Golfisty roku 2021 mezi profesionály se stali čeští olympionici Klára Spilková a Ondřej Lieser

Rok 2021 byl na české golfové scéně mimořádně pestrý a vmnoha okamžicích přelomový s řadou rekordních zápisů. Mezi profesionály se nejlepšími golfisty stali oba čeští olympionici Klára Spilková a Ondřej Lieser.


10. 4. 2022   Golfista Roku  


Tradiční anketa českého golfu letos vyhlásila nejlepší hráče hned v sedmi kategoriích. Rok 2021 byl na české golfové scéně mimořádně pestrý a vmnoha okamžicích přelomový s řadou rekordních zápisů. Mezi profesionály se nejlepšími golfisty stali oba čeští olympionici Klára Spilková a Ondřej Lieser. 


Klára Spilková na olympijských hrách v Tokiu skončila na 23. místě a vylepšila své umístění z předchozích her v Riu de Janeiru, dvakrát se na LPGA dostala do top 20, ale trochu doplatila na malý počet startů. I to byl důvod, proč v závěru roku kartu na LPGA neudržela. I tak zůstává českou golfovou jedničkou. 
„Největším zážitkem roku byl samozřejmě start na olympijských hrách v Tokiu. Snažila jsem se tam odevzdat co nejvíc. Mám za sebou dvanáct let na profesionální scéně, někdy to byla lepší sezona, někdy horší. Ta loňská se tak docela nepovedla, takže mým cílem je dostat se zpátky na LPGA,“ konstatovala nejlepší česká profesionálka v anketě Golfista roku 2021. 


Olympijské Tokio bylo jedním z vrcholů kariéry i pro Ondřeje Liesera, který pod olympijskými kruhy startoval jako první český golfista v historie. „Olympijské hry jsou vrcholem pro každého sportovce. Platí to i pro mě. Loni jsem se dostal o ligu výš do DP World Tour a dalo mi to opět nové zkušenosti,“ uvedl Ondřej Lieser. 


Nejlepší amatérkou se v anketě Golfista roku 2021 stala Sára Kousková, která loni vyhrála nejen jeden univerzitních turnajů v zámoří, ale také podnik profesionální LET Access Series. Mezi amatéry získal vítěznou trofej Jiří Zuska, mezi jehož nejcennější výsledky patřilo 11. místo z mistrovství Evropy. 
Nově se v anketě Golfista roku vyhlašoval golfový talent roku a golfový moment roku. Vítězem prvně jmenované kategorie se stal Filip Jakubčík, o moment roku se postaral Filip Mrůzek. Jeho 12. místo z turnaje DP World Tour D+D Real Czech Masters na Albatrossu je historicky nejlepším umístěním českého hráče na podniku „první evropské ligy“. 


V rámci ankety Golfista roku 2021 se také oceňoval nejlepší golfový areál České republiky, a tím se stal golfový resort Panorama Kácov. 


Anketa GOLFISTA ROKU patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v České republice, je oficiálním projektem českého golfu pod záštitou PGA of Czech Republic a největší odbornou anketou svého druhu, která každým rokem oceňuje amatérské i profesionální hráče. 


Základem nominací jsou oficiální žebříčky ČGF, výsledky české profesionální PGA a žebříček Golf Digest C&S Order of Merit zahrnující kompletní výsledkový servis českých hráčů na domácích i zahraničních turnajích. Do ankety přispívají amatérští i profesionální hráči, sportovní kluby a trenéři a do konečných výsledků promlouvají i hlasy fanoušků a široké veřejnosti. 


Hlavními partnery ankety jsou společnosti Mercedes-Benz PRAHA, Hästens, a JCDecaux a ČT SPORT. Děkujeme i Panorama Kácov za poskytnutí resortu k natáčení. 

 Sdílet tento příspěvek