Klára Spilková je vítězkou ankety Golfista desetiletí

Klára Spilková se stala premiérovou vítězkou ankety Golfista desetiletí. Ocenění získala při vyhlašování cen Golfista roku pod záštitou PGA of Czech republic a zároveň spolu s Ondřejem Lieserem ovládli kategorii mezi profesionály.


11. 4. 2021   Golfista Roku  


Spilková se stala premiérovou vítězkou ankety Golfista desetiletí

 

Praha 10. dubna (ČTK) - Klára Spilková se stala premiérovou vítězkou ankety Golfista desetiletí. Ocenění získala při vyhlašování cen Golfista roku pod záštitou PGA of Czech republic a zároveň spolu s Ondřejem Lieserem ovládli kategorii mezi profesionály.


Šestadvacetiletá Spilková v uplynulé dekádě působila na Ladies European Tour, na které slavila titul v Maroku. Před třemi lety si pak jako první Češka zajistila kartu na elitní LPGA Tour. "To jsou mé tři největší momenty," uvedla Spilková v tiskové zprávě a dodala: "Jsem vděčná, že můžu ukázat cestu, že to je možné, i když je to občas náročné, ale beru to jako poctu."


Posedmé v anketě Golfista roku vyhrála hodnocení profesionálek. "Jako každý rok je to pro mě velká pocta, byť ten uplynulý rok byl hodně zvláštní,“ připomněla, že loni se kvůli koronaviru hodně turnajů rušilo, což se promítá i do letošní sezony. Spilková dosud neměla v tomto roce šanci dostat se do turnaje LPGA a prvního startu se dočká příští týden na Havaji.


Mezi profesionály kraloval anketě Lieser, jenž se loni stal celkovým vítězem zkrácené sezony Challenge Tour a jako první český golfista v historii získal kartu na European Tour. "Byl to určitě zvláštní rok, ale pro mě byl z pohledu golfu neobyčejně úspěšný," řekl Lieser.


Zatímco Spilková a Lieser ovládli profesionální kategorii, mezi amatéry uspěl taktéž Jiří Zuska. Nejlepší amatérkou v Golfistovi roku se stala Sára Kousková, objevem roku 2020 je amatérka Denisa Vodičková. Společenský večer se kvůli koronavirovým omezením nekonal v prostředí pražského Žofína a byl natáčený v golfovém resortu Panorama Kácov.

 Sdílet tento příspěvek