SENZACE! Lieser vyhrál v play off Pro Golf Tour v Rakousku

Ondřej Lieser to dokázal. V Rakousku na Zell am See – Kaprun Open vyhrál turnaj série Pro Golf Tour, když v rozstřelu na druhé dodatečné jamce udolal Craiga Howieho ze Skotska. Do play off se přitom dostal berdíkem na závěrečné osmnáctce.


25. 7. 2018   GolfExtra.cz  


Před čtyřmi týdny v Polsku přišel Lieser o vítězství v rekordním deseti jamkovém play off s Francouzem Mathieu Decottignies Lafonem. Nyní už si svůj první triumf na Pro Golf Tour v kariéře vzít nenechal.

Lieser se od začátku turnaje v rakouských Alpách pohyboval ve špičce leaderboardu. Po prvním kole za 66 ran (-6) byl na děleném třetím místě. V pátek zahrál dokonce 64 ran (-8), stanovil nový rekord hřiště a před finále vedl o dvě rány.

Poslední kolo však bylo velmi dramatické. Profesionál z Mstětic o svůj malý náskok rychle přišel, protože jeho pronásledovatelé skórovali jak na běžícím páse, zatímco Lieser obešel první devítku v paru, když na ní zahrál birdie na pětce a devítce a bogey na čtyřce a šestce.

Po dalším birdie na desítce se Lieser dotáhl zpět na čelo leaderboadru, na kterém byl však v tu chvíli s dalšími pěti hráči.

Němec Jonas Kölbing sebral Lieserovi rekord hřiště, když zahrál 63 ran. 64 zahrál jeho krajan Maximilian Oelfke. Na skóre -16 se nakonec dostal i domácí amatér Lukas Lipold, stejně jako Holanďan Max Albertus.

Berdíkem na osmnáctce se ale na skóre -17 utrhnul Howie. Ještě předtím ale zahrál birdie i Lieser na čtrnáctce a opět se dotáhl do vedoucí skupiny se skóre -16. Na osmnáctce tak musel na poslední možnou chvíli zaskórovat, aby si vynutil aspoň play off.

Lieser v tu chvíli zahrál jako opravdový šampion, když na kýženého berdíka dosáhl. A tak šel podruhé ze svých letošních tří startů na Pro Golf Tour do play off. Tentokrát si už vítězství nenechal vzít.

Vedle 5000 eur jako odměnu pro vítěze si připíše také další body do světového žebříčku. V Order of Merit Pro Golf Tour vystoupá někam za první desítku a to po pouhých třech odehraných turnajích, ve kterých postupně obsadil všechna tři místa na stupních vítězů až po ten nejvyšší.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

GolfExtra.czSdílet tento příspěvek