První tituly golfové sezóny berou Agáta Křenková a Nizozemec Neville Ruiter

Patnáctiletá Agáta Křenková a devatenáctiletý Neville Ruiter z Nizozemska ovládli Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky, které dnes skončilo v Dýšině u Plzně. Získali tak vůbec první tituly v letošní golfové sezóně.


31. 5. 2021   GolfDigest.cz  


První golfový národní šampionát roku potvrdil nevyzpytatelnost systému hry na jamky. Nejlepší hráči z kvalifikace na rány postupně vypadávali z pavouka a do dalších kol se tak probojovávali golfisté z nižších pozic, kterým se na úvod příliš nedařilo.

Vítězka ženské kvalifikace Dominika Burdová dlouho odolávala, ale ve finále také narazila. Její přemožitelkou (4/3) se stala teprve patnáctiletá Agáta Křenková, která svým prvním titulem v dospělé kategorii navázala na svoji loni v prosinci zemřelou babičku Ludmilu Křenkovou, která získala v různých kategoriích 48 titulů.

V semifinále ale měla pozdější vítězka namále, proti Amálii Tauer se radovala až na 20. jamce. Bronz nakonec odváží Kristina Lebová po výhře 3/2 nad Tauer.

V mužské části pavouka se probili do nedělního odpoledního finále po kvalifikaci dělený patnáctý David Benák a pátý Neville Ruiter, nakonec se radoval zahraniční účastník (1up).

Domácí Dan Hlaváček se neprobojoval do boje o zlato právě přes Benáka (2/1) a v souboji poražených pak podlehl vysoko (6/4) svému reprezentačnímu spoluhráči Davidovi Tomimu.

Konečné pořadí
Muži: 1. Neville Ruiter (Nizozemsko), 2. David Benák (GC Kunětická Hora), 3. David Tomi (Albatross GC Praha)

Ženy: 1. Agáta Křenková (GC Austerlitz), 2. Dominika Burdová (GC Grabštejn), 3. Kristina Lebová (Prague City GC)

Pavouk muži
Pavouk ženySdílet tento příspěvek