Váňová se zlepšila, ale cut byl daleko. V Austrálii končí

Výrazně lepší výkon a s tím spojený výsledek předvedla ve druhém kole Women's NSW Open česká golfistka Šideri Váňová. Par sice v Coffs Harbour Golf Clubu opět nepokořila, ale zahrála o sedm ran lépe než ve čtvrtek a posunula se díky tomu o 13 příček.


3. 3. 2018   GolfExtra.cz  


Váňová má za sebou premiérový turnaj Ladies European Tour z pozice stálé členky okruhu. Tou se stala díky úspěšně zvládnuté Q-school v loňském roce a letos si tak bude moci zahrát většinu turnajů.

Z prvního z nich však odjíždí zklamaná.

A to především kvůli nepovedenému prvnímu kolu. Možná i lehká nervozita stála za výsledkem 80 ran (+9), po kterém bylo takřka jisté, že si finálová kola na čtvrtém letošním turnaji LET nezahraje.

Česká profesionálka se s tím ale nechtěla smířit a do druhého kola vstoupila velmi dobře. Po čtyřech parech zahrála dva berdíky na jamkách pět a šest, což jí dalo alespoň teoretickou šanci na možný postup cutem.

Jenže to by musela v nastoleném trendu pokračovat a polepšit si ještě o čtyři rány. Cut se totiž nakonec zastavil na plus třech. To se ale Váňové nepovedlo, naopak si kvůli čtyřem bogey o čtyři rány pohoršila na konečně skóre +11 a dělené 105. místo.

Spravit náladu si může už v příštím týdnu na Investec SA Women's Open, kterého se také zúčastní a kterým bude zakončen letošní australský swing Ladies European Tour. Hrát se bude o 8. března ve Westlake Golf Clubu.

Aktuální turnaje Women's NSW Open mají nejlépe rozehraný domácí amatérka Jihye Park s Francouzkou Justine Dreher, které v polovině akce dělí se skóre -6 první místo. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

GolfExtra.cz 
Foto: LET - Tristan Jones Sdílet tento příspěvek