Spilková předvedla skvělý závěr. Vynesl ji na 12. místo

Ještě čtyři jamky před koncem ActewAGL Canberra Classic šla Klára Spilková v paru a pohybovala se na konci čtvrté desítky leaderboardu. Pak ale přišla závěrečná exploze čtyř berdíků a najednou z toho bylo další výborné umístění na Ladies European Tour.


11. 2. 2018   GolfExtra.cz  


Spilková byla v Austrálii nakonec jedinou ránu od TOP 10. Přitom až do závěrečné sekvence čtyř jamek nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží další velmi dobrý výsledek na LET.

"Mám radost, byl to moc příjemný týden, korunovaný vyrovnanou hrou," komentovala Spilková výkon 4 pod par (72, 72, 68) v Royal Canberra Golf Clubu.

Turnaj přitom nezačala dobře. Po prvních devíti jamkách byla v pátek na skóre +4. "Na první devítce jsem hledala tempo a na dvou jamkách minula dva metrové putty. Greeny jsou tu hodně tvrdé a někdy je potřeba hrát i před ně, což jsem ne vždy dobře vypočítala a odskok mi nepomohl."

Druhá devítka úvodního kola ale byla od té první jako den a noc. "Začala jsem hrát znovu jen na pocit, dala jsem pár hezkých puttů a stáhla výsledek zpět na par."

I druhé kolo zahrála Spilková v paru a prošla tak cutem s náskokem jediné rány, když její hra už postrádala výkonnostní vlnu z prvního kola.

"Druhé kolo jsem hrála už vyrovnaně, ale bohužel jsem nevyužila pětipary, na kterých se dalo hrát druhou ránu na green a skórovat. Bylo 35 stupňů, pořádné teplo," ohlédla se Klára za sobotním výkonem.

V paru šla i v neděli po 14 jamkách, když zahrála tři bogey (2, 5 a 12) a tři birdie (4. 6 a 7).

"Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových puttech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila," řekla ke svému parádnímu finiši.

Turnaj vyhrála s náskokem šesti ran Korejka Jiyai Shin. Bývalá světová jednička zahrála parádní třetí kolo za 64 ran a jasně si došla pro svou druhou výhru na tomto podniku v kariéře.

Hned po turnaji se Spilková se svým kedíkem Martinem Konečným přesunula v rámci Austrálie do Adelaide. Zkusí tam kvalifikaci o Australian Women´s Open, kde se utká 104 hráček o tři místa na podniku LPGA.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

GolfExtra.cz
Foto: Tristan JonesSdílet tento příspěvek