Klára Spilková těsně pod vrcholem. O vítězství přišla v play off

Klára Spilková byla na Lalla Meryem Cupu v Maroku strašně blízko obhajobě svého loňského prvního vítězství na Ladies European Tour. O svůj druhý titul na evropské elitní túře přišla až v play off na dodatečné druhé jamce. I tak ale slaví další skvělý úspěch v kariéře.


22. 4. 2018   GolfExtra.cz  


Bylo to největší drama, jaké mohlo být. O vítězce podniku nejvyšší evropské série nerozhodlo ani 72 jamek. Po čtyřech kolech měla trojice hráček na čele leaderboardu skóre -3. Byla mezi nimi i Spilková, která si play off vybojovala berdíkem na předposlední jamce finálového kola.

Česká jednička přitom ještě pět jamek před koncem ztrácela dvě rány na své dvě konkurentky. Díky birdie na 14. a 17. jamce se však dotáhla. Pomohla také chyba Švédky Haglund na šestnáctce a fakt, že Australanka Kemp zahrála na jedenáctce dabláče a pak již nedokázala skórovat.

Play off se hrálo na 18. jamce. Na poprvé na ní zahrály všechny tři hráčky par. Na podruhé už Haglund zahrála birdie, zatímco Spilková s Kemp pouze zopakovaly své předchozí pary.

"Právě teď mám v sobě tolik emocí. Od minulého týdne jsem byla tak nervózní. A když jsem nebyla, tak to na mě přišlo v momentě, kdy jsem vstoupila na hřiště. Bylo to bláznivé. Doufám, že jsem si to schovala na příští týden. Předvedla jsem tady skvělý výkon a jsem za to vděčná,"komentovala své představení v Maroku Spilková.

Třiadvacetiletá Češka vstupovala do finále se ztrátou dvou ran na samostatném třetím místě. Před ní byly jen Kemp a další Švédka Lynn Carlsson. Ty však zahrály 74, resp. 75 ran. Kemp to stačilo na play off, Carlsson se propadla na čtvrté místo.

Byla to naopak Haglund, která zaútočila zezadu. Kolem za -2 se ujala v klubovně vedení a čekala, jak dopadnou její soupeřky

Ani Spilková ve čtvrtém kole nejdřív nevypadala, že bude bojovat o vítězství. Dlouho se jí nedařilo skórovat. Naopak ztratila dvě rány po bogey dvojce a šestce. První berdík na devítce tak přišel vhod. Spilkovou držel na dostřel, protože i soupeřky před ní chybovaly.

S dalším bogey na jedenáctce její šance aspoň na play off opět zmenšily, ale Spilková ukázala, jak velká je bojovnice. Potřebovala dva berdíky, a ty také uhrála.

Pak již přišla rozehrávka o vítězství, ve které byla nejšťastnější Haglund. Za triumf si připsala 67 500 eur. Obě poražené z play off si z Maroka odvezou přesně polovinu, tedy 33 750 eur (855 225 korun). Spilková se díky tomu posunula na třetí místo v Order of Merit.

Závěrečné kolo nevyšlo druhé Češce startující v Maroku Šideri Váňové. Zopakovala v něm výsledek z prvního, tedy 78 ran (+6), což nestačilo ne lepší, než na 53. místo. První cut v kariéře na Ladies European Tour už ji ale nikdo nevezme.

Konečné výsledky naleznete zde.

GolfExtra.cz, foto Tristan JonesSdílet tento příspěvek