Kaskádu si podmanil Dán Simonsen, nejlepším Čechem Jakubčík

Dán Martin Leth Simonsen se konečně dočkal titulu na Challenge Tour, když opanoval Kaskáda Golf Challenge. Nejlepším českým hráčem se stal Filip Jakubčík.

20. 6. 2022   GolfDigest.cz

Stylem start-cíl si Martin Leth Simonsen došel pro svůj první titul na okruhu, na kterém se pohybuje s přestávkami již od roku 2022. Dán neměl konkurenci ani ve finále, bez jediné chyby a se čtyřmi birdie posunul své skóre na celkových -20.

Druhého Marco Pengeho z Anglie porazil o čtyři rány, skvělou formu potvrdil třiatřicetiletý Švéd Jens Dantorp, jenž po třetím triumfu v kariéře před měsícem ve Španělsku skončil pátý ve Skotsku, následně třetí opět ve Španělsku a nyní získal další "bronzovou" pozici.

Z českých hráčů skončil nejvýše Filip Jakubčík. Finálovou rundu zahrál jeden úder pod par hřiště a s celkovým výsledkem -4 obsadil dělenou 31. pozici. Šimon Zach naopak jednu ránu nad par nabral a končí dělený šestatřicátý.

Cutem prošel i Gordan Brixi, víkend se mu ale podle představ nevydařil a včera i kvůli triple-bogey ze čtyřparové dvanáctky padl na dělenou 56. příčku. Výborný turnaj má poté za sebou slovenský golfista Tadeáš Teťák.

Ve finále kromě dvou chyb šestkrát zaskóroval a sedm ran pod par mu vygeneralo skvělé dělené 21. místo.