To nejlepší přišlo až na konec. Na Czech Open vede Francouz Brun

Francouz Julien Brun naplnil bezezbytku roli favorita a po prvním dni vede turnaj Czech Open 2022 s dotací půl milionu korun se skóre -7 o jedinou ránu před Tadeášem Sedláčkem a o dvě před početnou skupinou pronásledovatelů s výsledkem 5 ran pod par. Mezi nimi je i obhájce loňského titulu Filip Mrůzek.


11. 8. 2022   GolfDigest.cz  


Z dopoledních flightů vstoupil do turnaje nejlépe Tadeáš Sedláček, který se bleskově přesunul z turnaje Pro Golf Tour v Německu, kde neprošel cutem. V Berouně se mu dařilo mnohem lépe – v úvodní rundě zahrál jediné bogey, které bohatě vyvážil sedmi birdie.

Jedinou ránu na něj ztrácí hned trojice pronásledovatelů se skóre 5 ran pod par – profesionálové Filip Mrůzek, který obhajuje loňské vítězství, a David Benák a amatér David Tomi.

Mrůzek startoval z desítky, na které hned zahrál birdie, ale po bogey na jamkách 13 a 13 se propadl na skóre +1. Čtyřmi birdie ale skóre opět otočil do červených čísel a povedl se mu závěr – eagle na sedmičce a birdie na devítce.

„První jamka se povedla, ale pak to bylo horší. Dva trojputty a byla z toho dvě bogey. Pak jsem ale zabral, otočil skóre. Nebylo to špatné, jsem spokojený. Ostatně, je to moje nejlepší první kolo na turnaji v Berouně,“ konstatoval Mrůzek, který už na Czech Open vyhrál jako jediný třikrát.

I pro Aleše Kořínka byla cesta na Czech Open ve znamení přesunu z Německa a v jeho podání to bylo zvláštní první kolo. Až na závěrečné osmnáctce zahrál první birdie dne, ale předtím si připsal i eagle na sedmičce. A protože ani jednou nechyboval, bylo z toho skóre -3 a průběžné sedmé místo.

„Ani nevím, jak kolo hodnotit. Zahrát první birdie až na osmnáctce, to už se mi dlouho nestalo,“ konstatoval bývalý brankář fotbalového Zlína.

Tlačenici v horních patrech leaderboardu ještě odpoledne zahustili nejprve Matěj Bača a posléze i Stanislav Matuš, kteří zahráli 5 ran pod par. „Start nebyl ale ani trochu optimální. Po sedmi jamkách jsem byl plus dva, ale na sedmnáctce jsem zahrál birdie a na osmnáctce eagle, a to mě nakoplo,“ konstatoval Bača, který startoval z desítky.

Druhou devítku zvládl se skóre -4 a celkově tak amatér, který před rokem skončil na turnaji Czech Open v Berouně druhý, dohrál pět ran pod par. „Druhý eagle jsem ještě dal na devítce. Uvidíme, co bude dál. Konkurence je tady letos větší než loni,“ dodal Bača.

Jeho spoluhráč ve flightu Šimon Zach mohl litovat nepovedeného závěru – na posledních dvou jamkách zahrál dvě bogey a kolo dohrál jednu ránu pod par. „Jinak bych kolo bral, ale konec se ani trochu nepovedl,“ neskrýval své rozladění.

Dobře nezačal ani Matuš. „Hned na desítce se mi míček smolně odrazil do vody a bylo z toho bogey. Rozjíždělo se to pomalu, ale nakonec to bylo moje nejlepší první kolo v Berouně na Czech Open,“ okomentoval Matuš své první kolo.

To nejlepší přišlo až na konec. Až Brun, který nastoupil v závěrečném flightu, překonal dosud vedoucího Sedláčka. Odehrál kolo s jedním bogey, ale také se šesti birdie a jedním eaglem na osmnácté jamce, která byla jeho devátou.

„Jsem nadmíru spokojený. V poslední době jsem mnohem víc trénoval a nehrál jsem, takže jsem se potřeboval dostat znovu do turnajového nastavení. Beru turnaj jako přípravu na Czech Masters, ale musím říct, že se mi dnes dařilo skórovat, nedělal jsem chyby. Nadchlo mě i hřiště. Hrál jsem tady poprvé. Líbí se mi a je ve fantastické kondici,“ pochvaloval si lídr turnaje, který členem první evropské ligy DP World Tour.

Společně s ním dohrál ve flightu i Michal Pospíšil, který ještě rozšířil početnou skupinu hráčů na děleném 3. místě se skóre -5. „Zahrál jsem i jedno bogey, když jsem smolně trefil strom, ale jinak jsem spokojený. Pět pod par je hodně dobrý vstup do turnaje,“ poznamenal Pospíšil, který jen o den dřív dohrál dělený osmý na turnaji Pro Golf Tour v Německu.

Turnaj Czech Open pokračuje v pátek druhým kolem a po něm následuje cut, kterým projde do víkendových kol nejlepších 40 hráčů plus na dělených pozicích.Sdílet tento příspěvek