Po prvním kole na Zbraslavi vede Slovinka Babnik, tři Češky v top 10

Slovinka Pia Babnik, i navzdory tomu, že je jí teprve 17 let, potvrzuje na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge na pražské Zbraslavi roli favoritky. Po prvním kole vede se skóre -5 o jednu ránu před dvojicí Seveřanek – Finkou Tiiaou Koivisto a Švédkou Sarah Nilsson. Hned těsně pod pomyslnými stupni vítězek je po úvodní rundě i česká amatérka Sára Kousková, která se dělí o 4. pozici se skóre -3. Do top 10 se vešly ještě dvě další české hráčky.


17. 9. 2020   GolfDigest.cz  


Kousková sice hned v úvodu ztratila ránu. To když na druhé jamce zahrála bogey, ale od té chvíle už ani jednou nechybovala a postupně přidala čtyři birdie, jinak samé pary. Nakonec zahrála 69 ran a dělí čtvrtou pozici.

Na sedmou pozici se propracovala další česká amatérka Agáta Vahalová, jejíž karta byla o poznání pestřejší než Kouskové – vedle pěti birdie zapsala i tři bogey a 70 ran ji zajistilo sedmé místo po prvním kole.

Nejlepší českou profesionálkou po první rundě je Kristýna Napoleaová. Se skóre -1 dělí osmou příčku. Na dohled první desítky je ale i další česká profesionálka Lucie Hinnerová, která dohrála kolo v paru a patří ji dělené 13. pozice.

Šanci projít cutem ale má aktuálně ve startovním poli 77 hráček, protože Američanka Ashely Shim byla diskvalifikována poté, co zmeškala start a ještě dorazila na špatné odpaliště, ještě přibližně dvacítka českých golfistek.

Roli favoritky zatím bezezbytku potvrzuje 17letá Slovinka Pia Babnik. Její karta nebyla sice bez poskvrny, ale na tři bogey dokázala reagovat dokonce osmi birdie, což ji vyneslo do čela, byť o jedinou ránu.

Turnaj pokračuje ve čtvrtek druhým kolem, které startuje už v 8:30. Hned v prvním flightu nastoupí právě Pia Babnik společně s českou hráčkou Kristýnou Frýdlovou, z desítky startuje ve stejném čase flight s českou profesionálkou Kateřinou Vlašínovou.

Výsledky 1. kola: https://letaccess.com/reports-page/?tourn=5010&season=2020&report=tmscores~season=2020~params=P*1SRC01~Sdílet tento příspěvek