Pospíšil se v Rakousku o ránu nevešel do TOP 10

Čtyři Češky rozehrály v pátek ve Švýcarsku VP Bank Ladies Open, druhý letošní turnaj Ladies European Tour Access Series. Nejlépe z nich začala amatérka Patricia Macková, která se skvělým finišem dostala na skóre -2. V paru obešla první kolo Šideri Váňová.


27. 4. 2018   GolfExtra.cz  


O jednu ránu méně a Michal Pospíšil by se býval vešel do TOP 10 pořadí turnaje Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu. I když předvedl ve finálovém kole konzistentní výkon a došel v paru, celkové skóre -6 nestačilo na lepší než na konečné dělené 12. místo.

Pospíšil to měl v Haugschlagu po dvou kolech rozjeté výborně. Po rundách za 70 a 68 dělil šesté místo a měl na dohled špičkový výsledek, i když přímo na vítězství to se ztrátou šesti ran na čelo leaderboardu nevypadalo.

Místo útoku na co nejlepší umístění ale nejlepší Čech na turnaji vypadl z TOP 10. Pátek začal s bogey na dvojce. Na pětce se vrátil do paru. Následujících sedm jamek obešel v paru, ale bylo jasné, že na TO 10 bude potřebovat jednoho berdíka.

Ten opravdu přišel na 13. jamce, ale Pospíšil své postavení neudržel. Dvě jamky před koncem zahrál na sedmnáctce druhé bogey a z elitní desítky vypadl. Nepřekonal tak své letošní nejlepší umístění na Pro Golf Tour, kterým bylo dělené sedmé místo z ledového Egypta.

Druhý z Čechů, který v Haugschlagu prošel cutem, dokončil turnaj na děleném 48. místě. Martin Příhoda prožil pestré kolo, v němž zahrál tři birdie, čtyři bogey a jedno double bogey. Výsledkem bylo kolo za +3 (75 ran). Stejné skóre měl Příhoda i v celém turnaji.

Vítězem Haugschlag NÖ Open 2018 se stal Francouz Mathieu Decottignies Lafon, který rozhodl o svém triumfu skvělým finálovým kolem za 65 ran. Pospíšil za ním zaostal celkově šest ran. Příhoda o patnáct.

Konečné výsledky naleznete zde.

Golfextra.cz
Foto: Ladislav Adámek
 Sdílet tento příspěvek