opět útočí, v Arizoně ztrácí dvě rány Ani návrat LPGA na americkou půdu nic nezměnil na hvězdné formě Jessiky Kordy. Po dvou kolech Bank of Hope Founders Cupu v Phoenixu je na děleném šestém místě se ztrátou dvou ran na vedení.


Vlčková vstoupila na Symetra Tour, čeká ji boj o cut Karolína Vlčková má za sebou první kolo nové sezóny na Symetra Tour. Nebylo však příliš vydařené. Jediná Češka v druhé zámořské lize zahrála na Florida´s Natural Charity Classic v pátek 76 ran a ve druhém kole ji čeká boj o cut.


Woods skončil na kolenou, Stenson udržel vedení Tiger Woods nehrál v pátek špatně, od lepšího výsledku než 72 ran ho několikrát dělily jen centimetry, nicméně s jeho šancemi na vítězství to v polovině Arnold Palmer Invitational nevypadá dobře. Na vedoucí duo Henrik Stenson a Bryson DeChambeau ztrácí už sedm ran.


Má Mickelson protekci? Hatton po WGC zuřil Nečekanou dohru má dva týdny staré vítězství Phila Mickelsona na WGC-Mexico Championship. Angličan Tyrrell Hatton totiž pro podcast Sky Sports prozradil příhodu z finálového kola, která mu pořádně hnula žlučí. A dodnes vlastně nechápe, co se na hřišti stalo.


Korda hrála poprvé driverem z fairwaye, je v TOP 10 Jessica Korda prožila báječný vstup do dalšího turnaje LPGA. Na Bank of Hope Founders Cupu byla už po šesti jamkách pět ran pod par, což by po prvním kole stačilo na dělené první místo. V závěru si ale o dvě rány pohoršila, přesto se drží v TOP 10 na děleném devátém místě.