Šestý ročník turnaje WGM Czech Open se hraje v prvním srpnovém týdnu

WGM Czech Open se letos uskuteční již pošesté. Turnaj s dotací 600 tisíc korun, který prioritně cílí především na české golfisty, profesionály i amatéry, se letos odehraje už na počátku srpna (1. - 4. srpna) znovu na hřišti Beroun Golf Clubu.


14. 5. 2019   Golfista Roku  


„Těší nás, že se nám stále daří držet vzestupnou tendenci úrovně turnaje – hráčskou i organizační. Loňský pátý ročník byl v mnoha ohledech zase o kus kvalitnější než ročníky uplynulé,“ konstatoval na dnešní tiskové konferenci Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořádající společnosti WGM.

Drobnou změnou je termín, který se posunul na přelom prázdninových měsíců. V Berouně se letos bude hrát už na začátku srpna, ve středu 31. července je na programu PRO-Am. „Jsme rádi, že je náš turnaj opět součástí kalendáře České golfové federace. Termín jsme posunuli na začátek srpna i proto, aby si v Berouně zahráli i amatéři, kteří posléze zamíří za studiem do Ameriky,“ vysvětlil jasný záměr ke zkvalitnění startovního pole promotér.

Loňský titul obhajuje Filip Mrůzek, který o svém vítězství s rekordním skóre (-22) rozhodl až na poslední osmnácté jamce v duelu s Portugalcem Tiagem Cruzem. Mrůzek ve třetím kole vytvořil navíc i nový rekord hřiště, který má dnes hodnotu 62 ran. A český profesionál se navíc stal prvním hráčem, který dokázal WGM Czech Open vyhrát dvakrát.

Plaketu pro nejlepšího amatéra získal Gordan Brixi (viz. foto).

„I letos počítáme s účastí nejlepších českých profesionálů i amatérů. Loni jsme měli na týčku 140 hráčů, věříme, že letos budeme mít plné startovní pole. Na berounském turnaji by se měl premiérově v roli profesionála představit Šimon Zach. Slibujeme si od jeho startu další posun v hráčské kvalitě turnaje,“ poznamenal Pavel Suchánek na adresu hráče, který v tomto týdnu ukončil vysokoškolské studium v USA a uprostřed léta chystá uzavřít amatérskou kariéru.

Právě propojenou soutěž amatérů s profesionály kvituje i ČGF. „Po loňské rozšířené spolupráci jsme se rozhodli pokračovat. Otevřený formát turnaje, který svede dohromady českou profesionální a amatérskou špičku, dává smysl. Navíc již šestý ročník ukazuje, že akce si buduje zajímavou tradici,“ uvedl generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Oproti předchozímu ročníku prošlo lehkou změnou i berounské hřiště, tedy přesněji řečeno green jamky č. 12. „Kompletně jsme vyměnili podloží, takže jsme vlastně založili nový green. Trochu jsme ho i zvětšili a naopak snížili jeho převýšení. Aktuálně už se zelená, naším cílem je, aby byl green připravený pro turnaj WGM Czech Open,“ objasnil novinky kolem jamkoviště na dvanáctce berounský greenkeeper Martin Šindler, podle kterého jen do materiálu k renovaci bylo nutné investovat 300 tisíc korun.

Osvědčené speciality turnaje se měnit nebudou ani letos, a tak se na tříparové jamce č. 6 bude opět hrát o nákladní vůz Tatra. Jen pro zajímavost: šestka je dosud jedinou tříparovou jamkou na berounském hřišti, na níž během předchozích pěti ročníků turnaje ještě hole-in-one nikdo neslavil. Novinkou na ryze pánském turnaji bude, že premiérově se v týmu rozhodčích objeví žena, Martina Kodejšová.

Přihlášení pro hráče

FOTO WGM Open/Jaroslav Legner

Zdroj: ČGFSdílet tento příspěvek