Klára SPILKOVÁ opět královnou, ovládla 3. ročník anekty GOLFISTA ROKU

Profesionálka Klára SPILKOVÁ se stala absolutní vítězkou ankety GOLFISTA ROKU 2016. Dvaadvacetiletá česká profesionálka zvítězila v letošním ročníku ankety, která je největší veřejnou odbornou soutěží svého druhu v České republice. O absolutním vítězství Spilkové rozhodli svým hlasováním výkonnostní hráči, trenéři, sportovní novináři a zástupci golfových resortů.


13. 11. 2017   Golfista Roku  


Zatímco vyhlášení ankety Golfista roku roku měnilo potřetí místo a po zastávkách v jihomoravské Lednici a v Karlových Varech se další ročník odehrál v hotelu Ambassador Zlatá Husa v Praze, jméno absolutního vítěze, přesněji řečeno vítězky zůstalo stejné – pomyslný hattrick oslavila Klára SPILKOVÁ.

Šestá sezona na Ladies European Tour sice nepatřila v kariéře 22 leté hráčky k nejpovedenější, ale i tak vedle absolutního pořadí zvítězila i v kategorii nejlepší profesionálka a uhájila pozici první dámy českého golfu. Stejně jako kartu na příští sezonu „první evropské ligy“, byť se tak stalo až na posledním turnaji roku Omega Dubai Ladies Masters, kde obsadila dělené 14. místo. Klára Spilková nechyběla ani při premiéře golfu po dlouhých 112 letech na olympijských hrách v Riu de Janeiru. 

Mezi profesionály zazářil Filip MRŮZEK, který v roce 2016 prošel cutem na čtyřech turnajích Challenge Tour a na turnaji European Tour na Albatrossu si nejen zahrál po boku legendárního Johna Dalyho, ale také podruhé za sebou prošel v elitním evropském turnaji cutem. Jeho maximem na Challenge Tour bylo 15. místo v Itálii. Právě na turnaji Terre dei Consoli Open se 25letý gol sta blýskl skvělým výkonem, když na prvních devíti jamkách turnaje zahrál šest birdie v řadě a do karty zapsal neuvěřitelných 29 ran. Filip Mrůzek a Klára Spilková zvítězili i podle nově představeného žebříčku GolfDigest Order of Merit by CzechOne, který je dílem promotérské společnosti CzechOne a časopisu Golf Digest. Právě podle jeho kritérií chce anketa Gol sta roku v příštích letech nominovat nejúspěšnější české golfisty. 

V amatérských kategoriích získala mezi ženami nejvíc hlasů talentovaná 17letá Sára KOUSKOVÁ z Prague City Golf Clubu na Zbraslavi, mezi amatéry posbíral nejvíc hlasů Šimon ZACH z Golf Clubu Erpet Praha, který na loňském mistrovství Evropy v Tallinu zahrál svou první životní hole- in-one a v konečném účtování obsadil skvělé třetí místo. 

Před téměř dvěma stovkami hostů v hotelu Ambassador nechyběly v programu slavnostního večera ani další dvě tradiční kategorie – cena partnerů a cena sportovních novinářů. 

Cenu partnerů si odnesl další z českých golfových talentů, amatér Jiří ZUSKA mladší z Golf Clubu Podbořánky, který loni vyhrál v Anglii pod dohledem samotného Sira Nicka Falda jubilejní 20. ročník Faldo Series Grand Final a zařadil se mezi zvučná golfová jména předchozích vítězů, mezi nimiž jsou i Rory McIlroy, či Yani Tseng. 

Cenu novinářů za rok 2016 získala česká verze televizní stanice Golf Channel Česká republika a Slovensko, jediná televize, která vysílá golf 24 hodin denně a letos slaví 10. výročí od zahájení vysílání. 

Díky spolupráci se společností Produkce na jedničku s.r.o. si mohli celý galavečer vychutnat i golfoví fanoušci na sociální síti Facebook, kam se streamoval živý přenos. V programu vystoupili Michaela Gemrotová, Felix Slováček, Emma Smetana, český Freddie Mercury Jaroslav Břeský nebo operně rocková zpěvačka Iveta Aman. Martina Bárta poprvé v české premiéře zazpívala píseň „My Turn“ se kterou bude Česká republika bojovat v polovině května v soutěži Eurovize v Kyjevě. Celý záznam z galavečera je k dispozici na www.golfistaroku.cz a na facebookovém profilu.

O ANKETĚ GOLFISTA ROKU 

ANKETA GOLFISTA ROKU se řadí mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v ČR. Je nejširší soutěžní platformou v golfu, v níž si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu. Základem nominací jsou ofciální žebříčky ČGF a výsledky PGA a nově také podle žebříčku GolfDigest Order of Merit by CzechOne. Do ankety přispívají amatérští i profesionální hráči, sportovní kluby a trenéři. Své místo mají i hlasy z řad široké veřejnosti mezi fanoušky, kteří se o golf zajímají. 

Cílem ANKETY GOLFISTA ROKU je zvýšit povědomí o golfu a prezentovat tento sport jako celospolečenský fenomén a sportovní odvětví dostupné pro všechny. Měřeno herními možnostmi se ČR řadí do evropské špičky – k dnešku je v zemi 107 hřišť a 43 175 registrovaných golfistů. 

JAN HRUBEŠ
Founder & CEO projektu
t: +420 736 515 316 | e: jan.hrubes@golfistaroku.cz |
www.golfistaroku.cz | www.golfmasters.cz 

Markéta KLOSOVÁ 
produkce Thema Trade s.r.o.
t: +420 702 213 957 | e: klosova@thematrade.cz
www.thematrade.czSdílet tento příspěvek