SENZACE! Klára Spilková vyhrála turnaj LET v Maroku

Nepovedená sezona 2016 je zapomenuta, Klára Spilková hraje životní golf a připisuje si premiérové vítězství mezi profesionálkami! Díky senzačnímu finálovému kolu za 66 ran (-6) vyhrála Lalla Meryem Cup s celkovým skóre -8 o ránu před Norkou Suzann Pettersen.


13. 11. 2017   GolfExtra.cz  


Nepovedená sezona 2016 je zapomenuta, Klára Spilková hraje životní golf a připisuje si premiérové vítězství mezi profesionálkami! Díky senzačnímu finálovému kolu za 66 ran (-6) vyhrála Lalla Meryem Cup s celkovým skóre -8 o ránu před Norkou Suzann Pettersen.
Že se děje něco dobrého bylo patrné už začátkem dubna, kdy Spilková při své turnajové premiéře v roce 2017 skončila dělená čtvrtá ve Francii na Terre Blanche Ladies Open v rámci nižší série LET Access. Změna kouče tak velmi rychle přinesla své ovoce. 

Čtvrté místo z Francie byl ale pouze začátek. V tomto týdnu čekal na Spilkovou první turnaj v tomto roce na LET a od prvního kola byla ve hře o své nejlepší umístění v kariéře. Po prvním kole byla druhá, po druhém devátá a po třetím šestá se ztrátou čtyř ran na ty nejlepší.
V neděli však začala ztrátu velmi rychle stahovat. První birdie si připsala na pětce, druh na šestce a třetí na osmičce. Před závěrečnou devítkou se tak dostala na kontakt a motivovaná vidinou prvního profesionálního titulu pokračovala dál ve skvělé hře.

Čtvrté birdie dne na desítce znamenalo posun na skóre -6, na vedoucí Pettersen ztrácela v tu chvíli dvě rány.
A pak přišly klíčové okamžiky celého turnaje.

 

Zatímco 22letá Češka zahrála další dvě birdie na jamkách 13 a 14, Pettersen se po dvou bogey na jamkách 10 a 15 propadla a obě hráčky si vyměnily role. Najednou to byla Spilková, kdo byl ve vedení a koho ostatní naháněly.

Ve hře byla ještě Angličanka Annabel Dimmock, která si však po bogey na šestnáctce pohoršila na -6 a ztrátu už dohnat nezvládla. Pettersen si naopak berdíkem na sedmnáctce vytvořila další šanci, když ale musela bezpodmínečně zaskórovat na osmnáctce.

A to se jí dlouhým puttem do birdie nepovedlo její pokus zůstal krátký. Nejlepší česká golfistka se tak na počátku své sedmé sezony na Ladies European Tour mohla začít radovat ze zatím životního úspěchu. A také prvního českého vítězství na nejvyšším evropském golfovém okruhu.

"Nemohu tomu stále uvěřit. Je to skvělé, ale ani zatím necítím žádné zvláštní emoce. Možná to přijde zítra," řekl bezprostředně po dohrání v televizním rozhovoru. Během dohrávk závěrečných dvou flightů přitom nezamířila na putting, proč? "Meditovala jsem, možná i to mi nyní pomáhá držet své emoce pod kontrolou,"dodala.

 

30 NEJLEPŠÍCH FOTEK KLÁRY SPILKOVÉ Z TURNAJE ZDE

 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

GolfExtra.czSdílet tento příspěvek