Příští týden se vrací Amundi Czech Ladies Challenge, i přes nynější situaci s hvězdným obsazením

Za necelý týden startuje jeden z vrcholů české golfové sezóny. Amundi Czech Ladies Challenge, který se uskuteční od 3. do 5. června 2021, přilákal na Konopiště i přes pandemické komplikace téměř 100 hráček z 24 zemí světa.


28. 5. 2021   GolfDigest.cz  


Jsem rád, že ve startovním poli bude několik zvučných jmen evropského ženského golfu. Do Čech se např. vrací i vítězka první Czech Ladies Challenge z roku 2017, sympatická Francouzka Lucie Andre,“ kvituje Luboš Klikar, technický ředitel České golfové federace. „Zahušťování kalendáře turnajů vinou pandemie, řada trvajících restrikcí a přímá časová kolize našeho turnaje s turnajem Ladies European Tour ve Francii výrazně ovlivnila počet hráček, které na Konopiště přijedou. Nicméně i přes veškeré komplikace se povedlo organizátorům přilákat velmi kvalitní startovní pole, které prověří síly našich nejlepších domácích hráček,“ shrnuje startovní pole zkušený matador, pro kterého je Amundi Czech Ladies Challenge v posledních letech jedním z golfových vrcholů sezóny.

České hráčky

České hráčky, kterých bude ve startovním poli nakonec 29, budou zastoupeny všemi nejlepšími domácími amatérkami. Z profesionálek bude chybět jen Klára Spilková, hrající na zámořské LPGA Tour. Největší zastoupení bude mít s 9 hráčkami Prague City Golf Club, který bude reprezentovat i nejlepší česká amatérka posledních let, Sára Kousková.

Ta má čerstvě za sebou, společně s Patricií Mackovou, historický zápis pro celý český golf. V tomto týdnu se obě hráčky zúčastnily finálového turnaje americké universitní ligy NCAA. Zatímco University of Maryland s Patricií Mackovou neprošla do finálových bojů, texaská univerzita Sáry Kouskové se do play-off podívala. Česká hráčka obsadila v nejsilnější světové amatérské konkurenci individuální 15.místo a pomohla tím postoupit University of Texas do čtvrtfinále. Tam také přispěla svým bodem k vedení, nicméně ani ten nakonec k postupu do semifinále nestačil. „Z finále NCAA odjíždím asi převážně spokojená. Samozřejmě jsme byli velmi blízko k ještě lepšímu výsledku, ale přeci jen být v nejlepší osmičce týmů v celé Americe je úžasný výsledek,“ popisuje pocity po finále NCAA Kousková. „Individuální výsledek byl příjemnou tečkou za konzistentní americkou částí sezóny a pozitivně mě naladil na turnaje v Evropě,“ dodává k první části sezóny jednadvacetiletá Češka, která se rozhodla na Amundi Czech Ladies Challenge startovat i přes pozvánky na zahraniční turnaje. „Přiletím sice pár hodin před turnajem, ale už se na atmosféru v Česku moc těším. Jsem vděčná ČGF za jejich podporu, která ostatně byla hlavním důvodem toho, proč jsem se rozhodla přijet na Konopiště a oželet turnaje v zahraničí.“

Klára Sionková obdržela divokou kartu od společnosti Amundi

Zatímco Sára Kousková je na sklonku své amatérské kariéry a plánuje příští rok přestup k profesionálkám, na jejím začátku se nachází teprve patnáctiletá česká amatérka Klára Sionková. Ta obdržela divokou kartu od společnosti Amundi, generálního partnera Czech Ladies Challenge. "Když jsem se dozvěděla, že jsem od společnosti Amundi obdržela divokou kartu, byl to pro mne velmi příjemný šok. Jsem jim velmi zavázaná a věřím, že jak při samotném turnaji, tak v budoucnu, nezklamu jejich důvěru," říká mladá naděje českého golfu, která se v loňském roce stala nejlepší kadetkou na Národní golfové tour mládeže. "Bude se jednat o mou premiéru na profesionálním okruhu, takže jsem plná očekávání, nicméně převládají u mne pozitivní pocity. A cíle? Budu se snažit hrát co nejlépe, chci mít z hry především radost. A pokud se mi podaří projít cutem, budu určitě spokojená," přidává Klára Sionková (Albatross GC), dcera dlouholetého českého fotbalového reprezentanta Libora Sionka.

„Pro divokou kartu jsme hledali hráčku, pro kterou by byl náš turnaj příležitostí, jak se v golfu posunout dál, na vyšší metu. Z našeho pohledu patří někomu, kdo by se na turnaj nedostal, nikoli však kvůli slabé výkonnosti, ale např. kvůli nízkému věku. Nabízet příležitosti a rozvíjet talenty je jeden ze tří pilířů, které v Amundi ctíme – kromě ochrany životního prostředí (E), angažování se v řízení společnosti (G), je to podpora společenská/sociální (S),“ vysvětluje Franck du Plessix, CEO Amundi Czech Republic Asset Management, důvody, které hrály svou roli při udělování divoké karty. „Při pečlivém hledání jsme narazili na Kláru Sionkovou, která nedávno i přes svůj mladý věk zvítězila na prestižním turnaji Czech Golf Amateur Tour. Líbila se nám její sportovní všestrannost, zdravé ambice i důraz, který sama klade na dobré vzdělání. Podle nás je ukázkovým příkladem sportovce, který si zaslouží podporu,“ dodává du Plessix s tím, že bude se zaujetím sledovat výkony Kláry Sionkové při její premiéře ve světě velkého golfu.

Turnaj pod záštitou ČOV

Důležitost pořádání turnajů tohoto formátu si uvědomuje i Český olympijský výbor, který podporuje již po několikáté Amundi Czech Ladies Challenge svou záštitou. „Organizovaný amatérský i vrcholový sport obecně dostal během pandemie hodně na frak a je důležité, aby se co nejrychleji opět nastartoval a dostal do tempa,“ vysvětluje Petr Graclík, generální sekretář ČOV. „Věříme, že je důležité, aby akce tohoto typu měla každoročně pevné místo v českém golfovém kalendáři. Setkání a srovnání většího počtu českých hráček se světem je pro jejich rozvoj velmi žádoucí a přínosné. Zároveň turnaj opět prověří české pořadatelské dovednosti, které vždy obstály na výbornou,“ dodává Graclík k akci, která se uskuteční od 3.do 5. června na Konopišti.

Veškeré informace o turnaji, včetně aktualit, a doprovodného programu naleznete na stránkách www.czechladieschallenge.cz

Foto: Zdeněk SlukaSdílet tento příspěvek