V rozehraném druhém kole ALTEPRO Trophy 2022 by EXTEC v čele Jannik De Bruyn

Až v sobotu bylo dohráno první kolo turnaje ALTEPRO Trophy 2022 by EXTEC na hřišti v Kynžvartu. Po převrtání jamek na nové pin pozice vzápětí po průchodu posledního flightu prvního kola devítkou a osmnáctkou odstartovalo kolo druhé. Část hráčů za sobotu absolvovala 36 soutěžních jamek. I dnešní program však předčasně ukončila tma a dohrávat se bude zítra. Po nedohraných dvou kolech je v čele Němec De Bruyn, z českých hráčů je na tom nejlépe Jan Cafourek s výkonem -5 po odehraných 8 jamkách (T2).


28. 8. 2022   GolfDigest.cz  


Jan Cafourek dnešní výkon komentoval: Možná mi někde v hlavě vrtala ta situace s De Bruynem a na prvních jamkách mi narušovala koncentraci. Důležité bylo, že se mi po dvou bogey podařilo oklepat a dnešní hru jsem zakončoval třemi birdies v řadě. Díky tomu se mi bude dobře spát. Pro zítřek mám jediný cíl, hrát co nejlíp a vyhrát.“ Na trojce (dlouhý pětipar přes strž) Cafourek zahrál druhou ránu hodně doleva a musel se jen vyklepávat, následně si přihrál na dva metry k tyči a pat neproměnil. Hned na další jamce se vyhrával z vody a ne tak, jak si asi představoval, výsledkem bylo další bogey. Vše se ale vzápětí v dobré obrátilo.

Lídr po prvním dni Němec Jannik de Bruyn čelil totiž v průběhu soboty hrozbě diskvalifikace, protože nebylo jasné, zda ukončil hru po siréně (pro tmu) podle pravidel. Nakonec ve hře pokračovat mohl a ukáže se, zda naváže na svůj rekord kynžvartského hřiště -7 z prvního kola. Dosavadní nejlepší výkon ze zadních odpališť držel Julien Brun (F), -6, též v dešti.

Slušně si dnes vedl i Aleš Kořínek, který po odehraných devíti jamkách dělí patnáctou pozici s výkonem -1.

Příjemným překvapením byl spolehlivý výkon mladého českého amatéra Davida Tomiho, který i přes obrovskou porci jamek dnes dokázal dojít celkově even par a má velkou šanci projít velmi přísným cutem (40+T). Výkon +1 dává značnou šanci na cut i Timoteji Formánkovi a je možné, že do cutu pronikne ještě někdo z „mladých pušek“ českého golfu.

Turnaj ze série Pro Golf Tour se hraje v tradičním srpnovém termínu, letos pouze na jednom hřišti, tom kynžvartském. Prize-money turnaje činí 30.000,- eur. Série třetí evropské ligy je pro hráče přitažlivá především možností získat hrací kartu na vyšší soutěž Challenge tour pro prvních pět hráčů v celkovém pořadí. V minulosti takto do vyšších golfových pater pronikli Marek Nový a Ondřej Lieser. Letos má ke kartě z Čechů zatím nejblíž Jan Cafourek, který drží deváté místo.

Promotérské divoké karty letos Česká 1 udělovala prioritně mladým českým amatérům ročníků 2004 – 2007.Sdílet tento příspěvek